Reklama

Otrzymaliśmy

Głos zabrali górale

Głos w sprawie pomówienia o współpracę z SB ks. Mirosława Drozdka, kustosza parafii Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zabrali górale. 726 osób, mieszkańców zakopiańskiej parafii, podpisało list do swojego Proboszcza, w którym wyrażają oburzenie z powodu publikacji zamieszczonej w „Tygodniku Podhalańskim”. W imieniu Rady Parafialnej kopię listu przysłała do naszej redakcji Maria Matejowa, przewodnicząca, prosząc o jego opublikowanie. Swoją prośbę autorzy listu uzasadniają następująco: „Kłamliwe pomówienia, jakich się dopuszczono, poszły w świat, wyrządzając krzywdę nie do naprawienia, ale może choć tą drogą zdołamy przedstawić nasze stanowisko w przedmiotowej sprawie. Nikt z nas nie daje wiary temu, co się zarzuca Księdzu Kustoszowi. A atak na Księdza odbieramy jednomyślnie jako atak na Kościół”. Oto treść listu:

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zakopane, 16 lutego 2006 r.

Wielebny Ksiądz
Proboszcz Parafii
pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
MIROSŁAW DROZDEK
ul. Krzeptówki 14, 34-500 Zakopane

Społeczność parafii z Krzeptówek wyraża niniejszym oburzenie w związku z publicznym zniesławieniem Księdza Proboszcza, Kustosza Sanktuarium.
Nikt z nas nie daje wiary owym „rewelacjom” doniesionym na łamach „Tygodnika Podhalańskiego” przez redaktora Jerzego Jureckiego, które powtarzają inne media.
Trudno jest zrozumieć pobudki, którymi kierował się ów redaktor, insynuując agenturalną działalność Księdza Proboszcza - Osoby wielce dla Kościoła, Ojczyzny, naszego miasta i parafii zasłużonej. Osoby, o której żaden realnie myślący człowiek nie jest w stanie powiedzieć złego słowa. To Tobie, Księże, zawdzięczamy bezprzykładną działalność duszpasterską, wychowawczą, patriotyczną. Widzimy od 27 lat Twoją pracę, Twoje skromne życie. Potrafiłeś wybudować najpiękniejszy na Podhalu, i nie tylko, kościół - wotum wdzięczności za ocalenie życia Ojca Świętego. Pokazałeś charyzmat trwania z Matką Bożą przy Ojcu Świętym Janie Pawle II i Jego sekretarzu abp. Stanisławie Dziwiszu przez wszystkie lata. Nauczyłeś nas miłości i oddania im.
I dziś, gdy zbliża się termin jubileuszu cudu, spełnionego przez wstawiennictwo Maryi - Temu, który, jak Jan Paweł II, kardynał Stefan Wyszyński, św. Maksymilian Maria Kolbe, również postawił na Maryję, Tygodnik przypisuje kłamliwie współpracę z SB.
Gdyby owe „rewelacje” zawierały jakiś cień prawdy, to inwigilowani i więzieni ludzie Solidarności (których byłeś pierwszym wsparciem, pierwszym kapelanem), mający dostęp do swoich teczek, ujawniliby zaistniałe fakty, a nie obdarzali Księdza takim, jak to ma miejsce, zaufaniem.
To Ksiądz Proboszcz gościł w Sanktuarium wielokrotnie najwyższych dostojników kościelnych i państwowych. U Ciebie zawsze mogli liczyć na wsparcie ludzie dyskryminowani, najbiedniejsi - i tak jest do dzisiaj. Nie bałeś się mówić prawdy. I za tę prawdę, niewygodną dla niektórych, wciąż cierpisz.
Wierzymy, że prawda, której jesteś, Księże, tak gorącym orędownikiem, i tym razem zwycięży. Intryganci zaś i ci, którzy dla własnych - dziś niejasnych jeszcze - powodów uczynili Ci tak jak wcześniej ks. Malińskiemu wielką krzywdę, odpowiedzą za tę haniebną działalność.
W czasach „szatana” spełnia się III tajemnica fatimska, ale Kościoła, którego Ksiądz jest wybitnym przedstawicielem, bramy piekielne nie przemogą.
Jesteśmy z Tobą, nasz Księże Proboszczu. Przyjmij nasze wyrazy najgłębszego szacunku i wdzięczności za Twoją służbę i szlachetność.

Do wiadomości:

- Abp Stanisław Dziwisz
- Ks. Prowincjał Ojców Pallotynów Zdzisław Słomka
- Ks. Dziekan Stanisław Olszówka
- Dyrektor IPN Ryszard Terlecki

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2006-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Raport: przeciętny Polak spędzi w internecie łącznie... 26 lat!

2026-06-15 13:47

Adobe Stock

Łącznie 26 lat, 1 miesiąc i 26 dni spędzi w internecie przeciętny Polak - wynika z badania firmy NordVPN. To o 2 lata, 8 miesięcy i 10 dni więcej niż wynikało z analogicznego badania przeprowadzonego w 2022 r.

Więcej ...

W czwartek 39. Spotkanie osób chorych i z niepełnosprawnością w Rokitnie

2026-06-15 13:50

Karolina Krasowska

"Uzdrowieni miłością - posłani by kochać" – pod takim hasłem w czwartek 18 czerwca odbędzie się 39. Spotkanie osób chorych i z niepełnosprawnością u Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Więcej ...

Jules Rimet - katolik, który pomógł stworzyć piłkarskie mistrzostwa świata FIFA

2026-06-16 10:41
Jules Rimet

pl.wikipedia.org

Jules Rimet

Gdy świat przeżywa emocje związane z Mistrzostwami Świata FIFA 2026, które po raz pierwszy wspólnie organizują Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk, miliardy kibiców ponownie gromadzą się wokół sportowego wydarzenia, które przekracza granice języka, polityki i narodowości. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że początki mundialu są związane z katolicką wiarą jego twórcy. U podstaw powstania Mundialu stał Jules Rimet, człowiek głęboko wierzący, którego wizja była inspirowana katolicką nauką społeczną oraz przekonaniem o godności i jedności wszystkich ludzi.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Prawda wydobyta z głębin - mroczny cień na oficjalnej...

Felietony

Prawda wydobyta z głębin - mroczny cień na oficjalnej...

Objawienia Serca Jezusowego św. Małgorzacie Marii

Kościół

Objawienia Serca Jezusowego św. Małgorzacie Marii

Ogłoszono zmiany personalne w archidiecezji lubelskiej 2026

Kościół

Ogłoszono zmiany personalne w archidiecezji lubelskiej 2026

Zmiany personalne wikariuszy i rezydentów 2026. Abp Adrian...

Kościół

Zmiany personalne wikariuszy i rezydentów 2026. Abp Adrian...

Tajna akcja wydobycia z Wisły zwłok ks. Popiełuszki

Historia

Tajna akcja wydobycia z Wisły zwłok ks. Popiełuszki

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Kościół

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Parafia w kujawsko-pomorskiem musi zapłacić 30 tysięcy...

Wiadomości

Parafia w kujawsko-pomorskiem musi zapłacić 30 tysięcy...

Rewolucyjne zmiany w Lednicy. Dominikanie nie będą już...

Kościół

Rewolucyjne zmiany w Lednicy. Dominikanie nie będą już...

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wiara

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa