Reklama

Pod patronatem „Niedzieli”

One zmieniają życie...

Być może nie wszyscy katolicy w naszym kraju zdają sobie sprawę, że mają szczególny powód do dumy. Tym, czym możemy się pochwalić przed naszymi braćmi w wierze z innych krajów i czego nam trochę zazdroszczą, jest jeden z największych rynków książki religijnej na świecie!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Co miesiąc ukazuje się na nim blisko 200 nowości. Istnieje kilkadziesiąt prężnie działających wydawnictw. Na targach książki około 20% stoisk zajmują wydawcy katoliccy, a łączny roczny nakład książek religijnych liczony jest w milionach.
Największymi bestsellerami w Polsce są książki Jana Pawła II, ale na „świeckie” listy najczęściej kupowanych tytułów trafiają też książki o św. ojcu Pio czy św. siostrze Faustynie. Mimo to wydawcy i czytelnicy książki religijnej zmagają się z wieloma trudnościami. „W zasadzie książkę religijną można kupić tylko w dużych miastach w nielicznych księgarniach katolickich” - mówi Kinga Polak z Domu Wydawniczego Rafael. „Księgarnie świeckie czy hipermarkety nie chcą tworzyć działów z książką katolicką, a jeśli już zdarzy się, że przyjmują tytuł «obciążony» przymiotnikiem «katolicki», to lokują go na półce pomiędzy książkami o magii i starożytnych wierzeniach”.
Czy da się przezwyciężyć te ograniczenia? „Oczywiście - odpowiada z przekonaniem Kinga Polak. - Dzięki internetowi!”.
Od kwietnia działa w Polsce, pod patronatem m.in. Tygodnika Katolickiego Niedziela, największy wortal (internetowy portal tematyczny - przyp. red.) poświęcony książce religijnej. Pod adresem: www.gloria24.pl czytelnicy odnajdują bardzo ciekawie i profesjonalnie przygotowany serwis książki katolickiej, z wywiadami, recenzjami i informacjami o nowościach, oraz wielką księgarnię obejmującą tysiące tytułów książek religijnych z prostą, przyjazną nawigacją i oryginalną graficzną prezentacją. Ciekawostką jest fakt, że za samo zalogowanie na stronie czytelnik otrzyma rodzaj bonu na zakupy o wartości 10 zł.
„Mamy ambitny cel, by mieć możliwie pełną ofertę rynku książki katolickiej. Naszym marzeniem jest, aby czytelnik szukający dowolnej pozycji książkowej z oferty wydawców katolickich wiedział, że znajdzie ją na www.gloria24.pl - mówi Piotr Jedynak, jeden z twórców wortalu. - Nie chcemy, by choć jeden czytelnik poczuł się zawiedziony, że nie znalazł tego, czego szukał. Ludzie, którzy chcą czytać książki religijne, są zbyt cenni!” - dodaje.
Internet rzeczywiście jest przyszłościowy. Za kilka lat nawet w małej wiosce będzie swobodny dostęp do niego, a co za tym idzie - do takich wortali, jak np. www.gloria24.pl. Znika tym samym kłopot z brakiem dostępu do książek religijnych w mniejszych miejscowościach i problem, z którym spotykają się czytelnicy w małych księgarniach katolickich - wiele z nich jest w stanie zaprezentować czytelnikom zaledwie kilkaset tytułów. W gloria24.pl już dziś jest kilkanaście tysięcy tytułów!
Twórcy www.gloria24.pl podkreślają też, że internet jest doskonałym narzędziem, za pomocą którego można dotrzeć do osób, które może nigdy nie zetknęłyby się z lekturą religijną. „Promujemy wortal także w mediach świeckich. To swego rodzaju wyzwanie i misja - mówią.
- Warto to robić, bo mamy przekonanie, że dobra książka religijna jest w stanie czasem odmienić czyjeś życie...”.

js

Osoby, które nie korzystają z internetu, mogą zamówić w gloria24.pl dowolną książkę religijną telefonicznie pod numerem (0-12) 411-08-66

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2005-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Diecezja bydgoska: zmiany personalne 2024

2024-06-11 14:20

Karol Porwich/Niedziela

Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa diecezji bydgoskiej.

Więcej ...

Zmiany kapłanów 2024 r.

2024-05-22 15:45

Karol Porwich/Niedziela

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Więcej ...

Ulicami Warszawy przeszedł XIX Marsz dla Życia i Rodziny

2024-06-16 16:40

Artur Stelmasiak

"Mąż i żona - rodzina zjednoczona", "Czas na rodzinę", "Zjednoczeni dla życia, rodziny i ojczyzny" - takie hasła nieśli uczestnicy XIX Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł w niedzielę popołudniu z Placu Trzech Krzyży przez ulicę Wiejską do Belwederu. Jego uczestnicy manifestowali obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz przywiązanie do rodziny oraz małżeństwa kobiety i mężczyzny, domagali się też m.in. odrzucenia ustaw proaborcyjnych i przywrócenia krzyży w warszawskich urzędach.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Rozważania na niedzielę: Lekarz odpuszczał grzechy

Wiara

Rozważania na niedzielę: Lekarz odpuszczał grzechy

Panie, rozbudź we mnie nadzieję, że z Tobą mogę...

Wiara

Panie, rozbudź we mnie nadzieję, że z Tobą mogę...

Rozważania bp. Andrzeja Przybylskiego: Co to jest...

Wiara

Rozważania bp. Andrzeja Przybylskiego: Co to jest...

Budować z Bogiem

Wiara

Budować z Bogiem

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w rzucie młotem w...

Sport

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w rzucie młotem w...

Lekkoatletyczne ME: Wojciech Nowicki zdobył złoty medal w...

Sport

Lekkoatletyczne ME: Wojciech Nowicki zdobył złoty medal w...

Dzierżoniów. Pogrzeb Marii Chlipały - matki...

Niedziela Świdnicka

Dzierżoniów. Pogrzeb Marii Chlipały - matki...

Jednoosobowe biuro rzeczy znalezionych

Wiara

Jednoosobowe biuro rzeczy znalezionych

12 czerwca: Rocznica objawień w Akicie. Uzdrowienia,...

Wiara

12 czerwca: Rocznica objawień w Akicie. Uzdrowienia,...