Reklama

Niedziela Małopolska

Susza w duszy

Niedziela małopolska 39/2012

GRAZIAKO/NIEDZIELA

W ostatnich dniach media podniosły alarm - Małopolsce grozi susza. Zapewne niektórzy doświadczyli braku wody w studni czy zniszczonych plonów. Kiedy śpiewamy suplikacje: „Od powietrza, głodu, ognia i wojny zachowaj nas, Panie” - błagamy Boga o uratowanie nas od klęsk żywiołowych. Jeśliby jednak spojrzeć na glebę naszych serc - zapytajmy, czy także im nie grozi duchowa susza. Czy będąc w stanie grzechu, z dala od Bożej łaski - wołamy o pomoc, o ratunek?


Grzech oddziela nas od miłosiernych ramion Ojca. Tworzy w naszych duszach szczeliny, pęknięcia, utrudniające łączność z Bogiem. Niszczy wiarę w to, że On nas kocha i pragnie, byśmy wrócili do Niego. Trudno przyzywać Boga na pomoc, gdy jest się daleko. Jednak to właśnie z głębokości psalmista wołał: „Panie, wysłuchaj głosu mego”! Jak więc wrócić?


Dla serc stęsknionych za Bogiem już niedługo nadarzy się okazja do powrotu, nowa szansa odnowy tej najważniejszej z relacji - wielka ewangelizacja Krakowa. Pragniemy pisać o tym wydarzeniu dużo i często, na różne sposoby. To dla wszystkich krakowian wielka możliwość osobistego doświadczenia Jezusa. Zaangażowany całym sercem w to wydarzenie bp Grzegorz Ryś na stronie poświęconej ewangelizacji Krakowa napisał: „Jestem przekonany, że nikomu z nas Pan nie pozwoli odejść bez doświadczenia Jego bliskiej, mocnej i wielkiej obecności: w Słowie, w znakach, we wspólnej modlitwie, w konkretnym wyrazie miłości, w uwielbieniu, w nawróceniu, w uzdrowieniu”.


Ewangelizacja odbędzie się w dniach 19-21 października na stadionie Cracovii i w sanktuarium w Łagiewnikach. Od wielu miesięcy wspólnoty działające w naszej archidiecezji przygotowują się do tego ważnego wydarzenia. Kiedy piszę te słowa, trwa nieustanna modlitwa o owoce ewangelizacji, a równocześnie modlitwa pokutna za miasto Kraków. Wiele osób pości i ofiarowuje różne wyrzeczenia w intencji tej akcji, inni adorują Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.


Przed nami ważny czas. Warto o nim mówić, ogłaszać „na placach i ulicach”, że nasz Pan - Jezus Chrystus przychodzi nam na spotkanie. Każdy może na nie przyjść. Próbujmy nie zamykać serc, módlmy się o wiarę - wszak ewangelizacja odbywać się będzie już w ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI Roku Wiary. Zachęcajmy zagubionych i oziębłych w wierze, przypominajmy zapominalskim, zabierzmy ze sobą osamotnionych. Chrystus chce przyjść do naszych oschłych serc i ożywić je wodą ze źródła wody żywej. Już dziś włączmy się modlitwą w to wydarzenie, wołając: „Jak ożywczy deszcz, Duchu Święty, przyjdź”!


Więcej informacji o ewangelizacji Krakowa na stronie: www.blizejmocniejwiecej.pl.

2012-09-28 12:31

Wybrane dla Ciebie

Centrum Heschela KUL upamiętniło ofiary Akcji „Reinhardt”

2022-12-05 20:36

BP KUL

Więcej ...

UE/ Minister Adamczyk w Brukseli: Via Carpatia i CPK wpisane do sieci głównych szlaków komunikacyjnych Unii

2022-12-05 17:33

Andrzej Adamczyk/Twitter

Via Carpatia i Centralny Port Komunikacyjny zostały wpisane do sieci bazowej Transeuropejska Sieć Transportowa (TEN-T), czyli sieci głównych szlaków komunikacyjnych w UE - powiedział w poniedziałek w Brukseli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk po spotkaniu unijnych ministrów odpowiedzialnych w swoich rządach za kwestie transportu.

Więcej ...

Lasy Państwowe odpierają zarzuty posłanek KO dot. konkursu "Drewno jest z lasu"

2022-12-06 18:35

Adobe Stock

Konkurs „Drewno jest z lasu” służy wyłącznie promocji drewna jako naturalnego surowca, był otwarty dla wszystkich i miał obiektywne kryteria - brzmi wtorkowe oświadczenie Lasów Państwowych. Wcześniej posłanki KO poinformowały o zawiadomieniu prokuratury w związku z tym konkursem.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Wiara

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Kościół

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla...

Święci i błogosławieni

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla...

Litania do św. Mikołaja

Wiara

Litania do św. Mikołaja

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...