Wielki Tydzień rozpoczniemy od procesji z palmami i uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 w Niedzielę Palmową, a o 15. zostaną zaprezentowane sceny z misterium: Wjazd Jezusa na osiołku, Wypędzenie Przekupniów ze Świątyni oraz Przebaczenie Jawnogrzesznicy.
Kolejne sceny: Śpiew Pielgrzymów Jerozolimskich, Posiedzenie Wysokiej Rady i Zdrada Judasza pątnicy zobaczą w Wielką Środę o godz. 20. przy ołtarzu polowym. Następnego dnia o 13. będą świadkami umycia nóg Apostołom oraz Ostatniej Wieczerzy. Po czym w procesji pasyjnej przejdą dróżkami w stronę Ogrójca. Misterium zakończy wieczorem sąd u Kajfasza. Wtedy też będzie sprawowana Msza święta w Wieczerniku i przez całą noc będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w Piwnicy Pałacu Kajfasza.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
W Wielki Piątek uroczystości rozpoczną się o 6. przy Pałacu Kajfasza, następnie - procesja do Piłata, sceny u Heroda. Około 8. abp Marek Jędraszewski skieruje tradycyjne słowo do pielgrzymów, rozpoczynając Drogę Krzyżową. Zakończeniem będzie celebracja Liturgii Meki Pańskiej przy kościele Ukrzyżowania i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Bożego. Szczegółowy program i pozostałe informacje są podane na stronie: www. kalwaria.eu w zakładce zapowiedzi wydarzeń oraz w mediach społecznościowych sanktuarium.
Te święte dni, kiedy wpatrujemy się w cierpiącego Jezusa, Jego mękę i śmierć z miłości do każdego człowieka, pozwalają nam na nowo odkryć głębię naszego człowieczeństwa. Przy kalwaryjskich kaplicach bardziej rozumiemy, jak wielkie pragnienia ukrył Stwórca w naszych ludzkich sercach.
Na kalwaryjskich drogach pozostawiamy nie tylko trudy życia, własne grzechy czy ludzką bezradność, ale także odzyskujemy wewnętrzny pokój serca. To miejsce pełne harmonii, której dzisiaj ludzkości tak brakuje.