Reklama

Caritas dla dzieci

Niedziela podlaska 25/2011

W niedzielę 29 maja w Siemiatyczach odbył się Diecezjalny Dzień Dziecka, którego organizatorem po raz kolejny już była Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Zabawę pod hasłem „Bądźmy razem” zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas Polska. Obchody rozpoczęto wspólnym udziałem w Eucharystii w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. dla dzieci i młodzieży przewodniczył dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Krzysztof Kisielewicz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Diecezjalny Dzień Dziecka od kilku lat organizowany jest w Siemiatyczach i co roku Parafialne Zespoły Caritas, wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas i świetlicy środowiskowej przez kilka miesięcy pracują nad przygotowaniem dobrej rodzinnej zabawy. Wszystko dopracowano w najmniejszych szczegółach, tylko pogody nie dało się wcześniej zamówić. Do ostatniej chwili trudno było powiedzieć, czy impreza się odbędzie, bo od rana w Siemiatyczach padał deszcz. Jednak deszczowe chmury ustąpiły i zabawa rozpoczęła się w promieniach słońca. Do amfiteatru nad zalewem ściągnęły tłumy mieszkańców Siemiatycz i okolic. Warto było przyjechać na rodzinny festyn, bo na gości czekały liczne atrakcje. Na scenie wystąpili jak zawsze niesamowici i niepowtarzalni „Przyjaciele Karmelu” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach, białostocki „Teatr pod Orzełkiem”, laureaci szkolnego konkursu „Mam talent”, śpiewająca rodzina Szewczaków, Karlina Sętorek, cheerleaderki z Gimnazjum nr 1, zdobywcy wielu medali, dyplomów i mistrzowskich tytułów - Zespół Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”, Akademia Sztuk Walki i Fitnessu „Andy” i pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 z koncertem „Dla mamy”. Gwoździem programu był kabaret „Świerszczychrząszcz” ze Szczebrzeszyna. Występ komików przypadł do gustu zarówno dzieciom, jaki dorosłym, którzy niemal pokładali się ze śmiechu.
Przygotowano też wiele dodatkowych atrakcji. Wśród nich szczególnym zainteresowaniem cieszyło się udostępnione bezpłatnie wesołe miasteczko, a w nim zjeżdżalnie, karuzela i trampolina. Utalentowane plastycznie wolontariuszki zajmowały się malowaniem barwnych wzorów na buziach wszystkich chętnych dzieci. Była jak zawsze ciesząca się wielkim powodzeniem loteria fantowa, pyszne ciasta domowej roboty, kiełbaski z grilla i przypiekana na grillu babka ziemniaczana.
Dla amatorów aktywnego spędzania czasu wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II przygotowali gry i zabawy. Starsi, łącząc się w drużyny, brali udział w wymyślnych slalomach, jedli cytryny, pokonywali tor przeszkód. Na najmłodszych czekały puzzle i układanki, którymi ku uciesze rodziców i babć chętnie bawiły się dzieci. Sponsor strategiczny imprezy - sieć sklepów Biedronka podarował dzieciom paczki i mnóstwo kolorowych balonów.
Organizatorem festynu była Caritas Diecezji Drohiczyńskiej przy współpracy z Siemiatyckim Ośrodkiem Kultury i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Festyn jako część projektu „Wolontariat fajna sprawa” był współfinansowany przez Burmistrza Miasta Siemiatycze. Impreza nie mogłaby się odbyć bez pomocy wielu firm, instytucji i ludzi o dobrych sercach, którzy zaoferowali bezinteresowną pomoc, wsparcie finansowe i rzeczowe. Nagrodą dla wszystkich, którzy włożyli swój trud w organizację festynu, była radość dzieci. My do tych szczerych uśmiechów dołączamy z serca płynące podziękowanie. Bóg zapłać.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2011-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Św. Jan Chrzciciel

Bartolomeo Veneto, „Jan Chrzciciel”

Więcej ...

Czym jest wiara? Odpowiada Jan Paweł II

2026-06-23 20:45

Biuro Prasowe @JasnaGóraNews

Wiara to przede wszystkim odpowiedź na wezwanie, od Tego, który jest godny zaufania, który przekonuje do wejścia na drogę wiary i po niej nas prowadzi – mówił Jan Paweł II w homilii na polskiej Mszy w Castel Gandolfo 10 sierpnia 1980 r. Zamieszczamy archiwalne nagranie wygłoszonych wówczas słów.

Więcej ...

Zmiany kapłanów w diecezji bielsko-żywieckiej

2026-06-24 15:49

Monika Jaworska

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.

Diecezja rzeszowska ma nowego biskupa koadiutora

Kościół

Diecezja rzeszowska ma nowego biskupa koadiutora

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Watykan: świeccy nie mogą głosić kazań podczas Mszy...

Kościół

Watykan: świeccy nie mogą głosić kazań podczas Mszy...

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Kościół

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Czy leczenie antykoncepcją (hormonalnie) dla katolika to...

Kościół

Czy leczenie antykoncepcją (hormonalnie) dla katolika to...

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

W diecezjach

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

Czterech nowych prezbiterów archidiecezji krakowskiej...

Niedziela Małopolska

Czterech nowych prezbiterów archidiecezji krakowskiej...

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką