Reklama

Musicie być mocni!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie 16 maja br. przeżywała wizytację kanoniczną bp. Mariusza Leszczyńskiego. W kościele w Dziekanowie powitali Gościa: ks. prał. Andrzej Puzon, dzieci, Tadeusz Kozar z małżonką - właściciele prawie 400-hektarowego gospodarstwa. Dziekanów słynie z działalności ks. Stanisława Staszica oraz założonego tam TRH. Mszę św. odprawiał ks. prał. Andrzej Puzon. Ksiądz Biskup wygłosił słowo Boże, nawiązując do tajemnicy Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspomniał też o wizycie Benedykta XVI w Fatimie (12-13 maja), który mówił o potrzebie nieustannego nawracania się. Biskup udzielił błogosławieństwa rolnikom i dzieciom oraz nawiedził cmentarz grzebalny. Wójt Jan Mołodecki podziękował Księdzu Biskupowi za dar modlitwy.
Bp. Leszczyńskiego przybyłego do kościoła parafialnego, powitał dziekan ks. Andrzej Puzon, dzieci z wojskowego przedszkola ubrane w stroje żołnierskie, młoda rodzina. Ks. Prałat złożył sprawozdanie ze stanu parafii. Na zakończenie Mszy św. dyrektor Szkoły Podstawowej w Hrubieszowie Halina Kowalczyk dziękowała za modlitwę w intencji nauczycieli i troskę duszpasterską.
O godz. 12.30 bp Mariusz Leszczyński odprawił Mszę św. pontyfikalną i udzielił sakramentu bierzmowania 80 osobom. Na tę Mszę św. przybyli przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji i ruchów kościelnych działających w parafii. Przybyli też nauczyciele gimnazjów i szkół średnich. Młodzież poprosiła o udzielenie sakramentu bierzmowania, a dyrektor Roman Giergiel, prezes Akcji Katolickiej, przedstawił grupy i organizacje.
O godz. 15.00 w siedzibie 2. Pułku Rozpoznawczego odbyło się spotkanie w sali modlitwy - z oficerami, żołnierzami kontraktowymi i ich rodzinami. Pomodlono się za żołnierzy będących na misji w Afganistanie. Następnie złożono wizytę rodzinie organisty Leszka Opały oraz kościelnej Joannie Żmudzie.
Po powrocie na plebanię Ksiądz Biskup podpisał w kancelarii księgi parafialne. Obejrzał kościół, plebanię i otoczenie. W protokole, napisanym przez Księdza Biskupa, widnieją słowa, iż wszystkie budynki są utrzymane we wzorowym porządku. W podsumowaniu wizytacji bp Mariusz Leszczyński napisał m.in.: „Ogólny obraz życia parafialnego jest dobry. O żywotności parafii świadczą istniejące i działające w niej organizacje, stowarzyszenia i ruchy kościelne. Bardzo się cieszę, że jest wśród nich Akcja Katolicka, KSM i inne stowarzyszenia i ruchy kościelne. Ważną dziedziną pracy duszpasterskiej jest praca z dziećmi i młodzieżą w ramach katechezy szkolnej. Księża wikariusze niech pracują gorliwie z ministrantami i lektorami - bo to jest «kuźnia» powołań kapłańskich. W tym miejscu - pisze Ksiądz Biskup - pragnę wyrazić wdzięczność ks. Proboszczowi, który kieruje akcją duszpasterską w parafii, za prowadzenie w parafii i diecezji akcji charytatywnej w ramach Caritas, za wszelkie prace wykonane na rzecz dobra materialnego parafii, za gościnność i życzliwość, za przygotowanie wizytacji. Szczególne słowa wdzięczności wobec pana organisty Leszka Opały oraz pani kościelnej Joanny Żmudy. Niech Najświętsza Maryja Panna - Matka Pomocy Nieustającej, wyprasza u Boga potrzebne łaski i błogosławi ks. Proboszczowi, Jego Współpracownikom i całej parafii. Musicie być mocni mocą wiary, nadziei i miłości”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2010-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Sycylia: wykorzystali procesję maryjną do dokonania brawurowej kradzieży

2026-08-17 09:58

Agata Kowalska

Kradzież w Messynie jest ciosem dla całych Włoch. Tak włoska prasa opisuje brawurową kradzież, do której doszło w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Z regionalnego muzeum ukradziono warte dziesiątki milionów obrazy sakralne Antonello da Messiny.

Więcej ...

Włochy: „papieskie” jezioro wysycha

2026-08-17 20:41

Adobe Stock

Jezioro Albano, znajdujące się nieopodal letniej rezydencji papieży w Castel Gandolfo, od wielu lat systematycznie traci wodę. Aby zapobiec jego wysychaniu, przygotowano pakiet środków o wartości 29,5 mln euro.

Więcej ...

Chorwacja: Zatrzymano cztery osoby podejrzane o wywołanie kilku pożarów, w tym Polkę

2026-08-18 07:03
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Karol Porwich/Niedziela

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Funkcjonariusze policji z chorwackiego Zadaru zatrzymali cztery osoby, trzech obywateli Chorwacji i jedną obywatelkę Polski, podejrzane o wywołanie pożarów w 10 różnych miejscach na terenie żupanii (odpowiednik województwa) zadarskiej - podał w poniedziałek dziennik „Jutarnji list”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej 2026

Jasna Góra

Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej 2026

Korsyka: Ksiądz zmarł podczas odprawiania Mszy św.

Kościół

Korsyka: Ksiądz zmarł podczas odprawiania Mszy św.

Marsylia: kontrowersyjna impreza LGBT w święto...

Kościół

Marsylia: kontrowersyjna impreza LGBT w święto...

Kard. Sarah w Gdańsku: Polsko, co robisz z wolnością,...

Kościół

Kard. Sarah w Gdańsku: Polsko, co robisz z wolnością,...

Tragiczny wypadek polskiego autokaru na Węgrzech....

Wiadomości

Tragiczny wypadek polskiego autokaru na Węgrzech....

Profanacja we Włoszech: konsekrowane hostie rozrzucone w...

Kościół

Profanacja we Włoszech: konsekrowane hostie rozrzucone w...

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Czy 15 sierpnia katolików obowiązuje udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 15 sierpnia katolików obowiązuje udział we Mszy św.?

Biskup skazany za nadużycia. Pomogło kościelne...

Kościół

Biskup skazany za nadużycia. Pomogło kościelne...