Organizowane w tym dniu pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty, będą okazją, aby pokazać, jak dużo dobra na co dzień dzieje się dzięki wolontariuszom Caritas. - Wojna w Ukrainie nadała przygotowaniom do tego święta nowy kontekst. Przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom. Wiele z wydarzeń Dnia Dobra będzie miało charakter integracji z naszymi gośćmi z Ukrainy. Chcemy się z nimi jak najlepiej poznać i zaprzyjaźnić, by mogli się u nas poczuć rzeczywiście jak w domu - mówi Sylwia Grzyb, rzecznik prasowy Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
Reklama
Diecezjalna Caritas włącza się w ogólnopolskie obchody Dnia Dobra we współpracy z Urzędem Miasta Zielona Góra, Fundacją Warto jest Pomagać, Lubuskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Przy organizacji pomogą również wolontariusze z Szkolnych Kół Caritas wraz ze swoimi opiekunami oraz wolontariusze wyżej wymienionych organizacji.
Centralnym wydarzeniem w naszej diecezji będzie uroczysta Msza św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze. - Podczas Eucharystii będziemy modlić się o pokój w Ukrainie oraz za wszystkie ofiary wojny. Po Mszy Św. na placu między kościołem a filharmonią odbędzie się event charytatywno – społeczny. Chcemy aby w tym dniu nastąpiła integracja mieszkańców w uchodźcami wojennymi z Ukrainy, których bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Jest to dzień Świąt Wielkanocnych dla mieszkańców Ukrainy, chcemy by w tym dniu nie czuli się sami, aby ten świąteczny czas przeżyć wspólnie razem - dodaje Grzyb.
Plan Dnia Dobra:
9:30 – Msza Św. – Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze
11:00-13:30 – Dzień Dobra – Event charytatywno – społeczny/ spotkanie wielkanocne z udziałem uchodźców wojennych z Ukrainy
13:30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
14:00 – Zakończenie
Pomóż w rozwoju naszego portalu