W czasie śniadania Jasio prosi mamusię, aby dołożyła mu miodku od pszczółki Mai. Mama wyskrobuje resztki miodu ze słoika i mówi, że więcej już nie ma. Jasio ze zrozumieniem kiwa głową i mówi:
- Ten miód to chyba wyżarł nam Gucio!
Obraz św. Sebastiana z sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin
w Ropczycach
Postać św. Sebastiana, rzymskiego dowódcy z trzeciego stulecia, cieszyła się od wieków wielkim kultem: świadczy o tym fakt, iż był on trzecim po świętych Piotrze i Pawle patronem Rzymu.
W tym mieście poziom praktyk religijnych jest jednym z najwyższych w Polsce
2025-01-21 10:54
Marcin Przeciszewski/KAI
Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w
Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej
- Czymś charakterystycznym dla tych terenów, nie tylko Limanowszczyzny ale i całej diecezji tarnowskiej, jest trwająca nieprzerwanie od pokoleń więź rodzinna i więź ze środowiskiem lokalnym - mówi KAI ks. prał. Wiesław Piotrowski, proboszcz Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Doświadczony duszpasterz opowiada o nadzwyczaj intensywnym życiu religijnym miejscowej wspólnoty, o dużym zaangażowaniu świeckich skupionych w kilkudziesięciu wspólnotach i stowarzyszeniach a zarazem o roli limanowskiej bazyliki jako lokalnego sanktuarium. To wszystko sprawia, że Limanowa jest tym miastem w Polsce, gdzie poziom praktyk religijnych jest jednym z najwyższych.
20 stycznia, w 290. dniu peregrynacji po archidiecezji częstochowskiej, kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej przybyła do redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie.