Już w najbliższą sobotę 28 maja br. w łódzkiej bazylice archikatedralnej 16 mężczyzn – po przeszło trzyletniej formacji – zostanie wyświęconych na diakonów. To pierwsze święcenia diakonów stałych w Archidiecezji Łódzkiej.
O tym, czym jest diakonat stały, kto może pełnić taką posługę, czym będą się zajmować nowo wyświęceni, jak do nich się zwracać, jaki strój będą nosić i gdzie będą posługiwać – na te i inne pytania na temat diakonatu stałego odpowiada arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki w wywiadzie udzielonym portalowi Archidiecezji Łódzkiej.
Łódź: Obyśmy nie stracili uważności na to Słowo, które ma w nas urosnąć i zamienić się w czyn!
ks. Paweł Kłys
ks. Paweł Kłys
- Czas zachowywania, strzeżenia Słowa w sobie jest niesłychanie istotny, żeby Słowo nas zostało zatrzymane, i by było w nas upilnowane, byśmy nie pozwolili Słowu gdzieś z nas wylecieć. Żebyśmy nie stracili uważności na to słowo, które ma w nas urosnąć, a w odpowiednim czasie zamienić się w czyn – mówił abp Ryś.
Zachowajmy czujność, bo po wyborach edukacja zdrowotna może wrócić jako obowiązkowa
2025-02-10 19:45
lk/KAI
Adobe Stock
Mamy świadomość, że minister Barbara Nowacka nie uznała naszych racji i konstytucyjnych praw jako rodziców. Zmiana edukacji zdrowotnej z obowiązkowej na nieobowiazkową to efekt nacisków w koalicji, ale po wyborach prezydenckich to się może zmienić. Dlatego musimy być dalej czujni, organizować protesty i tłumaczyć, dlaczego nie posyłać dzieci na ten przedmiot oraz walczyć, aby Wychowanie do Życia w Rodzinie nie zostało zlikwidowane - mówi KAI Agnieszka Pawlik-Regulska, prezes Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności” oraz koordynator Koalicji na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły.