Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Chrystianofobia czy antychrystianizm

Artykuł ks. Pawła Rozpiątkowskiego w „Niedzieli” nr 29 z 19 lipca 2009 r. pt. „Fobia na chrześcijaństwo” porusza jeden z najważniejszych problemów, z jakim przyszło się chrześcijaństwu zmierzyć w dzisiejszych czasach. Gdy dowiadywałem się w wieku szkolnym o prześladowaniu wyznawców Chrystusa w czasach Cesarstwa Rzymskiego czy też na terenach misyjnych wśród dzikich plemion, nigdy nie przypuszczałem, że z takimi samymi tragediami będziemy mieli do czynienia w XXI wieku. Tymczasem w naszym - wydawałoby się - już cywilizowanym świecie na porządku dziennym jest mordowanie chrześcijan, ich prześladowanie, postponowanie, niedopuszczanie do ważnych stanowisk, a zwłaszcza eliminowanie z kręgów decyzyjnych, mających wpływ na losy narodów i świata.
Dobrze, że wreszcie zaczynamy przekazywać opinii publicznej informacje o takich aktach i coraz częściej próbujemy nazywać rzecz po imieniu. Tyle tylko - że moim zdaniem - nazywanie tych działań „chrystianofobią”, o jakiej pisze ks. Rozpiątkowski w cytowanym artykule, nie jest określeniem właściwym. Chrześcijanie w krajach islamskich należą przeważnie do nikomu niezagrażających mniejszości. Wątpię, żeby mahometanie mordowali chrześcijan dlatego, że się ich boją. Zapewne nie z powodu strachu mordowali chrześcijan faszyści i do dziś mordują komuniści. Trudno też posądzać wielkie koncerny medialne, także te działające w Polsce, dysponujące olbrzymimi wpływami i finansami, o to, że jedynym powodem, dla którego przy każdej okazji „dowalają” Kościołowi katolickiemu, jest ich strach przed chrześcijaństwem.
To nie strach kieruje nimi wszystkimi, lecz szatańska nienawiść do Chrystusa i Jego nauki, a także chęć zniszczenia wartości chrześcijańskich po to, aby bez gorsetu prawa Bożego móc tworzyć „nowy porządek świata”, umożliwiający lewackim elitom jeszcze łatwiejsze rządzenie otumanionymi narodami.
Dlatego właściwszym określeniem zachowań naszych prześladowców jest „antychrystianizm”. Wyraz ten lepiej odzwierciedla tę wrogość i nienawiść do chrześcijan, z jaką obecnie mamy do czynienia.
Brońmy się przed takimi aktami i gromkim głosem wszystkich dostępnych mediów pokazujmy światu antychrystianizm, dążąc do tego, aby był znany opinii publicznej co najmniej tak dobrze jak antysemityzm, przywoływany przy każdej okazji, a także wtedy, gdy okazji takiej nie ma.

Bolesław Twaróg, Tychy

Oczekujemy na listy pod adresem:
„Niedziela”, ul. 3 Maja 12
42-200 Częstochowa.
Na kopercie należy napisać: „Listy”
redakcja@niedziela.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2009-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - historia zawierzenia Matce Bożej

Klementyńskie korony (replika) nałożone na Obraz Jasnogórski, 28 lipca 2017 r.

Krzysztof Świertok

Klementyńskie korony (replika) nałożone na Obraz Jasnogórski, 28 lipca 2017 r.

Kościół katolicki w Polsce 3 maja obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uroczystość ta została ustanowiona przez Kościół na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej.

Więcej ...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – pasjonująca historia

Karol Porwich/Niedziela

Kościół w Polsce 3 maja obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która została ustanowiona przez papieża Benedykta XV w 1920 r. na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości. Uroczystość ta – głęboko zakorzeniona w naszej historii - nawiązuje do Ślubów Lwowskich króla Jana Kazimierza z 1656 r., Konstytucji 3 maja oraz oddania Polski pod opiekę Maryi po uzyskaniu niepodległości.

Więcej ...

Prezydent: nie było żadnych wątpliwości, kto powinien otrzymać awans generalski

2024-05-03 09:32

PAP/Paweł Supernak

Nie było żadnych wątpliwości, kto powinien otrzymać awans generalski, kto powinien zostać mianowany na te najważniejsze stanowiska dowódcze w wojsku polskim - podkreślił prezydent Andrzej Duda w swoim wystąpieniu po wręczeniu nominacji na stanowisko dowódcy generalnego RSZ i na stanowisko dowódcy WOT.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...