Reklama

Częstochowa

Najpiękniejsza jest miłość

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Każdy z was ma udział w świecie dobroci - mówił abp Stanisław Nowak do osób zaangażowanych w działalność charytatywną, z którymi spotkał się 28 października w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. W spotkaniu wzięły udział osoby zaangażowane m.in. w pomoc bezdomnym, bezrobotnym, chorym, samotnym matkom z dziećmi. Obecni byli również kapłani współpracujący z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej: ks. Ryszard Umański, ks. Rafał Zawisza, ks. Tadeusz Zawierucha.
- Myślę, że to wielka radość, iż możemy służyć drugiemu człowiekowi - mówił otwierając spotkanie ks. prał. Stanisław Iłczyk dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.
Metropolita Częstochowski przypomniał, że „najpiękniejsza jest miłość”. - Miłość Boga i miłość człowieka są związane ściśle ze sobą. W miłości Boga wszystko jest zawarte, cała istota służby drugiemu człowiekowi - mówił abp Nowak. Arcybiskup Częstochowski podkreślił, że w służbie drugiemu człowiekowi „jest potrzebne poszanowanie Prawa Bożego”. - W tym Prawie uszanowany jest cały człowiek, w różnych wymiarach swojego życia - podkreślił abp Nowak.
Wśród zaangażowanych w dzieła charytatywne i posługę drugiemu człowiekowi, a będących na spotkaniu z abp. Stanisławem Nowakiem, znalazły się osoby wyróżnione w ostatnim czasie przez Caritas i Urząd Miasta: Marek Żak, Marianna Gęsiarz, Maria Mańko, Bogdan Kawecki, Iwona Markiewicz - pielęgniarka uhonorowana trzecią nagrodą w ochronie zdrowia przez Urząd Miasta Częstochowy, s. Longina Kurzeja - sercanka od wielu lat prowadząca jadłodajnię dla biednych przy parafii św. Antoniego z Padwy w Częstochowie i s. Mirosława Bańdoch - Córka Bożej Miłości pracująca w Przytulisku dla kobiet „OAZA”
Również Caritas Archidiecezji Częstochowskiej otrzymała nagrodę VIII Forum Organizacji Pozarządowych od prezydenta Miasta Częstochowy za swoją działalność charytatywną i społeczną.
Aktualnie Caritas archidiecezji częstochowskiej posiada 60 kół parafialnych, prowadzi 7 stołówek dla ubogich, otacza opieką osoby bezdomne prowadząc Przytulisko dla bezdomnych im. Św. Brata Alberta i Przytulisko dla kobiet OAZA, prowadzi Dom Miłosierdzia im. Jana Pawła II oraz Stację Opieki Pielęgniarskiej, jest organizatorem wielu akcji, zbiórek oraz koncertów charytatywnych. Stara się najszybciej docierać z pomocą potrzebującym. Z wielką ofiarnością i poświęceniem organizuje akcje pomocowe.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2010-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Bp Sławomir Oder członkiem Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych

2025-12-06 13:18
Bp Sławomir Oder

Karol Porwich/Niedziela

Bp Sławomir Oder

Biskup gliwicki Sławomir Oder został członkiem Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. Decyzję taką podjął papież Leon XIV.

Więcej ...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Więcej ...

W Australii wszedł w życie zakaz używania platform społecznościowych poniżej 16. roku życia

2025-12-09 18:06

Adobe Stock

W Australii w środę czasu miejscowego wszedł w życie zakaz korzystania z platform społecznościowych przez użytkowników poniżej 16. roku życia. Australia jest pierwszym krajem na świecie, który zdecydował się na takie restrykcje.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Godzina Łaski

Kościół

Godzina Łaski

Kalendarz Adwentowy: Od początku w łasce

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Od początku w łasce

Instrukcja zabicia dziecka społecznie nieszkodliwa?...

Wiadomości

Instrukcja zabicia dziecka społecznie nieszkodliwa?...

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski spotka się z...

Kościół

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski spotka się z...

Presja ma sens. Prokuratura zmienia termin przesłuchania...

Wiadomości

Presja ma sens. Prokuratura zmienia termin przesłuchania...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Kalendarz Adwentowy: Nowy początek!

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Nowy początek!

Kalendarz Adwentowy: Uczta, która ociera łzy

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Uczta, która ociera łzy

Kalendarz Adwentowy: Wiara, która otwiera oczy

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Wiara, która otwiera oczy