Reklama

Wiara

5 sposobów na (naprawdę dobry) nowy rok

Karol Porwich/Niedziela

Masz dość cudownych rad na noworoczne postanowienia? Co roku planujesz coś sobie i znów nie wychodzi? Oto 5 sposobów na naprawdę dobry nowy rok, z Bogiem!

1. Bilans

Koniec roku to czas podsumowań. Znajdź dziś czas na modlitwę, ale niech to nie będzie zwykła modlitwa. Uczyń z niej modlitwę podsumowania roku. Zaproś Ducha Świętego, jak masz możliwość udaj się do kaplicy Adoracji lub włącz ją online. Zastanów się, ale tak na serio, jaki był ten rok. Co poszło nie tak, co się udało. W czym się poprawiłeś, a co jeszcze pozostaje do zmian. Myśl o swoim życiu w obecności Jezusa, niech Jego święta obecność przenika Cię i prowadzi. Czy twoje życie jest takie o jakim zawsze marzyłeś? Czy jesteś szczęśliwym człowiekiem? Jeśli nie, to co w tym przeszkadza?

Reklama

2. Przepraszam

Trwając na modlitwie na początek skup się na tym co nie wyszło. Niech to nie będzie lista tortur. Bóg już przebaczył ci twoje grzechy w spowiedzi św. Przepraszając za to co było w tym roku nie tak, zdaj sobie sprawę jak słabym jesteś człowiekiem, nie zapominaj jednak, że mimo to, Bóg cię kocha do szaleństwa. Jego miłości nie przeszkadza twoja słabość. Przepraszaj za zło w tym roku, dziękując przy tym za ogrom Bożego miłosierdzia właśnie dla ciebie.

3. Dziękuję

Reklama

Czas dostrzec dobro, które wydarzyło się w twoim życiu. Tak często nie zauważamy radosnych chwil, skupiając się na tym co trudne. Życie jest wyzwaniem, ale pełno na nich małych radości, za które musimy dziękować Panu. Żyjesz, masz nogi, ręce, możesz oddychać, masz gdzie spać, masz co jeść. Zaczynając zauważać dary, którymi każdego dnia obdarza cię sam Bóg, twoje życie zajaśnieje. Świat z każdej strony wmawia nam, że jedynie posiadając dobra materialne będziemy szczęśliwi. Totalna bzdura. Jest masa historii miliarderów, którzy odebrali sobie życie. Pieniądze nie wypełnią pustki w sercu człowieka. Nie są tym, za czym to serce tak naprawdę tęskni.

Patrząc ciągle w ciemność nie sposób zauważyć światła. Blasku, radości. Jesteś obdarowany. Jesteś obdarowana. Pora to zauważyć, drogie dziecko Króla.

4. Proszę

Nowy rok, nowe szanse. Jasne, ale nie staraj się od razu zmienić całego swojego życia. To się nie uda. Zacznij od małych kroków. Postaraj się obrać jedno konkretne postanowienie i w nim trwać. Poproś o siłę, zaproś Boga do twojego życia. Niech to będzie rok bliskości z Nim, a wszystko inne się poukłada. Poproś o łaskę wiary, o to czego pragnie twoje serce. Opowiedz Bogu o swoich pragnieniach, marzeniach, rozmawiaj z nim szczerze. On pragnie być Bogiem bliskim twojemu sercu. On nie jest odległą energią. On jest Emmanuelem. Bogiem z nami.

5. Trwam

Na nic całe podsumowania i postanowienia bez trwania w tym. Praktyka wiary to wielka siła, która trzyma nas przy Bogu. Tak często wyśmiewane sposoby jak codzienna modlitwa, lektura Pisma Świętego, częsta Eucharystia i spowiedź święta to tajniki na najlepszy nowy rok w twoim życiu.

Niech te sposoby opisane w poprzednich punktach towarzyszą ci na co dzień. Robiąc częsty rachunek sumienia, przepraszając, dziękując i prosząc Jezusa, trwając w Jego obecności, nareszcie poczujesz pokój ducha.

Nie łódź się, nie będzie to rok pozbawiony trudności i bólu. Jednak gdy przejdziesz przez to wszystko w bliskości z Jezusem, zauważysz o co tak naprawdę w tym życiu chodzi. Że wszystkie te trudności przeżyte z Nim, dziękując Mu każdego dnia za tyle dobra i darów, staną się idealnym użyźnieniem gleby twojego serca.

Zmieniając swoje nastawienie z pesymizmu i ciągłego narzekania, na dziękczynienie i wdzięczność, zobaczyć możemy naprawdę cuda. Bo często to czego tak w życiu szukamy jest bliżej nas, niż może się nam wydawać. Po prostu trzeba to dostrzec.

Błogosławionego roku!

2020-12-31 08:51

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Papieskie intencje na lipiec

Janusz Rosikoń

Więcej ...

Oświadczenie Dominikanów z Wrocławia

2021-03-07 12:00

powolania.dominikanie.pl

Wrocławscy Dominikanie wydali komunikat, w którym przepraszają za nadużycia, które miały miejsce w ich duszpasterstwie akademickim w latach 1996-2000.

Więcej ...

Wielki Post. Wiara wymaga jałmużny

2021-03-08 11:11

Junior Reis

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#NiezbędnikWielkopostny: Ja trzymam różaniec - Maryja...

Wiara

#NiezbędnikWielkopostny: Ja trzymam różaniec - Maryja...

#NiezbędnikWielkopostny: Modlitwa przebaczenia

Wiara

#NiezbędnikWielkopostny: Modlitwa przebaczenia

Polki wszech czasów

Polki wszech czasów

Wyrzucić śmieci

Wiara

Wyrzucić śmieci

Ksiądz ciężko ranny - policja wyjaśnia zdarzenie na...

Wiadomości

Ksiądz ciężko ranny - policja wyjaśnia zdarzenie na...

Abp Tadeusz Wojda SAC nowym arcybiskupem metropolitą...

Kościół

Abp Tadeusz Wojda SAC nowym arcybiskupem metropolitą...

#NiezbędnikWielkopostny: Modlitwa serca

Wiara

#NiezbędnikWielkopostny: Modlitwa serca

#NiezbędnikWielkopostny: Patron dnia św. Aniela od Krzyża

Święci i błogosławieni

#NiezbędnikWielkopostny: Patron dnia św. Aniela od Krzyża

Benedykt XVI: „nie ma dwóch papieży

Kościół

Benedykt XVI: „nie ma dwóch papieży"