Reklama

Aspekty

Człowiek z Pasją - Dawid Tomala

Katarzyna Krawcewicz

7 lutego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Człowiek z Pasją, organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Gościem Agnieszki Wojnarowicz był Dawid Tomala, mistrz olimpijski z Tokio w chodzie na 50 km.

O czym rozmawia się ze złotym medalistą? Oczywiście o sporcie i jego sportowych pasjach. W komentarzach pojawiały się pytania o treningi, jak wygląda dzień sportowca, o czym się myśli idąc 50 kilometrów na olimpiadzie. Agnieszka pytała również o wiarę. - Jestem osobą wierzącą i myślę, że ta wiara dodała mi też wiary w siebie. Zawsze wierzyłem, że w momencie, kiedy jest jakaś trudna sytuacja w moim życiu, nie jestem sam – odpowiedział Dawid.

Gość spotkania jest również człowiekiem wrażliwym na potrzeby innych. - Zawsze miałem coś takiego w sobie, że chciałem, żeby ktoś miał lepiej niż ja. Dużo w naszym życiu dzieje się zła, dużo jest osób pokrzywdzonych. A ja akurat mam możliwość, żeby pomagać. Moja fundacja będzie pomagać dzieciom. To oczywiście dopiero jej początki. To dla mnie zupełnie nowy świat, z którym muszę się zapoznać, zwłaszcza jeśli chodzi o papierologię. Ale kiedy już przez to przebrnę, to mam nadzieję, że razem ze wspaniałymi ludźmi, którzy ze mną współpracują, będziemy pomagać. Fundacja ma wspierać dzieci poprzez sport. I może właśnie dzięki sportowi ktoś dostanie szansę na lepszą przyszłość – powiedział.

Całą rozmowę możecie zobaczyć tutaj

A już niedługo w papierowej Niedzieli (i e-wydaniu) przeczytacie więcej o cyklu Człowiek z Pasją. Zapraszamy!

2022-02-08 12:58

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

KSM. Wracają spotkania z cyklu Człowiek z Pasją

fb/KSMZG

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży po małej przerwie powraca do spotkań "Człowiek z Pasją". Kto tym razem będzie gościem Agnieszki Wojnarowicz?

Więcej ...

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”

Więcej ...

Abp Depo: trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem

2022-11-27 16:28

Maciej Orman/Niedziela

– Trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem – powiedział abp Wacław Depo. W I niedzielę Adwentu metropolita częstochowski przewodniczył w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie Mszy św., podczas której udzielił sakramentu bierzmowania 18 osobom.

Więcej ...

Reklama