Wielkimi krokami zbliża się lato - czas urlopów, wakacyjnych wyjazdów, spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak jest to również czas męczących upałów. Wysokie temperatury nasilają wiele niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Szczególnie narażone są osoby starsze. Aby tegoroczne wakacje były czasem udanego wypoczynku i dobrego samopoczucia, warto poznać kilka zasad dbania o nasze serce i układ krążenia.
1. Stosujmy naturalne leki poprawiające krążenie krwi
Reklama
Przynieś ulgę opuchniętym, bolącym nogom oraz zadbaj, by Twoje serce pracowało sprawniej i było lepiej dotlenione. Wybierając odpowiednią kurację, pamiętaj również o prawidłowym funkcjonowaniu naczyń krwionośnych w mózgu. Nieocenionym preparatem dostępnym bez recepty może się okazać polski lek ziołowy VENOFORTON®. Receptura leku zawiera kompozycję wyciągów z pięciu ziół mających dobroczynny wpływ na układ krążenia: głogu, kasztanowca, arniki, miłorzębu i jemioły. Składniki leku współdziałają z sobą, zapewniając kompleksową ochronę dla serca i żył oraz poprawiają ich funkcjonowanie. Wyciąg z kasztanowca, bogaty w naturalną escynę, uszczelnia naczynia krwionośne, niweluje żylaki i poprawia przepływ krwi w kończynach. Ekstrakt z kwiatostanu głogu zwiększa dotlenienie mięśnia sercowego, dzięki czemu serce pracuje wydajniej i mniej się męczy. Będący także składnikiem VENOFORTONU® miłorząb japoński usprawnia krążenie naczyń krwionośnych mózgu, a wyciąg z ziela jemioły łagodnie obniża ciśnienie krwi oraz redukuje szumy uszne i zawroty głowy. Lek VENOFORTON® wszechstronnie poprawia krążenie, a jego stosowanie zaleca się nie tylko w lecie, ale i przez cały rok.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
2. Chrońmy organizm przed przegrzaniem
Jeśli to możliwe, w czasie najwyższych temperatur pozostań w domu. Pamiętaj, że wtedy najczęściej zdarzają się zasłabnięcia. Jeżeli musisz wyjść, postaraj się mieć nakrycie głowy, ponieważ ta część ciała nagrzewa się najszybciej. Jeśli będąc poza domem, poczujesz się źle, usiądź w cieniu lub poszukaj klimatyzowanego sklepu. W przypadku osłabienia i zawrotów głowy nie wahaj się poprosić o pomoc przechodniów.
3. Pamiętajmy o spożywaniu dużych ilości wody
Podczas upałów organizm wraz z potem traci duże ilości wody i soli mineralnych, przez co krew staje się gęstsza, gorzej krąży i jest bardziej podatna na krzepnięcie. Może to zwiększać prawdopodobieństwo powstawania zatorów oraz utrudniać pracę nerek. To z kolei wiąże się z gorszą filtracją płynów ustrojowych i może przyczynić się do zatrucia organizmu.
Przestrzeganie tych prostych reguł może nie tylko poprawić samopoczucie, ale i uchronić przed niebezpiecznymi konsekwencjami wysokich temperatur. Nie bagatelizuj zatem wpływu upałów na Twój organizm i zadbaj o lepsze krążenie latem!