W Dzień Świętości Życia - 25 marca - podczas Mszy Św. w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze wierni przystąpili do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Eucharystię sprawował Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin - ks. dr Mariusz Dudka.
Dzień świętości życia jest szczególnym zaproszeniem do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to jednocześnie uroczystość Zwiastowania NMP, o której Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin powiedział: - Mamy dzisiaj dzień, w którym dziękujemy, że Bóg stał się Człowiekiem. Słowo dziękczynienia składamy na ręce Matki Najświętszej, która wypowiada słowo „fiat” i przez to wszystko się staje. W czasie tej Eucharystii gromadzą się „ambasadorzy życia” – ci, którzy chcą być za życiem, którzy chcą życie wspierać – powiedział we wprowadzeniu do Mszy św. ks. Mariusz Dudka.
Modlitwą podejmowaną na okres dziewięciu miesięcy ogarnia się nie tylko dzieci pod sercami matek, ale również ich rodziny, czyli Kościół domowy tworzony przez ojca i matkę – Kościół, w którym dziecko przychodzi na świat.
Biuro Prasowe @JasnaGóraNews/mir / Jasna Góra (KAI)
Karol Porwich/Niedziela
7. Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbędzie się na Jasnej Górze już w najbliższą sobotę, 2 września. Adresowana jest do wszystkich, którzy pragną być apostołami życia w swoich środowiskach. To też przypomnienie o Jasnogórskich Ślubach Narodu, by bronić życia, małżeństwa i rodziny. Duchowa adopcja to dziewięciomiesięczna modlitwa w intencji życia zagrożonego w łonie matki.
Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej niezbędnika katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.
Chrześcijanka w rządzie Syrii: różnorodność jako szansa
2025-07-05 17:23
ts/KAI
PAP/EPA
Flaga syryjska
Jedyna kobieta i jedyna chrześcijanka w syryjskim rządzie tymczasowym podkreśla różnicę między religijnością a radykalizmem. W rozmowie z niemieckim magazynem „Der Spiegel” Hind Kabawat powiedziała, że ufa rządowi kierowanemu przez islamistów, że kraj po wojnie poprowadzi on w dobrą przyszłość. 51-letnia polityk przyznała, że kocha swoją religię i chodzi do kościoła, „ale to nie znaczy, że nienawidzę wszystkich niechrześcijan”. Przeciwnie, chrześcijaństwo pomogło jej rozumieć i kochać inne religie.