Reklama

Kościół

II Ogólnopolski Kongres Różańcowy i X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

s.Wioletta Ostrowska CSL

„Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”! Mottem X Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca połączonej z II Ogólnopolskim Kongresem Różańcowym będą słowa i gorące pragnienie Pauliny Jaricot, założycielki Dzieła Rozkrzewiana Wiary i Żywego Różańca. Te ważne wydarzenia dla środowisk misyjnych i różańcowych w Polsce odbędą się w dniach 3-4 czerwca 2022 r. na Jasnej Górze.

Będzie to czas wielkiego dziękczynienia w Polsce za beatyfikację Pauliny Jaricot, która odbędzie się 22 maja w Lyonie, oraz za 200 lat istnienia i działalności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary założonego przez nią. Gościem honorowym kongresu i pielgrzymki będzie abp Giampietro Dal Toso, prezydent Papieskich Dzieł Misyjnych.

Ideą Ogólnopolskiego Kongresu Różańcowego jest zjednoczenie wielu wspólnot działających w Polsce, które szerzą modlitwę różańcową, oraz ukazanie ich różnorodności. Chcielibyśmy wskazać współczesnym Polakom i światu różaniec jako modlitwę na dzisiejsze czasy, w której widzimy ocalenie wiary i miłości do Boga w polskich rodzinach, parafiach, sercach dzieci i młodzieży.

Podziel się cytatem

Pierwsza część kongresu, czyli sympozjum naukowo-wykładowe, ma charakter zamknięty i będą w niej uczestniczyć maksymalnie 20-osobowe delegacje z każdej diecezji, jak również wszystkie wspólnoty różańcowe zaproszone w osobach swoich przedstawicieli. Jednak na pielgrzymkę, która jest częścią składową kongresu, są zaproszeni wszyscy członkowie wspólnot. Od procesji różańcowej 3 czerwca, która rozpocznie się o godz. 19.30, mogą uczestniczyć już wszyscy bez ograniczeń.

Reklama

Dwudniowe spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 13.30 pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, delegata KEP ds. Żywego Różańca, w kaplicy MB Częstochowskiej (transmisja w TV Trwam), po której w auli papieskiej zostaną wygłoszone trzy wykłady ukazujące dynamikę oraz misję Kościoła i modlitwy różańcowej. O godz. 19.30 procesją różańcową rozpoczniemy otwartą część kongresu, którą stanowić będzie program X Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca. Kongres i Pielgrzymkę zakończy Msza Święta dziękczynna za beatyfikację Pauliny Jaricot i 200-lecie Dzieła Rozkrzewiana Wiary z udziałem abp. Dal Toso, abp. Wacława Depo, bp. Jana Piotrowskiego i innych biskupów z komisji misyjnej EP.

II Ogólnopolski Kongres Różańcowy i X Pielgrzymka Żywego Różańca to będzie wielkie święto Rodziny misyjnej i różańcowej. Będzie to okazja, by ożywić zapał róż różańcowych i podziękować za wielki wkład polskiego Kościoła w ewangelizację i wspieranie dzieła misji, za które modlą się członkowie Żywego Różańca.

Serdecznie zapraszamy! Zgłoszenia na pielgrzymkę i kongres prosimy kierować bezpośrednio do moderatora diecezjalnego swojej diecezji do 20 maja br.

Plakat do pobrania i informacje o kongresie na: rozaniec.eu

2022-05-11 12:44

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bp Przybylski do Kół Żywego Różańca: Wielką siłę przemiany ma każdy różaniec

Beata Pieczykura/Niedziela

Członkowie Kół Żywego Różańca z archidiecezji częstochowskiej w sobotę 5 października br. pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Mrzygłodzkiej.

Więcej ...

Bądź radosny, jest Bosko!

2023-01-29 18:23

Homilię wygłosił ks. Michał Piechota

31 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko, a zarazem jedno z dwóch najważniejszych świąt salezjańskich. Aby umożliwić większej liczbie wiernych udział w uroczystości, parafia św. Michała Archanioła na Ołbinie obchodzi ją już dzisiaj.

Więcej ...

Abp Ryś: problemem wielu wiernych może być zbytnie przywiązanie do przeszłości

2023-01-30 12:22
Abp Grzegorz Ryś

Ks. Paweł Kłys

Abp Grzegorz Ryś

Abp Grzegorz Ryś odprawił dziś Eucharystię z okazji trzydziestej rocznicy erygowania kaplicy w siedzibie Caritas Diecezji Łódzkiej. W kwietniu 1990 roku, kiedy reaktywowano Caritas Diecezji Łódzkiej, rozpoczęto starania o odzyskanie budynku przy ulicy Gdańskiej 111. Obiekt został kupiony przez biskupa Tymienieckiego w 1926 roku, a następnie zagarnięty, przez władze państwowe w 1950 roku. Budynek, który stał się siedzibą Caritas, odzyskano w 1991 roku. Po generalnym remoncie w 1993 roku utworzono w nim kaplicę, której patronem został bł. o. Rafał Chyliński z Łagiewnik.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

O. Leon Knabit: Bądźmy roztropni

Kościół

O. Leon Knabit: Bądźmy roztropni

Czy moje wybory zawsze są przemodlone?

Wiara

Czy moje wybory zawsze są przemodlone?

Sługa Boża Wanda Malczewska, Maryja i Cud nad Wisłą

Wiara

Sługa Boża Wanda Malczewska, Maryja i Cud nad Wisłą

Panie, pomóż nam być wiernymi drodze pokoju!

Wiara

Panie, pomóż nam być wiernymi drodze pokoju!

Ile można się spóźnić na Mszę św., aby była...

Kościół

Ile można się spóźnić na Mszę św., aby była...

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

Wiara

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

Ona po prostu... kochała ludzi. Mija 6 lat od śmierci...

Kościół

Ona po prostu... kochała ludzi. Mija 6 lat od śmierci...

Jaka jest wola Boga i plan na moje życie?

Wiara

Jaka jest wola Boga i plan na moje życie?

Bp Czaja: Powstanie ogólnopolskie centrum kształcące...

Polska

Bp Czaja: Powstanie ogólnopolskie centrum kształcące...