Dawid Kubacki wygrał trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku

PAP/Grzegorz Momot

Dawid Kubacki wygrał w Innsbrucku trzeci konkurs 71. edycji narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud, który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy. Trzeci był Słoweniec Anze Lanisek.

Kubacki, który umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji Pucharu Świata, pokonał Graneruda o 3,5 pkt, ale w TCS przed ostatnimi zawodami w Bischofshofen traci do Norwega aż 23,3 pkt.

Piąte miejsce na Bergisel zajął Kamil Stoch, 10. był Piotr Żyła, a 20. Paweł Wąsek.

Po pierwszej serii odpadli 43. Jan Habdas i 45. Stefan Hula. W parach KO przyszło im stoczyć pojedynki, odpowiednio, ze Stochem i Kubackim.(PAP)

wkp/ pp/

+2 0
2023-01-04 15:27

Kamil Stoch wygrywa konkurs w Bischofshofen i po raz trzeci triumfuje w Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch wygrywa konkurs w Bischofshofen i po raz trzeci triumfuje w Turnieju Czterech Skoczni. Dawid Kubacki w klasyfikacji TCS stanie na trzecim miejscu podium.