Reklama

List matki kapłana

Niedziela Ogólnopolska 5/2000

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Synu Kochany!
Dziś pragnę napisać Ci o mojej niespodziewanej "przygodzie". Rok Jubileuszowy rozpoczęłam w Rzymie. Wcześniej tego nie planowałam. Zaproszenie przyszło niemal w ostatniej chwili. Zrozumiałam, że jest to zaproszenie na najważniejsze spotkanie. Jak wiesz, nie pierwsza i może nie ostatnia to moja pielgrzymka do Rzymu. Jednak wiedziałam, że jest to pielgrzymka najważniejsza. Spotkanie z Jezusem, który przez ręce Jana Pawła II obejmuje i błogosławi Kościół i świat. Na Boże Narodzenie 1999 r. do Rzymu przywędrowały tysiące ludzi. Ufnym szlakiem wiary przybyło wielu Polaków. Wędrówka do miejsc świętych jest potrzebą serca. Często imperatywem szukania Drogi. Drogi do Tego, Który Jest! Drogi do Tego, Który jednocześnie chciał być Człowiekiem. Chciał być Drogą.
Dlaczego wędrowaliśmy do Rzymu, a nie do Betlejem? Nie pytam innych, pytam siebie. Rzymu nie dotykały stopy Jezusa, ale na jego drogach odcisnęły krwawy ślad stopy Apostołów i Męczenników.
Tej nocy Jezus narodził się we wszystkich miejscach świętych. Tej nocy Jezus narodził się także w każdej szopie, był oczekiwany.
Synu Kochany, mocno wierzę, że tej nocy Jezus narodził się w Twoich dłoniach. Wierzę, że narodził się w dłoniach wszystkich kapłanów.
W Rzymie tej nocy Jezus narodził się w dłoniach swego najwierniejszego kapłana i proboszcza świata - Jana Pawła II: "Słowo Ciałem się stało".
Klęczałam tej nocy, myśląc o tym misterium. Klęczałam, prosząc o wierne kapłaństwo dla Ciebie, mój Synu.
Ofiarowałam Narodzonemu ubogą stacyjkę matki na pielgrzymim szlaku. Bazylika była wypełniona nadzieją radości, nadzieją zbawienia. Kilkutysięczna rzesza ludzi, przedstawicieli świata, wybranych nie dla zasług i nie dla nagrody, otaczała konfesję św. Piotra, przy której składał Ofiarę Pierwszy Kapłan świata. Pogodny Pielgrzym, choć pochylony pod krzyżem cierpienia. "Ojcze nasz..., bądź wola Twoja..., przyjdź Królestwo Twoje" - wołał z mocą Jan Paweł II. Tę moc i tę wiarę brali zeń otaczający ołtarz kapłani i wierni. Mieszały się języki w tym wołaniu. "Gdy dookoła mówią językami, dźwięczy pośród nich jeden, nasz własny" (Karol Wojtyła).
Słyszałam mowę polską, choć w najbliższym otoczeniu byli tylko cudzoziemcy. Jednak tej nocy nikt nie był cudzoziemcem. Wszyscy byli swoi, bliscy, bliźni. Uśmiechy, znaki pokoju, dobre słowa, dobre życzenia. Nie dla wszystkich wystarczyło miejsca w Bazylice. Wiele tysięcy ludzi modliło się na Placu św. Piotra. Widzieli Ojca Świętego na telebimach ustawionych na schodach Bazyliki. Jan Paweł II jechał przez Plac św. Piotra, aby otworzyć Święte Drzwi Bazyliki i ogłosić Jubileusz 2000-lecia Chrześcijaństwa. Każdy chciał być dotknięty jego spojrzeniem, jego błogosławieństwem. Słyszałam, jak ludzie prosili o błogosławieństwo dla swoich rodzin, dla najbliższych... Spotkałam kapłana, który mówił, że przyjechał do Rzymu, bo potrzebował "fizycznej" jedności z Piotrem i Kościołem. Ze wzruszeniem mówił, że Ojciec Święty na niego spojrzał i że po to spojrzenie przyjechał. Może był bardzo samotny? Może był bardzo zraniony?
Wtedy zapytałam siebie, po co ja przyjechałam na tę Noc do Rzymu? I wiedziałam na pewno, po co! Może w Niebie porozmawiamy o tym więcej. Myślę, Synu, że Cię to zakończenie nie dziwi! W Niebie będziemy wiedzieli już wszystko.
Synu Kochany, modlę się, abyś zawsze pamiętał, że Jezus rodzi się każdego dnia przez Twoje słowa i przez Twoje konsekrowane dłonie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2000-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Ks. prof. Stanisz: Propozycja minister Nowackiej to wstęp do usunięcia religii ze szkół

2024-05-17 12:47

Karol Porwich/Niedziela

- Projekt nowego rozporządzenia Ministra Edukacji jest to inicjatywa mająca się przyczynić do wypchnięcia nauki religii z polskich szkół i przedszkoli - mówi w rozmowie z KAI ks. prof. Piotr Stanisz z Katedry Prawa Wyznaniowego Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ekspert zwraca uwagę, że w świetle obowiązującego prawa, decyzje związane ze zmianą warunków nauczania religii w publicznym systemie oświaty powinny być dokonane „w porozumieniu” z Kościołem katolickim i innymi związkami wyznaniowymi, a nie jedynie po przeprowadzeniu konsultacji publicznych.

Więcej ...

Dzień po dniu budujmy osobistą relację z Jezusem

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 21, 20-25.

Więcej ...

Bp Andrzej Przybylski: jeśli chcemy mieć pełnie życia, to musimy wdychać Ducha Świetego

2024-05-18 08:32

Karol Porwich/Niedziela

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Bp Ważny do księży z diecezji sosnowieckiej: Musimy się...

Kościół

Bp Ważny do księży z diecezji sosnowieckiej: Musimy się...

Czy miłujesz Mnie?

Wiara

Czy miłujesz Mnie?

Ks. prof. Stanisz: Propozycja minister Nowackiej to wstęp...

Kościół

Ks. prof. Stanisz: Propozycja minister Nowackiej to wstęp...

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli