Reklama

Nowe rozmaitości

Wrzutka

Niemieckie media zatrąbiły, że Donald Tusk może zostać szefem Komisji Europejskiej. Doszliśmy już do takiego momentu, że rodzime wrzutki już nie wystarczą, aby przypudrować aferę Amber Gold. Pół Europy się mobilizuje, żeby ratować premiera Tuska. Mamy bezcennego szefa rządu.

Problem języka

Ciekawe, po jakiemu Donald Tusk miałby się niby komunikować z europejską opinią publiczną. Zresztą, po prawdzie, to nic nie musiałby mówić. Wszystko za niego powiedzą Niemcy.

O co walczył Niesiołowski

Cóż Stefan Niesiołowski ma do powiedzenia w sprawie zarobkowej emigracji milionów Polaków? Otóż pierwszy pieniacz PO stwierdził, że on bohatersko walczył, aby dziś młodzi ludzie mogli wyjechać. Panie pośle, nasi młodzi nie tyle mogą, ile muszą wyjechać. Ot, drobny, ale istotny szczegół.

Polska w kosmosie

Reklama

Zapisaliśmy się do Europejskiej Agencji Kosmicznej. Przypomina nam to schyłek komuny. Też wysłaliśmy w kosmos Hermaszewskiego, który niczym znak na niebie stał się sygnałem upadku systemu.

Raj na ziemi

Żyjemy w najszczęśliwszym kraju na świecie. Gospodarka idzie pełną parą - tak zapewniają rządzący, a ostatnio, w rozprawie dotyczącej słynnego gangu Pruszkowskiego, sąd orzekł, że żadnego gangu u nas nie było. Wynika z tego, że mamy raj na ziemi.

(pr)

2012-09-24 13:31

Wybrane dla Ciebie

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde przestępstwo winno być ukarane

2022-12-02 09:31

Zdzisław Sowiński

„Zaniechanie wymiaru kary przez trybunał kościelny ani nie przekreśla przestępstwa, ani nie zmazuje winy” - pisał we wrześniu 1971 r. ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła do ks. Józefa Loranca skazanego za seksualne wykorzystanie kilku dziewczynek, który opuścił już mury więzienia. List dziennikarze „Rzeczpospolitej” - Tomasz Krzyżak i Piotr Litka – znaleźli w archiwach IPN. Wraz z innymi materiałami do jakich dotarli rzuca on – jak twierdzą w dzisiejszym wydaniu gazety - światło na sposób postępowania przyszłego papieża z przestępcami seksualnymi w czasie, gdy pracował w Krakowie. „W opinii specjalistów od kościelnego prawa karnego – czytamy - działanie to znacząco odbiegało od powszechnych wtedy praktyk pobłażliwości dla sprawców”.

Więcej ...

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”

Więcej ...

Wzrasta liczba ofiar współczesnego niewolnictwa

2022-12-02 20:27

PublicDomainPictures/pixabay.com

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień na rzecz Zniesienia Niewolnictwa. Papież napisał na Twitterze, że wszyscy jesteśmy wezwani, do budowania odnowionego społeczeństwa zorientowanego na wolność, sprawiedliwość i pokój, aby przezwyciężyć wszelkiego rodzaju nierówności i dyskryminację, aby żaden człowiek nie zniewalał drugiego człowieka.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Bł. Rafał Chyliński – święty stąd

Niedziela Łódzka

Bł. Rafał Chyliński – święty stąd

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...

Rok liturgiczny

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...