Tym razem w ramach obchodów Dnia Papieskiego w parafii św. Franciszka z Asyżu w wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze Ludzie Jana Pawła II przedstawili widowisko słowno-muzyczne poświęcone papieżowi Polakowi oraz zaprosili do wspólnego śpiewania pieśni nawiązujących do postaci świętego. Następnie uczestnicy wydarzenia udali się do groty Matki Bożej znajdującej obok kościoła, gdzie odśpiewano Apel Jasnogórski i modlono się między innymi w intencji ojczyzny. W kościele przez kilka dni wierni mogli również oglądać specjalnie przygotowaną wystawę poświęconą osobie św. Jana Pawła II, obejmującą najważniejsze wydarzenia z jego życia.
Krzysztof Zaremba
Zespół Ludzie Jana Pawła II
Wsparcie
Parafia na Podgórzu chętnie wspiera Stowarzyszenie w jego działalności promującej wartości wypływające z nauk ojca świętego. Dzisiaj, może jak nigdy dotąd, autorytet św. Jana Pawła II i jego nauczanie, tak często atakowane przez środowiska nieprzychylne Kościołowi, są bardzo potrzebne polskiemu społeczeństwu, a w szczególności ludziom młodym, którzy nierzadko pozbawiani są dobrych wzorców opartych na chrześcijańskich wartościach i tradycji.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Krzysztof Zaremba
Redemptorysta o. Sylwester Cabała
Czas odnowy wiary
Tegoroczny Dzień Papieski zbiegł się w parafii św. Franciszka z początkiem trwających cały tydzień Misji Świętych, które poprowadzili ojcowie redemptoryści: o. Sylwester Cabała z Centrum Apostolstwa i Duchowości Redemptorystów Prowincji Warszawskiej oraz o. Leszek Zabdyr z Barda Śląskiego.
Reklama
Trwającym od 22 do 29 października świętym ćwiczeniom duchowym przyświecają przygotowane na każdy dzień słowa: „Bóg jest Miłością i szuka człowieka”, „Grzech oddziela nas od Boga”, „Idź, najpierw pojednaj się z bratem w drodze”, „Czuwajcie, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie”, i inne.
Przypomnijmy, że Misje święte, to odnowienie życia duchowego parafii, które od wieków odgrywają kluczową rolę w życiu każdej wspólnoty. To znakomita okazja dla wiernych do pogłębienia i zrozumienia magisterium Kościoła, a także zbliżenie się do Boga poprzez sakramenty.
W trakcie misji, nauki i homilie kierowane są do różnych grup parafian. Dzieci w różnym wieku, młodzież, rodzice i małżonkowie mieli okazję odnowić swoją relację z Bogiem. Osoby starsze i chore otrzymały sakrament namaszczenia chorych. Kulminacyjnym momentem misji będzie uroczyste zakończenie w niedzielę 29 października, kiedy cała wspólnota parafialna zostanie zawierzona opiece Matki Bożej. Także zgodnie z tradycją zostanie poświęcony krzyż misyjny, który będzie trwałym symbolem odbytych misji i duchowej odnowy.
Dodajmy, że misje święte przeprowadzane są zazwyczaj co dziesięć lat i są zawsze czasem szczególnym dla każdej parafii. W dzisiejszych czasach, kiedy wiele osób boryka się z problemami duchowymi i moralnymi, misje święte powinny być się coraz ważniejsze. Bowiem są okazją do zatrzymania się, refleksji nad własnym życiem, a przede wszystkim do zbliżenia się do Boga. Wspólnota parafialna, odnawiając się w duchu, staje się silniejsza i bardziej zjednoczona w wierze. Czy tak będzie w przypadku parafii na wałbrzyskim Podgórzu, czas pokaże.