Reklama

Cóż to był za koncert...

Niedziela płocka 39/2002

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

22 sierpnia br. w sali koncertowej Muzeum Mazowieckiego w Płocku odbyła się uroczystość związana z wręczeniem nagród Prezydenta Miasta Płocka za osiągnięcia w kulturze. Jej motto brzmiało: "Z nadzieją i muzyką do zjednoczonej Europy". Wśród odznaczonych znalazły się tak znane osobistości Płocka, jak: Anna i Wiktor Bramscy - założyciele chóru "Pueri Cantores Plocenses", Maciej Woźniak - poeta, Bożenna Strzelecka - dyrektorka Książnicy Płockiej, Wacław Milke - założyciel zespołu "Dzieci Płocka", ks. Tadeusz Żebrowski - historyk, profesor Seminarium Duchownego w Płocku i Jakub Chojnacki - długoletni prezes Towarzystwa Naukowego Płockiego. Po wręczeniu nagród zasłużeni kulturze zostali obdarowani gorącymi owacjami.
Drugą część spotkania stanowił koncert przebojów klasyki operowej. Wśród wykonawców znaleźli się artyści Opery Narodowej Teatru Wielkiego: Izabella Kłosińska - sopran, Anna Lubańska - mezzosopran, Adam Zdunikowski - tenor i Piotr Nowacki - bas, zaś na fortepianie zagrała Mirosława Brzezińska. Całość poprowadził w iście mistrzowskim stylu Andrzej Frajndt.
W programie koncertu znalazły się następujące utwory: aria "Pace, pace" z opery "La forza del destino" Giuseppe Verdiego; aria Małgorzaty z opery "Faust" Charlesa Gounoda, "Habanera" z opery "Carmen" Georgesa Bizeta, "Sequidilla" z opery "Carmen" Georgesa Bizeta, aria Rokiczany z opery "Rokiczana" Stanisława Moniuszki, pieśń "La Spagnola" Paulo Tostiego, pieśń "O sole mio" Eduardo di Capua, aria o plotce "La calunnia" z opery "Cyrulik Sewilski" Gioacchino Rossiniego, ballada "Dziad i baba" Stanisława Moniuszki, duet żeński "Koty" Gioacchino Rossiniego, duet Rudolfa i Mimi z opery "Cyganeria" Giacomo Pucciniego, duet Zerliny i Don Giovanniego z opery "Don Giovanni" Wolfganga A. Mozarta, kwartet "Bella figlia del´amore" z opery "Rigoletto" Giuseppe Verdiego oraz kwartet "Ni boleści, ni rozkoszy" z opery "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki.
Na zakończenie koncertu wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2002-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Być w drodze z Jezusem!

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 9, 51-56

Więcej ...

Papieska intencja na październik: o wzajemną współpracę różnych tradycji religijnych

2025-09-30 16:26
Papież Leon XIV

PAP

Papież Leon XIV

„Módlmy się, aby wierzący różnych tradycji religijnych potrafili współdziałać w obronie i promowaniu pokoju, sprawiedliwości i braterstwa między ludźmi” - zachęca Papież Leon XIV w intencji modlitewnej na październik. Jest ona ogłoszona w czasie, gdy świat cierpi z powodu eskalacji konfliktów zbrojnych, ale też w perspektywie 60. rocznicy ogłoszenia deklaracji „Nostra aetate” Soboru Watykańskiego II.

Więcej ...

Ojciec Joachim Badeni OP, mistyk – 15 lat po śmierci znów przemawia do współczesnego człowieka

2025-10-01 17:09

info.dominikanie.pl

Ojciec Joachim Badeni OP – człowiek modlitwy, mistyk– 15 lat po śmierci znów przemawia do współczesnego człowieka dzięki książce „Amen. O rzeczach ostatecznych”. Osoby, dla których był przewodnikiem, dziś mogą pomóc w przygotowaniach do jego beatyfikacji, dzieląc się osobistymi świadectwami wiary, łask i spotkań z dominikaninem

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Wiara

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Nowe informacje o życiu siostry Łucji, uczestniczki...

Kościół

Nowe informacje o życiu siostry Łucji, uczestniczki...

„Pójdź za mną”!

Wiara

„Pójdź za mną”!

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię...

Wiara

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię...

Nowenna do św. Michała Archanioła

Wiara

Nowenna do św. Michała Archanioła

Ksiądz zmarł na zawał serca podczas Mszy św.

Kościół

Ksiądz zmarł na zawał serca podczas Mszy św.

Bóg pomnaża dobro tych, którzy je czynią już teraz

Wiara

Bóg pomnaża dobro tych, którzy je czynią już teraz

Święci Archaniołowie – Michał, Rafał i Gabriel

Święta i uroczystości

Święci Archaniołowie – Michał, Rafał i Gabriel