Szczątki Prezydentów RP na uchodźstwie wrócą do Ojczyzny
Piotr Grzybowski
Bartłomiej Kosiński
Już w najbliższa sobotę, 12 listopada szczątki Prezydentów RP na uchodźstwie – Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego wrócą do Ojczyzny.
Spoczną w Mauzoleum Prezydentów RP na Uchodźstwie w Świątyni Opatrzności Bożej. We Mszy świętej pogrzebowej, która rozpocznie się o godz. 15.00 wezmą udział najwyższe władze państwowe – Prezydent RP Andrzej Duda, a także Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
O tym wydarzeniu, inicjatywie „Misja: Wolna Polska” i współpracy z Polonią przeczytają Państwo w wywiadzie z Ministrem Janem Dziedziczakiem, pełnomocnikiem Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą: Aby się z nami liczono
Warszawa: Spotkanie opłatkowe prezydentów, burmistrzów oraz wójtów Miast i Miejscowości Papieskich
mp/KAI
Karol Porwich/Niedziela
16 stycznia w Warszawie miało miejsce spotkanie opłatkowe prezydentów, burmistrzów oraz wójtów Miast i Miejscowości Papieskich. W jego trakcie abp Adrian Galbas SAC ogłosił hasło tegorocznego, odbywającego się w październiku Dnia Papieskiego, które brzmi: „Św. Jan Paweł II, prorok nadziei”. Zorganizowane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” spotkanie Miast i Miejscowości Papieskich zgromadziło około setki przedstawicieli samorządów z całej Polski, którzy dzielili się opłatkiem, kolędowali i omawiali kluczowe idee związane z działalnością Fundacji.
Leon XIV przyjechał na urlop do Castel Gandolfo, gdzie spędzi dwa tygodnie
2025-07-06 18:25
PAP
PAP/EPA
Papież Leon XIV przyjechał na urlop do Castel Gandolfo
Papież Leon XIV przyjechał w niedzielę po południu do podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo, gdzie będzie wypoczywać przez dwa tygodnie, do 20 lipca. Po przyjeździe do miasteczka papież pozdrowił czekających na niego ludzi.
Na Plac Zbawiciela w Warszawie powróci tęcza. Koszt? 700 tys. złotych
2025-07-06 21:56
Red. na podst. wpolityce.pl
Artur Stelmasiak
Na Plac Zbawiciela w Warszawie ma powrócić tęcza, która nieco ponad 10 lat temu wzbudzała liczne kontrowersje - była siedmiokrotnie podpalana, a ówczesne władze stolicy za każdym razem naprawiały instalację, która doczekała się nawet ochrony. Nowa tęcza to jeden z projektów wybranych przez mieszkańców w głosowaniu w budżecie obywatelskim.