Reklama

Kultura

XIII Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Mat.prasowy

648 uczestników z Australii, Białorusi, Grecji, Hiszpanii, Kazachstanu, Litwy, Norwegii, Polski, Ukrainy i USA wzięło udział w XIII Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka pt. "Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem". Konkurs rozpoczął się 1 października 2021 roku, a zakończył galą finałową 14 maja 2022 roku w kaliskim kościele ojców Franciszkanów. Honorowy patronat nad konkursem objęła Elżbieta Witek, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tematyka prac plastycznych i fotograficznych:

- Polska, moja Ojczyzna,

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Moja Babcia i Mój Dziadek,

- Szczęśliwy, kto sobie Patrona, Józefa ma za Opiekuna...

- Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia,

- Sport,

- Kosmos.

Konkurs adresowany jest do uczestników od 3 do 21 lat i podzielony na trzy edycje artystyczne: plastyczną, fotograficzną i recytatorską (recytacja wierszy Włodzimierza Pietrzaka). Celem konkursu jest inspirowanie dzieci i młodzieży z różnych środowisk do rozwijania pasji artystycznych, odkrywanie młodych talentów także wśród dzieci niepełnosprawnych oraz promowanie twórczości Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego, związanego w latach młodzieńczych z Kaliszem - w 1931 ukończył Państwowe Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki (dzisiejsze Ii Liceum Ogólnokształcące), w latach nauki gimnazjalnej redagował szkolne pismo „Świt".

W tegorocznej edycji jurorzy (fotografia – profesorowie z Łódzkiej Szkoły Filmowej, plastyka i recytacja – profesorowie i adiunkci z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu) ocenili 575 prac plastycznych z Polski, Australii, Białorusi, Grecji, Hiszpanii, Kazachstanu, Litwy, Norwegii, Ukrainy i USA, 47 fotografii z Polski i Białorusi oraz 26 recytatorów z Polski i Kazachstanu.

Mat.prasowy

Reklama

Przez trzynaście lat udział w konkursie wzięło 14.006 uczestników z Polski, Australii, Austrii, Białorusi, Chin, Czech, Grecji, Hiszpanii, Kazachstanu, Libanu, Litwy, Niemiec, Norwegii, RPA, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Reklama

Od początku istnienia konkursu w gronie Honorowego Patronatu zapisała się Pierwsza Dama Rzeczypospolitej, śp. Pani Maria Kaczyńska i Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda, który objął patronatem 10. edycję konkursu.

Podziel się cytatem

W edycji fotograficznej jury pod przewodnictwem profesora dr habilitowanego Marka Szyryka z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia : w kategorii 10-13 lat jury nie przyznało I, II i III miejsca, wyróżnienie otrzymał tylko Wiktor Kowalczyk z Jastrzębia. W kategorii 14 – 17 lat I nagroda Paweł Piróg z Krakowa, II nagroda Julia Lisowskaja z Białorusi, III nagroda dla Marcina Jóźwiaka z Poznania natomiast wyróżnienia otrzymali Dawida Gawlica z Bierunia, Zofia Łapajerska z Krakowa i Diana Sobolewska z Kazachstanu. W kategorii 18-21 lat jurorzy przyznali tylko I nagrodę dla Wiktorii Kaczorowskiej z Poznania.

Reklama

Jury edycji recytatorskiej pod przewodnictwem dr Małgorzaty Ratajczyk z Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w kategorii 10 -13 lat wyróżnienie Kamila Poliwczak z Chełmna, III nagrodę dla Filipa Pompka z Pradeł, II nagrodę dla Karola Frączka z Łosiny Górnej, a I nagrodę dla Joanny Ziemiańskiej z Krakowa. W Kategorii 14 - 17 lat wyróżnienie dla Ady Figiel z Góry, III nagrodę dla Marceliny Iwaniak z Turku, II nagrodę dla Honoraty Garlej z Katowic i I nagrodę dla Alicji Wojnarowskiej z Dębicy. W kategorii 18-21 jury nie przyznało wyróżnień, III nagroda Evelina Kudryavtseva z Kazachstanu, II nagroda dla Pauliny Marczak z Ostrzeszowa i I nagroda dla Soni Pawlak z Ostrzeszowa.

W edycji plastycznej jury pod przewodnictwem profesor UAM dr hab Moniki Kostrzewy z Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w kategorii 3- 6 lat Adriannie Ciska, Karolinie Pakuła, Łucji Piórkowskiej z Płocka, Antoninie Kotyl z Myszkowa, Gabrieli Zielińskiej z Turku, III nagrodę Michalinie Furdzik z Katowic, II nagrodę Oldze Gąsior z Zlublina i I nagrodę MariI Zyga z Lublina.

Mat.prasowy

W kategorii 7-13 lat wyróżnienie Adam Jasiński z Rydzyny, Oliwer Ciszak z Pleszewa, Malwina Frasik z Krakowa, Łukasz Mieszkuniec z Litwy, Antonina Sadłowska z Przykony, III nagroda Michalina Szocińska, II nagroda Jaśmina Domalewska z Gdańska, I nagroda Katarzyna Wiśniewska z Bielska Biała.

W kategorii 14-17 lat wyróżnienie Nikola Muszkiewicz z Gdańska, Aleksandra Tomala Świętochłowic, Wiktoria Bawół z Jędrzejowa, Wiktor Kozdroń z Sanoka, III nagroda Alicja Sobieszek z Wrocławia, II nagroda Karolina Szmołda z Biłgoraja i I nagroda Maja Domalewska Gdańsk.

W kategorii 18-21 wyróżnień nie przyznano, III nagroda Maja Miller z Rybnika, II nagroda Katarzyna Ulikowska z Ostrowca Świętokrzyskiego i I nagroda Sara Jamrożek z Rydzyny.

Na galę przybyli młodzi artyści między innymi z Krakowa, Lublina, Biłgoraja, Gdańska, Katowic, Limanowej, Poznania, Poddębic, Turku, Ostrzeszowa, Rybnika i Rydzyny. Wśród nagród znalazły się albumy książkowe, tablety, srebrne monety i numizmaty kolekcjonerskie, banknoty kolekcjonerskie, pióra wieczne, drobny sprzęt elektroniczny, a także pobyty weekendowe w renomowanych hotelach dla laureata z opiekunem pięknych zakątkach Polski.

Wyróżnione dzieło

Mat.prasowy

Wyróżnione dzieło

Wyróżnione dzieło

Mat.prasowy

Wyróżnione dzieło

Wyróżnione dzieło

Mat.prasowy

Wyróżnione dzieło

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2022-05-19 12:10

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wałbrzyski konkurs o św. Janie Pawle II po raz szósty

Archiwum PSP 28 w Wałbrzychu

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu po raz szósty odbył się Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny dla klas trzecich szkół podstawowych pod hasłem „Zanim Karolek został papieżem”

Więcej ...

Prałat Opus Dei na audiencji u Papieża

2025-05-14 17:41

Vatican Media

Ojciec Święty Leon XIV przyjął dziś rano na audiencji prałata Opus Dei, ks. Fernando Ocáriza, któremu towarzyszył jego wikariusz pomocniczy, ks. Mariano Fazio. Było to krótkie spotkanie, podczas którego Papież wyraził swoją bliskość i życzliwość.

Więcej ...

Leon XIV przyjął na audiencji zwierzchnika UKGK – Papież wspiera Ukrainę

2025-05-15 20:14

Vatican Media

Na jednej z pierwszych prywatnych audiencji swojego pontyfikatu nowo wybrany papież Leon XIV przyjął arcybiskupa większego kijowsko-halickiego Światosława Szewczuka, zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK). Spotkanie odbyło się 15 maja w bibliotece Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Ojciec Święty wyraził swoją bliskość z narodem ukraińskim i zapewnił go o swoim wsparciu. Abp Szewczuk zaprosił papieża do złożenia wizyty apostolskiej w Ukrainie.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Policja: 11-letnia Patrycja została odnaleziona; Child...

Wiadomości

Policja: 11-letnia Patrycja została odnaleziona; Child...

Nowenna do św. Rity

Wiara

Nowenna do św. Rity

Kard. Fernando Filoni mówi o liczeniu głosów i reakcji...

Leon XIV

Kard. Fernando Filoni mówi o liczeniu głosów i reakcji...

Jej imię znaczy mądrość

Święci i błogosławieni

Jej imię znaczy mądrość

Watykan: pierwsze plany nowego papieża

Leon XIV

Watykan: pierwsze plany nowego papieża

Egzorcyzm papieża Leona XIII

Wiara

Egzorcyzm papieża Leona XIII

Znamy herb i dewizę Papieża Leona XIV

Leon XIV

Znamy herb i dewizę Papieża Leona XIV

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Kim jest nowy PAPIEŻ?

Leon XIV

Kim jest nowy PAPIEŻ?