To wyjątkowa piesza pielgrzymka – po pierwsze nauczycielska, po drugie ogólnopolska. Intensywna modlitwa, Słowo Boże i doskonalenie warsztatu pedagogicznego, tak to wygląda w bardzo dużym skrócie. Codziennie na trasie pojawiają się kolejni goście z wykładami. Można ich po prostu słuchać, ale też zadawać pytania. Z bogactwa tej pielgrzymki korzystają nie tylko pedagodzy, ale i osoby niezwiązane z oświatą – każdy jest mile widziany.
Patronką Warsztatów w Drodze jest błogosławiona nauczycielka Natalia Tułasiewicz. Jej krewna Natalia Tułasiewicz-Wala również w tym roku dołączy do pielgrzymów. - Jest ona mocno zaangażowana w krzewienie kultu naszej błogosławionej – mówi Agata Głębska.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Inne pielgrzymki na trasie często korzystają z gościnności mieszkańców, którzy udostępniają swoje domy na nocleg. Na Warsztatach w Drodze wygląda to trochę inaczej. - Śpimy zawsze w szkołach. Dla nas, nauczycieli, to duża ciekawostka, kiedy możemy zobaczyć, jak wyglądają i funkcjonują różne placówki oświatowe – dodaje Agata Głębska. - Nasza grupa jest bardzo kameralna, przez co jesteśmy ze sobą mocno zgrani, zżyci, utrzymujemy kontakt przez cały rok. Pandemia wymusiła na nas spotkania online, które tak się spodobały, że do dzisiaj je organizujemy przynajmniej raz w miesiącu. Część z nich jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych, można dołączyć przez nasz profil facebookowy. W październiku odmawiamy wspólnie różaniec, w Wielkim Poście mamy nabożeństwa drogi krzyżowej. Spotykamy się też na żywo, m.in. z okazji majówki, wybranym miejscu Polski. W tym roku np. byliśmy w Szczecinie, skąd udaliśmy się do obozu w Ravensbruck, gdzie zginęła bł. Natalia. Natomiast w listopadzie wybieramy się do Poznania, gdzie Natalia Tułasiewicz-Wala oprowadzi nas śladami naszej patronki. Już planujemy też kolejną majówkę, tym razem w Rzeszowie, bo i tam są ślady naszej Natalii.
O tegorocznej wędrówce przeczytacie w papierowym wydaniu Niedzieli. Zapraszamy do galerii zdjęć.