„Pamiętajcie, Jezus jest z wami i o różnym czasie dołącza do ciebie. On podejdzie do ciebie w siostrze i bracie pielgrzymie. Wsłuchaj się w Jego głos, w to, co będzie mówił od ciebie każdego dnia” – mówił podczas Mszy św. bp Jerzy Mazur.
Biskup ełcki zachęcał pątników, aby był to czas rekolekcji w drodze, a więc czas modlitwy, spotkania z Bogiem, Maryją i człowiekiem, a także odnowienia relacji z Bogiem, i pogłębienia wiary. „Pielgrzymowanie do droga do świętości, to przejście przez codzienność do wieczności” – stwierdził duchowny.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Bp Mazur zachęcał pątników, by jako ludzie wiary, zawierzali swoje życie Bogu i Jemu zaufali. „Niech przykładem na tej drodze pokonywania lęków, będzie nasza Matka, Maryja. Niech to pielgrzymowanie pomoże wam odrzucić lęk i strach” – dodał.
Ks. Michał Słojewski, kierownik pielgrzymki zaznacza, że czas pielgrzymowania do Ostrej Bramy na długo zapada w pamięci, a ci, którzy wzięli udział w takim wydarzeniu nie wyobrażają sobie już sobie wakacji bez powrotu na pielgrzymi szlak. „Warto zatem poświęcić swój czas, wstać z kanapy, założyć wygodne buty i podjąć się trudu zmierzenia się z samym sobą i Panem Bogiem. Odwagi! On Jest!” – podkreśla duchowny.
Reklama
Z kolei pani Anna z Warszawy wyznała prze wyruszeniem na szlak: „To czas mego trwania przy Matce. Czas kiedy bardziej, mocniej mogę złapać Pana Boga za palec. Jestem spragniona dobra i prawdy. Wierzę, że ten trud pielgrzymi przyniesie błogosławione owoce”.
Za organizację pielgrzymki od początku jej istnienia odpowiedzialni są salezjanie inspektorii warszawskiej.
Suwalska pielgrzymka po raz pierwszy wyruszyła do Ostrej Bramy w 1991 r., po odzyskaniu przez Litwę niepodległości. Miała być dziękczynieniem za wolność narodów Europy Środkowo-Wschodniej i upadek reżimów komunistycznych w tej części świata.