Reklama

Wiadomości

Lasy Państwowe zapowiadają pozew o pomówienie przez polityków KO

2023-09-18 18:55

Lasy Państwowe

Posłanki KO Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka opublikowały film z Lasów Piaśnickich, na którym mówiły, że w miejscu, gdzie Niemcy mordowali Polaków, odbywa się "rzeź drzew". - Posłanki KO ordynarnie kłamią, bo leśnicy chronią teren pamięci, a prace leśne prowadzą w innym miejscu - napisał rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski. Zapowiedział również pozwanie posłanek do sądu za pomówienie.

Jesteśmy w lasach Piaśnickich, miejscu pamięci, miejscu, gdzie Niemcy wymordowali około 14 tysięcy Polaków w czasie II wojny światowej – mówi na nagraniu wideo Barbara Nowacka z KO. Natomiast Agnieszka Pomaska z KO opowiada, że przyjechały w to miejsce po sygnałach, że coś niedobrego się dzieje i zobaczyłyśmy jedną, wielką wycinkę, "rzeź drzew".

Na film polityków opozycji zareagował rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski. - Jak trzeba być podłym i prymitywnym, aby robić obrzydliwą kampanię wyborczą na grobach ofiar niemieckich zbrodni. Posłanki KO w dodatku ordynarnie kłamią, bo leśnicy chronią teren pamięci, a prace leśne prowadzą w innym miejscu - czytamy w jego wpisie na portalu X (dawniej na Twitter). Gzowski zapowiedział też, że Nowacka i Pomaska zostaną pozwane za zniesławienie, bo drzew przy grobach nie wycinano.

Do sprawy odniosło się także Nadleśnictwo Wejherowo, które na swojej stronie internetowej opublikowało specjalny komunikat razem z mapkami. - Przedstawiony materiał w filmie pań A.Pomaskiej i B.Nowackiej odnosi się do wykonywanych zadań gospodarczych w Leśnictwie Piaśnica, jednakże zawiera całkowicie nieprawdziwe informacje, bowiem żadna z mogił nie została zniszczona, a las wokół nich nie jest wycięty – podkreślono w oświadczeniu Lasów Państwowych.

Reklama

Komunikat podkreśla, że "w żadnym miejscu, które zostało zlokalizowane jako groby piaśnickie nie były prowadzone cięcia". Nadleśnictwo wskazało również, że "od początku budzenia się świadomości na temat tego mordu, czyli od lat pięćdziesiątych, dba o lasy wokół wskazanych mogił i traktuje je jako wyjątkowe ze względu właśnie na pamięć i hołd oddany osobom niewinnie zabitym".

Nadleśnictwo w komunikacie przypomina, że nie reprezentuje żadnej partii politycznej i ubolewa z powodu łączenia naszej codziennej pracy z polityką i obecnie trwającą kampanią wyborczą. Wskazuje jednocześnie, że wszystkie prace w Leśnictwie Piaśnica są zgodne z Planem Urządzania Lasu, który został przyjęty i zatwierdzony 20 lipca 2015 r. przez ministra środowiska Macieja Grabowskiego, czyli w czasie, gdy nadzór nad lasami miał rząd PO-PSL.

Kilka godzin później rzecznik Lasów Państwowych opublikował film, na których widać pomniki pośród nietkniętych drzew.

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wyrok TSUE w sprawie polskich lasów grozi paraliżem gospodarki

lasy.gov.pl

Polska nie zgodzi się na wprowadzenie do prawa krajowego możliwości sparaliżowania gospodarki leśnej. Skarga Komisji Europejskiej, którą uwzględnił TSUE, jest kolejną próbą zablokowania polskiego konkurencyjnego przemysłu drzewnego, co może doprowadzić do jego upadku, a w efekcie do nagłego, skokowego wzrostu bezrobocia na terenach wiejskich i drastycznego wzrostu cen wyrobów drewnianych.

Więcej ...

Franciszek: trzeba, by Ewangelia przemieniała nasze życie

2023-09-23 17:51

PAP/EPA/Sebastien Nogier / POOL

„Potrzebujemy odkrycia na nowo pasji i entuzjazmu, odkrycia na nowo smaku zaangażowania na rzecz braterstwa, ponownego podjęcia ryzyka miłości w rodzinach i wobec najsłabszych, i odnalezienia w Ewangelii łaski, która przemienia i czyni życie pięknym” – stwierdził papież podczas Mszy św. sprawowanej 23 września na stadionie Vélodrome w Marsylii.

Więcej ...

Papież zakończył wizytę w Marsylii

2023-09-23 20:52

PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

Ci, którzy narażają swe życie na morzu, nie są najeźdźcami – przekonywał papież Franciszek podczas swej dwudniowej (22-23 września) wizyty w Marsylii. Przybył tam na zakończenie III Spotkania Śródziemnomorskiego, poświęconego w dużej mierze migracji. I temu zjawisku, wykorzystywanemu – jak zaznaczył – do „podsycania panicznej propagandy”, poświęcona była duża część papieskiego nauczania.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Tomasz Samołyk widział film

Wiadomości

Tomasz Samołyk widział film "Zielona Granica" i mówi,...

Komunikat Prezesa Zarządu Instytutu NIEDZIELA – wydawcy...

Kościół

Komunikat Prezesa Zarządu Instytutu NIEDZIELA – wydawcy...

Nowenna do św. Ojca Pio

Wiara

Nowenna do św. Ojca Pio

Bo myśli Moje nie są myślami waszymi

Wiara

Bo myśli Moje nie są myślami waszymi

O. Leon Knabit: Należy zadbać o to, by wszystkie dzieci...

Wiara

O. Leon Knabit: Należy zadbać o to, by wszystkie dzieci...

Polska Grupa Zbrojeniowa - lider regionu w produkcji...

Komentarze

Polska Grupa Zbrojeniowa - lider regionu w produkcji...

Matka Boża Płacząca

Wiara

Matka Boża Płacząca

Kontakt

Kontakt

Abp Gądecki: Mamy do zaoferowania na synodzie coś...

Kościół

Abp Gądecki: Mamy do zaoferowania na synodzie coś...