To spotkanie, które zainicjował przed laty św. Jan Paweł II, gromadziło młodzież, która na rożne sposoby dawała świadectwo wiary i modlitwy. W tym roku młodzi z diecezji legnickiej postanowili się spotkać w Niedzielę Palmową w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.Inicjatorem i organizatorem tego wydarzenia było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
Spotkaniu towarzyszyły słowa: "Jego miłość". Młodzież rozpoczęła swoje święto od Koronki do Miłosierdzia Bożego. Następnie podsumowano wielkopostne akcje modlitewne: 40 Dni dla Życia, modlitewny FlashMob. Materialnym znakiem wielkopostnej modlitwy w intencji poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w intencji pokoju, była zbiórka darów, które powędrują do Domu Samotnej Matki w Legnicy.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Była też konferencja dotycząca miłości Chrystusa, którą wygłosił ks. Szymon Opała, oraz praca w grupach na ten temat. O g. 18 Eucharystii przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.
Po Mszy św. młodzież przygotowała wyjątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podczas której zaprezentowano pantomimiczne sceny poszczególnych stacji męki Pańskiej. Spotkanie zakończyło się koncertem uwielbienia.
Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej
foto