Reklama

Jan Paweł II

Jasna Góra: dzieci przystroiły świąteczne choinki i modliły się za chorą na nowotwór rówieśniczkę

twitter.com/JasnaGoraNews

Radosne emocje dzieci, zainteresowani dziennikarze i nie mniej zaintrygowani paulini. Na Jasnej Górze 40 świerków zostało wylosowanych i trafiło w ręce uczestników 14. Konkursu na „Wieczernikową Choinkę”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dzieci z regionu częstochowskiego i w ten sposób pielęgnują bożonarodzeniowe zwyczaje. Uczestnicy konkursu przynieśli także „uśmiech dla Agatki Kuberskiej”, siedmiolatki z Częstochowy cierpiącej na złośliwy nowotwór mózgu, której leczenie trwa. Najmłodsi modlili się o zdrowie dla dziewczynki i przygotowali świąteczne kartki z życzeniami i pozdrowieniami.

Uczestnicy konkursu pod przewodnictwem przeora Jasnej Góry o. Samuela Pacholskiego modliły się o powrót do zdrowia dla Agatki Kuberskiej, siły dla rodziny w zmaganiach z chorobą. Nie zabrakło gestów solidarności. Dzieci przyniosły starannie wykonane kartki świąteczne, rysunki i pozdrowienia. Np. uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Dzieci Fatimskich w Rybnej przygotowały specjalne anioły na choinkę, a każdy z nich symbolizuje modlitwę płynącą do nieba za chorą rówieśniczkę. - Każdy anioł niesie naszą modlitwę, niech otaczają ją i jej rodzinę opieką - proszą uczniowie i nauczyciele z Rybnej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Życzę Ci dużo radości i powrotu do zdrowia, niech Ci Pan Bóg błogosławi - życzy Zosia Góralczyk z rodziną” - napisał uczennica z Zespołu Szkolno- Wychowawczego nr 6 w Częstochowie. - Proszę Matkę Bożą o zdrowie dla Agatki. Narysowałam koty, ponieważ Agatka je lubi. Życzę jej dużo radości i powrotu do zdrowia – mówiła Zosia.

Przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski podziękował za wielkie zainteresowanie choinkowym konkursem i pracę dzieci, którą wykonały. Zauważył, że wspólne dekorowanie drzewka wpisuje się w piękną bożonarodzeniową tradycję, która w Polsce jest bardzo bogata. - A to świadczy o tym, że kochamy te święta, że rzeczywiście czekamy na Dziecię Jezus, które nam przynosi Maryja i które przychodzi po to, żeby nam błogosławić, żebyśmy zobaczyli, że Pan Bóg stał się człowiekiem, takim jak ty i ja. Po to, żeby nasze życie było szczęśliwe, żebyśmy pomimo codziennych trudności i zmagań w szkole, przedszkolu z różnym trudnościami nie tracili ducha, radości i nadziei na to, że wszystko pokonamy – życzył wszystkim jasnogórski przeor.

Reklama

I w tym roku najmłodszym nie zabrakło pomysłów na przygotowanie świątecznych choinkowych ozdób. Są papierowe aniołki, nutki z filcu, czy własnoręcznie plecione łańcuchy.

Podziel się cytatem

Reklama

- Aniołki są i takie małe, puchate sówki z szyszek, puchatych piórek - przecież w Święta stroi się choinki. A stroimy je dla Pana Jezusa na Jasnej Górze – wyjaśniała Natalka z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Poraju „Leśne Skrzaty”.

Jak podkreśla Beata Dwojak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Lgoczance, która po raz pierwszy zakwalifikowała się do konkursu, niezwykłym jego atutem jest jego miejsce - Jasna Góra. - Muszę przyznać, że cztery razy szłam tutaj pielgrzymką z Nysy. Tym bardziej ma to dla mnie duże znaczenie, że akurat Jasna Góra jest tym miejscem konkursowymi, że właśnie pielgrzymi będą mogli podziwiać piękne twory naszych uczniów – powiedziała nauczycielka.

- Nie chodzi o ten wymiar konkursu, ale o to, że tu na Jasnej Górze jest nasze serce - podkreśliła z kolei Anna Rybowicz, wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6 w Częstochowie. Placówka w „Wieczernikową choinkę” jest zaangażowana od pierwszej jej edycji.

Reklama

Nawet najwspanialsze pomysły potrzebują ofiarnych serc i pracowitych rąk do ich realizacji oraz hojności. I w tym roku świerki ofiarowali leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, a dostarczyły je nadleśnictwa sąsiadujące z Częstochową: Herby, Koszęcin, Gidle i Kłobuck.

Adam Chudzik, nadleśniczy Nadleśnictwa w Koszęcinie wyraził radość i podziękowanie za pracę dzieci w imieniu dyrekcji i wszystkich leśników zaangażowanych w „Wieczernikową Choinke. - Każdego roku cieszymy się, że możemy tutaj uczestniczyć w tym pięknym święcie, kiedy oczy dzieciaków się radują i możemy zobaczyć, jak spełniliście swoje pasje, z jakim oddaniem, zaangażowaniem wytworzyliście piękne ozdoby, które radują oczy pielgrzymów odwiedzających Jasną Górę – powiedział leśnik.

Konkursowe jury to właśnie jasnogórscy pielgrzymi i wierni z Częstochowy i okolic. Głosowanie odbywać się będzie od Bożego Narodzenia, 25 grudnia, do 30 grudnia poprzez wrzucanie kartek do specjalnie przygotowanych urn z zapisanym numerem, swoim zdaniem, najpiękniejszej choinki.

Każdą z choinek zobaczyć można też zobaczyć na stronie Radia Jasna Góra a online wybrać tę najpiękniejszą. To głosowanie odbędzie od 25 grudnia 2021 do 3 stycznia 2022r.

Organizatorami Konkursu na Wieczernikową Choinkę są: Przeor Jasnej Góry ze wspólnotą, Biuro Prasowe @JasnaGóraNews, Radio Jasna Góra oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Częstochowie.

Podziel się:

Oceń:

2021-12-21 14:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jasnogórska Kaplica św. Piusa X i największe w Polsce tabernakulum już po renowacji

Bożena Sztajner/Niedziela

Kaplica św. Piusa X znajdująca się w jasnogórskim Wieczerniku została dziś uroczyście poświęcona po rocznym gruntownym remoncie.

Więcej ...

Pustelnik z Góry Maryi

Św. Wilhelm z Vercelli

pl.wikipedia.org

Św. Wilhelm z Vercelli

Założył siedem eremów i dał początek sławnemu we Włoszech sanktuarium maryjnemu na Montevergine.

Więcej ...

26 czerwca: Kto dziś gra? Euro 2024

2024-06-26 06:55

PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

26 czerwca 2024 r. - kolejny dzień piłkarskich zmagań podczas ME 2024! Kto dziś gra?

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Co chciałbym zmienić w moim dawaniu świadectwa o Jezusie?

Wiara

Co chciałbym zmienić w moim dawaniu świadectwa o Jezusie?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?