Reklama

Parafialne rywalizacje sportowe

W Nowej Soli odbyła się diecezjalna edycja Parafiady Dzieci i Młodzieży. 28 maja na Stadionie Miejskim i w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 rywalizowało ok. 200 młodych ludzi, których pasją jest sport i dobra zabawa

Parafiada to impreza o charakterze religijnym i sportowym. Tradycyjnie spotkanie zostało zainaugurowane Mszą św. Po duchowej inauguracji rozpoczęły się zmagania fizyczne i intelektualne. W ramach nowosolskiej parafiady rozegrano kilka konkurencji sportowych takich jak: piłka nożna - rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia, piłka siatkowa - rozgrywki dziewcząt, tenis stołowy, lekkoatletyka - biegi i skoki w dal oraz szachy. Równolegle do rozgrywek sportowych trwał konkurs plastyczny, w ramach którego uczestnicy w dwóch grupach wiekowych, dowolną techniką wykonywali prace na temat: „Szczęśliwej drogi już czas - św. Krzysztof prowadzi nas”.
Organizatorzy spotkania to diecezjalny duszpasterz ds. sportu ks. Jerzy Piasecki, Parafialny Klub Sportowy „Antoni” oraz Parafialny Klub Sportowy „Millenium”.
Zdaniem organizatorów, parafiada daje uczestnikom możliwość wspólnej modlitwy i współzawodnictwa na boisku. - Zaproszenie skierowaliśmy do tych, którzy zaangażowani w Kościele, tworzą przy nim w sposób formalny lub nieformalny kluby sportowe. To spotkanie integruje środowisko katolickie pracujące z dziećmi i młodzieżą poprzez sport w naszej diecezji - mówi organizator Przemysław Pigła z PKS „Antoni”.
W kategorii „szkoła podstawowa” najlepszymi piłkarzami okazali się reprezentanci klubu FC Irma Studzieniec, wśród gimnazjalistów dominował klub z parafii pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli „Millenium I”, a najlepsi wśród szkół średnich okazali się chłopcy z nowosolskiego PKS „Antoni”.
W rozgrywkach piłki siatkowej prym wiodły zawodniczki z parafii pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli „Millenium”. Rozgrywki tenisa stołowego wygrali w swoich kategoriach: Greta Matląg, Dorota Mituta, Jakub Derewońko i Tomasz Stasik - wszyscy reprezentowali klub „Millenium”. Kolejny przedstawiciel klubu „Millenium” - Sławomir Fudalej okazał się najlepszym szachistą tegorocznej parafiady. Podczas zmagań lekkoatletycznych najlepszymi biegaczami na różnych dystansach w swoich kategoriach wiekowych okazali się: Sylwia Maciąg, Paweł Krajda, Hanna Maćkowska - reprezentanci klubu „Millenium” oraz Wojciech Pilarski z parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli, Konrad Biela z parafii pw. św. Anny w Niegosławicach i Kamila Krajewska PKS „Antoni”, Paweł Romanowski i Patryk Pachała z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wicinie.
W dal najdalej skakali: Hanna Maćkowska i Filip Szafer - „Millenium”, Ewelina Kur i Damian Wojakowski z PKS „Antoni”, Patryk Pachała i Paweł Romanowski z Wiciny.
W konkursie plastycznym zwyciężyła Katarzyna Weryszko z parafii pw. św. Anny w Niegosławicach.
W ogólnej klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła parafia pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli - PKS „Millenium”, drugie - parafia pw. św. Anny w Niegosławicach, a na miejscu trzecim znalazła się reprezentacja Parafialnego Klubu Sportowego „Antoni” z Nowej Soli. Trzy najlepsze reprezentacje będą mogły uczestniczyć w finałach Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
Parafiada odbywała się pod honorowym patronatem bp. Stefana Regmunta, o. Jacka Waligóry - prowincjała krakowskiego OFMCap oraz Józefa Suszyńskiego - starosty nowosolskiego.

Wybrane dla Ciebie

Czuwając z Ojcem Pio

2021-09-17 08:42

ANSA FILES/STR/pal/mr /PAP/EPA

„Ze św. Ojcem Pio czyścimy czyściec” pod takim hasłem odbędzie się na Jasnej Górze spotkanie modlitewne Grup Modlitewnych św. Ojca Pio.

Więcej ...

Ona wskaże drogę

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 26-27

ARCHIWUM SANKTUARIUM

Są osoby, które zaczynają nowe życie od przyjścia do Matki. Gietrzwałd oddziałuje dziś na osoby uzależnione, poranione, zalęknione, identycznie jak w 1877 r. – mówi ks. Jarosław Klimczyk w 144. rocznicę objawień gietrzwałdzkich.

Więcej ...

Sztuka i wiara podczas wernisażu w Zakopanem

2021-09-17 19:24

Damian Krawczykowski /Niedziela

17 września w Zakopanem odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej "Oblicza Frasobliwego". Podczas wydarzenia zostały ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody w konkursie, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Niemcy

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Wiara

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

17 września Kościół wspomina św. Hildegardę z Bingen

Kościół

17 września Kościół wspomina św. Hildegardę z Bingen

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do...

Benedykt XVI

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do...

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Wiara

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Oferta programowa TVP z okazji beatyfikacji Prymasa...

Wiadomości

Oferta programowa TVP z okazji beatyfikacji Prymasa...

Jak uciekałam z World Trade Center

Wiadomości

Jak uciekałam z World Trade Center

Bilokacja – czym jest i kto może jej doświadczyć?

Wiara

Bilokacja – czym jest i kto może jej doświadczyć?

Amy Brooks: Bóg nie popełnia błędów i ja także nim...

Wiara

Amy Brooks: Bóg nie popełnia błędów i ja także nim...