Reklama

Tydzień dla życia w Warszawie

Czuwania modlitewne i konferencje naukowe. Rekolekcje i panele dyskusyjne oraz wystawy i misterium - tak będzie przebiegał „Tydzień dla Życia”, którego obchody rozpoczną się w stolicy już 16 marca

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bezprecedensowe w historii Warszawy wydarzenie zainauguruje konferencja naukowa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego pt. „Duchowość w medycynie”. - Jest to jedno z kilku sympozjów poświęconych szeroko rozumianej promocji życia i profilaktyce zdrowotnej, jakie odbędą się na UKSW, Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz w Szpitalu św. Rodziny - mówi dyr. Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Warszawskiej ks. Dominik Koperski i dodaje: - Konferencje mają charakter otwarty. Zachęcam więc Czytelników „Niedzieli” do wzięcia w nich udziału.
Pozostałe konferencje będą poświęcone m.in.: wpieraniu rodzicielstwa, zagadnieniu cierpienia, a także poszukiwaniu właściwych relacji w życiu rodzinnym.
16 marca zacznie się także festiwal filmów „Pro-Life” w klubie aROMAt (repertuar - zamieszczamy obok). Organizatorem Festiwalu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Natomiast Akademickie Stowarzyszenie Młodzieży Soli Deo orazi Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej zapraszają studentów na panele dyskusyjne, na których młodzi będą rozmawiać na tematy: „Aborcja - dlaczego nie?” i „Zamach na życie w Sieci”. Z kolei ojcowie dominikanie z Freta zapraszają w dniach 23-24 marca na warsztaty liturgiczne.
- W organizację konferencji, spotkań, panelów i warsztatów zaangażowanych jest kilkanaście organizacji i fundacji pro-life. Sama zaś idea „Tygodnia dla Życia” to pomysł duszpasterstwa służby zdrowia i duszpasterstwa rodzin obu warszawskich diecezji - wyjaśnia ks. Koperski.
W kościołach dwóch diecezji będą sprawowane Msze św., rekolekcje i nabożeństwa w intencji życia. Najważniejsze z nich to: 7-dniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Barbary (początek 18 marca o godz. 17.00), rekolekcje służby zdrowia w kurii przy ul. Floriańskiej (18 marca, godz. 17.00). Na pl. Piłsudskiego będzie można obejrzeć Misterium Męki Pańskiej (24 marca, godz. 19.00). Dzień później w kościele Ducha Świętego (ul. Długa 3) rozpoczną się przygotowania do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (początek spotkania o godz. 17.30).
Czytelników „Niedzieli” szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w Eucharystiach, które 25 marca o godz. 12.30 rozpoczną się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela i katedrze św. Floriana. Po Mszach św. wierni z obu katedr spotkają się na pl. Zamkowym, skąd wyruszy VII Marsz Świętości Życia. - Spod kolumny króla Zygmunta przejdziemy do bazyliki Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdzie zostanie wykonany koncert pt. „Jutrznia za Nienarodzonych”. Będzie to kulminacyjny punkt pierwszego w historii „Tygodnia dla Życia”. Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkich zapraszam - mówi na koniec ks. Koperski.

(at)

* * *

Ks. Dominik Koperski
Konferencje naukowe, jakie odbędą się w ramach „Tygodnia dla Życia”, mają charakter otwarty. Zachęcam Czytelników „Niedzieli” do wzięcia w udziału w tych ciekawych sympozjach

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2012-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Odtajniono dokumenty dot. nagrody Nobla z 1974 r.; wśród nominowanych byli Różewicz i Miłosz

2025-01-03 19:23

Adobe Stock

Akademia Szwedzka odtajniła dokumenty dotyczące wyboru laureata literackiej Nagrody Nobla z 1974 roku. Wśród nominowanych byli wówczas Tadeusz Różewicz oraz Czesław Miłosz.

Więcej ...

Przerażające. Od maja farmaceuci wystawili prawie 11 tys. recept na pigułki "dzień po"

2025-01-02 13:49
Pigułka dzień po

Adobe Stock

Pigułka dzień po

Od maja do grudnia farmaceuci wystawili prawie 11 tys. recept na pigułki "dzień po". Aptekom, biorącym udział w pilotażowym programie, Narodowy Fundusz Zdrowia zapłacił do września ponad 335 tys. zł - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Te przerażające statystyki zostały dziś opublikowane.

Więcej ...

Santiago de Compostela: trzeci z rzędu rekordowy rok na Drodze św. Jakuba

2025-01-03 17:08
Droga św. Jakuba

wikipedia/Edescas2

Droga św. Jakuba

Pielgrzymi na Drodze św. Jakuba w 2024 roku po raz kolejny pobili rekord. Jak podaje biuro pielgrzymkowe w Santiago de Compostela, w ubiegłym roku przybyszom z całego świata wydano 499 239 certyfikatów. Czyni to rok 2024 trzecim z rzędu rekordowym rokiem dla tradycyjnego szlaku do Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii po 2022 roku (438 307) i 2023 roku (446 082). Nawet w sylwestra przybyło 183 pielgrzymów.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

W imieniu Jezus

Niedziela Świdnicka

W imieniu Jezus

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Dariusza Tuszyńskiego

Aspekty

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Dariusza Tuszyńskiego

Laptopy dla nauczycieli, w tym dla nauczycieli religii

Wiadomości

Laptopy dla nauczycieli, w tym dla nauczycieli religii

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2025 roku

Zmarł ks. Dariusz Tuszyński

Aspekty

Zmarł ks. Dariusz Tuszyński

11 stycznia 2025 r. wejdą w życie zmiany w prawie...

Wiadomości

11 stycznia 2025 r. wejdą w życie zmiany w prawie...

Małopolskie: Znaleziono ciało proboszcza na plebanii

Kościół

Małopolskie: Znaleziono ciało proboszcza na plebanii

Watykan: półnaga Ukrainka próbowała zniszczyć...

Wiadomości

Watykan: półnaga Ukrainka próbowała zniszczyć...

Kard. Dziwisz kategorycznie dementuje fałszywe oskarżenia

Kościół

Kard. Dziwisz kategorycznie dementuje fałszywe oskarżenia