Reklama

Jan Paweł II

Jasna Góra: dzieci przystroiły świąteczne choinki i modliły się za chorą na nowotwór rówieśniczkę

twitter.com/JasnaGoraNews

Radosne emocje dzieci, zainteresowani dziennikarze i nie mniej zaintrygowani paulini. Na Jasnej Górze 40 świerków zostało wylosowanych i trafiło w ręce uczestników 14. Konkursu na „Wieczernikową Choinkę”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dzieci z regionu częstochowskiego i w ten sposób pielęgnują bożonarodzeniowe zwyczaje. Uczestnicy konkursu przynieśli także „uśmiech dla Agatki Kuberskiej”, siedmiolatki z Częstochowy cierpiącej na złośliwy nowotwór mózgu, której leczenie trwa. Najmłodsi modlili się o zdrowie dla dziewczynki i przygotowali świąteczne kartki z życzeniami i pozdrowieniami.

Uczestnicy konkursu pod przewodnictwem przeora Jasnej Góry o. Samuela Pacholskiego modliły się o powrót do zdrowia dla Agatki Kuberskiej, siły dla rodziny w zmaganiach z chorobą. Nie zabrakło gestów solidarności. Dzieci przyniosły starannie wykonane kartki świąteczne, rysunki i pozdrowienia. Np. uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Dzieci Fatimskich w Rybnej przygotowały specjalne anioły na choinkę, a każdy z nich symbolizuje modlitwę płynącą do nieba za chorą rówieśniczkę. - Każdy anioł niesie naszą modlitwę, niech otaczają ją i jej rodzinę opieką - proszą uczniowie i nauczyciele z Rybnej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Życzę Ci dużo radości i powrotu do zdrowia, niech Ci Pan Bóg błogosławi - życzy Zosia Góralczyk z rodziną” - napisał uczennica z Zespołu Szkolno- Wychowawczego nr 6 w Częstochowie. - Proszę Matkę Bożą o zdrowie dla Agatki. Narysowałam koty, ponieważ Agatka je lubi. Życzę jej dużo radości i powrotu do zdrowia – mówiła Zosia.

Przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski podziękował za wielkie zainteresowanie choinkowym konkursem i pracę dzieci, którą wykonały. Zauważył, że wspólne dekorowanie drzewka wpisuje się w piękną bożonarodzeniową tradycję, która w Polsce jest bardzo bogata. - A to świadczy o tym, że kochamy te święta, że rzeczywiście czekamy na Dziecię Jezus, które nam przynosi Maryja i które przychodzi po to, żeby nam błogosławić, żebyśmy zobaczyli, że Pan Bóg stał się człowiekiem, takim jak ty i ja. Po to, żeby nasze życie było szczęśliwe, żebyśmy pomimo codziennych trudności i zmagań w szkole, przedszkolu z różnym trudnościami nie tracili ducha, radości i nadziei na to, że wszystko pokonamy – życzył wszystkim jasnogórski przeor.

Reklama

I w tym roku najmłodszym nie zabrakło pomysłów na przygotowanie świątecznych choinkowych ozdób. Są papierowe aniołki, nutki z filcu, czy własnoręcznie plecione łańcuchy.

Podziel się cytatem

Reklama

- Aniołki są i takie małe, puchate sówki z szyszek, puchatych piórek - przecież w Święta stroi się choinki. A stroimy je dla Pana Jezusa na Jasnej Górze – wyjaśniała Natalka z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Poraju „Leśne Skrzaty”.

Jak podkreśla Beata Dwojak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Lgoczance, która po raz pierwszy zakwalifikowała się do konkursu, niezwykłym jego atutem jest jego miejsce - Jasna Góra. - Muszę przyznać, że cztery razy szłam tutaj pielgrzymką z Nysy. Tym bardziej ma to dla mnie duże znaczenie, że akurat Jasna Góra jest tym miejscem konkursowymi, że właśnie pielgrzymi będą mogli podziwiać piękne twory naszych uczniów – powiedziała nauczycielka.

- Nie chodzi o ten wymiar konkursu, ale o to, że tu na Jasnej Górze jest nasze serce - podkreśliła z kolei Anna Rybowicz, wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6 w Częstochowie. Placówka w „Wieczernikową choinkę” jest zaangażowana od pierwszej jej edycji.

Nawet najwspanialsze pomysły potrzebują ofiarnych serc i pracowitych rąk do ich realizacji oraz hojności. I w tym roku świerki ofiarowali leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, a dostarczyły je nadleśnictwa sąsiadujące z Częstochową: Herby, Koszęcin, Gidle i Kłobuck.

Reklama

Adam Chudzik, nadleśniczy Nadleśnictwa w Koszęcinie wyraził radość i podziękowanie za pracę dzieci w imieniu dyrekcji i wszystkich leśników zaangażowanych w „Wieczernikową Choinke. - Każdego roku cieszymy się, że możemy tutaj uczestniczyć w tym pięknym święcie, kiedy oczy dzieciaków się radują i możemy zobaczyć, jak spełniliście swoje pasje, z jakim oddaniem, zaangażowaniem wytworzyliście piękne ozdoby, które radują oczy pielgrzymów odwiedzających Jasną Górę – powiedział leśnik.

Konkursowe jury to właśnie jasnogórscy pielgrzymi i wierni z Częstochowy i okolic. Głosowanie odbywać się będzie od Bożego Narodzenia, 25 grudnia, do 30 grudnia poprzez wrzucanie kartek do specjalnie przygotowanych urn z zapisanym numerem, swoim zdaniem, najpiękniejszej choinki.

Każdą z choinek zobaczyć można też zobaczyć na stronie Radia Jasna Góra a online wybrać tę najpiękniejszą. To głosowanie odbędzie od 25 grudnia 2021 do 3 stycznia 2022r.

Organizatorami Konkursu na Wieczernikową Choinkę są: Przeor Jasnej Góry ze wspólnotą, Biuro Prasowe @JasnaGóraNews, Radio Jasna Góra oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Częstochowie.

Podziel się:

Oceń:

0 0
2021-12-21 14:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Gdy Bóg się rodzi i na świat przychodzi

Bożena Sztajner/Niedziela

Zdecydowana większość wierzących Polaków spędza Boże Narodzenie we własnym, rodzinnym domu, w otoczeniu najbliższych, albo udaje się z wizytą do krewnych, aby wspólnie świętować i cieszyć się z zstąpienia na świat naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Więcej ...

Dziś Wielki Czwartek – początek Triduum Paschalnego

Pio Si/pl.fotolia.com

Od Wielkiego Czwartku Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W Wielki Czwartek liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa służebnego.

Więcej ...

Przez krzyż idzie się do zmartwychwstania. Innej drogi nie ma – rozważania ks. Popiełuszki

2024-03-27 20:38

Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki/40rocznica.popieluszko.net.pl

- Przez krzyż idzie się do zmartwychwstania. Innej drogi nie ma - to słowa wypowiedziane przez ks. Jerzego Popiełuszkę 6 września 1982 r. podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie. Stanowią one fragment rozważań proponowanych przez Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w piątym tygodniu programu „osobistej i społecznej duchowej przemiany”, który można podjąć w roku obchodów 40-lecia śmierci kapłana. Każdego dnia od 28 lutego do 9 listopada o godz. 21. przy grobie Błogosławionego odbywa się modlitwa o wolność od lęku i nienawiści oraz w intencji Ojczyzny.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmarł ks. Roman Kneblewski

Kościół

Zmarł ks. Roman Kneblewski

Roxie Węgiel: Wiara w Boga wyznacza mi kierunek życia

Wiara

Roxie Węgiel: Wiara w Boga wyznacza mi kierunek życia

Dlaczego trzeba spowiadać się przed kapłanem?

Wiara

Dlaczego trzeba spowiadać się przed kapłanem?

Postawiono zarzuty ks. Michałowi O.

Kościół

Postawiono zarzuty ks. Michałowi O.

Bratanek Józefa Ulmy o wujku: miał głęboką wiarę,...

Kościół

Bratanek Józefa Ulmy o wujku: miał głęboką wiarę,...

Jak przeżywać Wielki Tydzień?

Wiara

Jak przeżywać Wielki Tydzień?

W internecie pojawiło się nieznane dotąd nagranie...

Kościół

W internecie pojawiło się nieznane dotąd nagranie...

Przewodniczący KEP: rozpoczynamy dziewięcioletnią...

Kościół

Przewodniczący KEP: rozpoczynamy dziewięcioletnią...

Abp Galbas: Mówienie, że diecezja sosnowiecka jest...

Kościół

Abp Galbas: Mówienie, że diecezja sosnowiecka jest...