Reklama

Wiara

Tygodnik "Bliżej Życia z Wiarą"

Nawrócona modelka

2023-03-12 10:27

Archiwum Klaudii Tołłoczko

Gdybym nie spotkała w swoim życiu Boga i On by mnie nie uzdrowił, to prawdopodobnie dalej bym grzeszyła, prowadziła rozwiązłe życie i być może straciła szansę na zbawienie i życie wieczne” – dzieli się swoją historią nawrócenia Klaudia Tołłoczko w rozmowie z tygodnikiem "Bliżej Życia z Wiarą".

Klaudia Tołłoczko była popularną modelką. Brała udział w wielu „rozbieranych” sesjach zdjęciowych. Popularność i pieniądze nie dawały jej szczęścia. Spełnienie i pokój serca odnalazła dopiero w Bogu.

Kariera w modelingu

Klaudia Tołłoczko wychowywała się w wierzącej rodzinie. Jako dziecko często zwracała się do Boga. Jeździła z dziadkami na pielgrzymki. Z czasem zaczęła się buntować. Brakowało jej przestrzeni do realizacji pasji. Znajomi mówili jej, że jest fotogeniczna, fajnie wychodzi na zdjęciach i powinna pomyśleć o karierze fotomodelki. Miała wtedy 16 lat.

„Jako nastolatka marzyłam o tym, aby być tancerką, a nie modelką. Poprosiłam jednak rodziców, aby zrobili mi kilka ujęć” – opowiada Klaudia.

Dziewczyna wysłała fotografie do jednej z agencji modelek.

„Wzięłam udział w sesji zdjęciowej, potem były kolejne. Jeździłam po Polsce, budując swoje portfolio. Potem przyszły zlecenia komercyjne, a modeling stawał się dla mnie całym światem” – wspomina Klaudia.

Tłumaczy, że była głodna sukcesu, chciała pokazać siebie oraz swoje emocje. Praca w modelingu stała się dla niej sposobem na życie.

W wieku 18 lat założyła konto na Instagramie. Poczucie własnej wartości uzależniała od liczby polubień i komentarzy na portalu społecznościowym. Coraz częściej pozowała do zdjęć w bieliźnie. Publikowała w sieci zdjęcia, które eksponowały jej ciało. Można było ją oglądać także podczas wielu gali sportów walki. Uświetniała imprezy, podczas których była skąpo ubrana. „Doskonale wiedziałam, co się najlepiej sprzedaje. Obcisła sukienka, dekolt, nagość” – mówi.

Używki i imprezy były dla niej chlebem powszednim. Wszystko zmieniło się, gdy trafiła do szpitala.

Jezus zmienił wszystko

Lekarze zdiagnozowali u Klaudii rozsianą grzybicę ogólnoustrojową. Nie miała siły wstać z łóżka, miała duszności i ataki astmy. Wtedy zawołała do Pana Boga, aby jej pomógł. Bała się, że jak odejdzie z tego świata w takim stanie, to nie spotka się ze Stwórcą.

Reklama

„Moje życie było bardzo brudne. Pracując w modelingu, poznałam chłopaka. Nie żyłam w związku sakramentalnym. Mieszkaliśmy w luksusowym apartamencie, jeździliśmy na drogie wakacje, ale ja czułam ogromną pustkę” – opowiada Klaudia.

Momentem przełomowym w jej życiu była śmierć ukochanego wujka.

„Ta śmierć mną wstrząsnęła. Wujek na nic nie chorował, był zdrowym, pełnym energii mężczyzną. Zasnął i więcej się nie obudził” – dodaje.

Klaudia, stojąc nad jego trumną, zastanawiała się nad sensem swojego istnienia. Wtedy całe życie przebiegło jej przed oczami.

„Pamiętam, jak po śmierci wujka uklękłam i zawołałam: «Duchu Święty, proszę przyjdź, potrzebuję Cię w moim życiu. Bez Twojej pomocy nie podniosę się z tych upadków»”.

Klaudia zdecydowała się na spowiedź generalną. Na kartkach spisała wszystkie przewinienia, którymi przez wiele lat obrażała Pana Boga. Jak mówi, Duch Święty przypominał jej grzechy z dzieciństwa, nawet takie jak podbieranie babci pieniędzy z portfela. Od tamtej pory przewartościowała swoje dotychczasowe życie. Rozstała się z chłopakiem, zaczęła się skromnie ubierać. Prosiła Boga, aby pomógł jej rozeznać powołanie.

Przyznaje, że czuła zaproszenie Jezusa, aby poszła za Nim, nie wiedziała jednak, dokąd. „Pytałam: Panie Jezu, o co Ci chodzi? Czego ode mnie oczekujesz” – wspomina w rozmowie z nami Klaudia. Odpowiedź przyszła podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

„Kocham swoją pracę z misją”

Klaudia odkryła, że Bóg powołuje ją do misji ewangelizacyjnej.

„Chciałabym dawać świadectwo tym, którzy nie widzą sensu życia, utracili nadzieję, czują pustkę” – tłumaczy.

Spełnia się też jako dietetyk biblijny. Wyjaśnia, że taka dieta pomaga oczyścić nie tylko ciało, ale i ducha.

Reklama

„Często nie potrafimy poradzić sobie z emocjami, «zajadamy je», co prowadzi do jeszcze większych traum i duchowych zranień. A przecież ludzkie ciało jest świątynią Ducha Świętego i powinniśmy o nie dbać. Święty Paweł w Pierwszym Liście do Koryntian napisał: «Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest przybytkiem Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!»” (1 Kor 6, 19-20) – podkreśla.

Klaudia prowadzi bloga boskadieta.com. Dzieli się tam zdobytą wiedzą i pomaga ludziom wrócić do zdrowia. „Kocham swoją pracę z misją” – dodaje.

Przyznaje, że nie było jej łatwo zerwać z przeszłością. Teraz patrzy na siebie z miłością i akceptacją.

„Dzięki Bogu mogę być w tym miejscu, w którym jestem. Wierzę, że Bóg czuwa nade mną i nie pozwoli mi upaść, a ja chcę czynić wszystko na Jego chwałę. On jest w moim życiu na pierwszym miejscu” – deklaruje Klaudia.

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Odpowiedzialność i dziecko

Adobe Stock

Co zrobić, żeby w przyszłości nasza pociecha potrafiła podejmować decyzje i przyjmować ich konsekwencje?

Więcej ...

#NiezbędnikWielkopostny. Twoja pomoc na drogach Wielkiego Postu

Karol Porwich/Niedziela

Życie to droga. Często pełna wyrw, nierówności, zakrętów. Iść nią nie jest łatwo. Wielki Post to także droga. Czterdziestodniowa droga wyzbywania się złych przyzwyczajeń, odrzucania grzechu i walki ze swoim charakterem. Ponadczterdziestodniowa droga ku Życiu, ku Zbawieniu. Aby prawdziwie zmartwychwstać, najpierw trzeba prawdziwie umrzeć. Uśmiercając grzech, rodzimy miłość. Zapominając o sobie, przypominamy sobie o Bogu i bliźnich.

Więcej ...

O. Michał Legan: „Człowiek staje się tym, czego strzeże”

2023-03-27 13:17
O. Michał Legan

Karol Porwich/Niedziela

O. Michał Legan

Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Radio Maryja, Telewizja Trwam, „Nasz Dziennik” oraz Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (AKSiM) otrzymały wyróżnienia „Święty Jan Paweł II. Odkrywajmy Prawdę” przyznane przez abp. Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego, i Fundację Instytut Mediów za niepodważalny i widoczny każdego dnia wkład w mówienie prawdy o pontyfikacie św. Jana Pawła II.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Wielka Brytania: Parlament zakazał modlitwy przed...

Wielka Brytania: Parlament zakazał modlitwy przed...

Wielki Post odkryty na nowo

Kościół

Wielki Post odkryty na nowo

Wielki Post: Zasłonięty krzyż - symbol żalu i pokuty...

Wiara

Wielki Post: Zasłonięty krzyż - symbol żalu i pokuty...

Jakim „okiem” patrzę na siebie i innych?

Wiara

Jakim „okiem” patrzę na siebie i innych?

Ks. Dominik Chmielewski odwołany z funkcji moderatora...

Kościół

Ks. Dominik Chmielewski odwołany z funkcji moderatora...

Świadectwo. Wiedziałam, że Matka Boża może wszystko,...

Wiara

Świadectwo. Wiedziałam, że Matka Boża może wszystko,...

Szaflary: bp Muskus odprawił Mszę św. w intencji Marty...

Niedziela Małopolska

Szaflary: bp Muskus odprawił Mszę św. w intencji Marty...

Świadectwo: niech się stanie Twoja wola

Kościół

Świadectwo: niech się stanie Twoja wola

Lekarze ciał i dusz: św. Charbel  i św. Rafka z Libanu

Wiara

Lekarze ciał i dusz: św. Charbel i św. Rafka z Libanu