Reklama

Kościół

Młodzi na Światowym Forum Żywnościowym: Franciszek wskazuje drogę

W Rzymie rozpoczyna się Światowe Forum Żywnościowe. Uczestniczą w nim młodzi ludzie z całego świata, którzy podejmą temat tego, jak zmienić sposób produkcji i dystrybucji żywności, by zapewnić większą równość i wyeliminować na świecie głód.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do młodzieży uczestniczącej w forum specjalne przesłanie skierował Papież Franciszek. Zaapelował, by „zostawili za sobą rutynę i fałszywe iluzje i zregenerowali wstrząśnięty pandemią świat”. Forum organizowane jest przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa FAO, a jego celem jest promowanie działań młodzieży na rzecz przemiany obecnych systemów żywnościowych.

W spotkaniu uczestniczy m.in. Dreida, albańska lekarka. Mimo że jest muzułmanką wskazuje na ponadczasowe znaczenie przesłania Papieża Franciszka na rzecz budowania międzyludzkiego braterstwa i bardziej sprawiedliwego świata.

„Wszyscy chcemy dziś przekazać to przesłanie, że nie jest ważne skąd pochodzimy i jaką religię wyznajemy; ważna jest wspólna praca na rzecz celów, które podzielamy i które mogą zacieśnić więzy wzajemnej odpowiedzialności w naszej rodzinie ludzkiej. Chcemy przekazać to przesłanie nie tylko naszym rówieśnikom, ale wszystkim ludziom na świecie. W swej encyklice Laudato sì Franciszek domaga się od nas odważnych i konkretnych kroków. Bardzo ważne jest podjęcie zdecydowanych działań, ponieważ od lat mówimy o pewnych problemach, ale nic konkretnego nie zostało zrobione. Jako lekarz myślę tu choćby o kwestiach dotyczących służby zdrowia. Zmiany klimatyczne już wpływają na nasze zdrowie, odbijają się na tym, co jemy i czym oddychamy. Stąd też, jak powiedział Papież, potrzebna jest zdecydowana reakcja“ – powiedziała Dreida w rozmowie z Radiem Watykańskim.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2021-10-02 16:55

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: XXI Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Karol Porwich/Niedziela

We wtorek o godz. 9.15 na Jasnej Górze rozpocznie się XXI Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich z udziałem Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka oraz bp. Andrzeja Przybylskiego - poinformowała PAP w poniedziałek Komisja Episkopatu Polski.

Więcej ...

PKWP: coraz więcej księży i zakonników ofiarami przemocy

Bożena Sztajner/Niedziela

W 2023 r. co najmniej 132 katolickich księży i zakonników zostało zabitych, uprowadzonych lub uwięzionych. To o osiem osób więcej niż w poprzednim roku, poinformowało papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) w raporcie opublikowanym 10 stycznia w Monachium. Raport zastrzega, że rzeczywista liczba może być wyższa, ponieważ w niektórych krajach trudno jest uzyskać wiarygodne informacje.

Więcej ...

Franciszek oddał hołd Piusowi X - papieżowi pokoju

2024-04-17 16:16

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Papież Franciszek czuje się blisko związany ze swoim poprzednikiem św. Piusem X, który rządził Kościołem w latach 1903-1914, w swoim zaangażowaniu na rzecz pokoju. Napisał o tym w przedmowie do książki opublikowanej w środę przez włoską oficynę Edizioni Kappadue. Jednocześnie Franciszek zaznaczył, że papież Sarto "nie jest uwięziony w minionych epokach historii lub zmonopolizowany przez pewne grupy, ale należy do dzisiejszego Kościoła, do ludzi Kościoła". Zdaniem Ojca Świętego Pius X był "papieżem dla wszystkich".

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Jak wygląda moja wiara Jezusowi?

Wiara

Jak wygląda moja wiara Jezusowi?

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Wiara

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Św. Katarzyna Tekakwitha

Święci i błogosławieni

Św. Katarzyna Tekakwitha

Wpłynęła kara TVN za

Kościół

Wpłynęła kara TVN za "Bielmo. Franciszkańska 3"

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Gemma Galgani. Młoda święta stygmatyczka, do której...

Święci i błogosławieni

Gemma Galgani. Młoda święta stygmatyczka, do której...