Mamy niezmywalną pieczęć Ducha, i w żyłach Krew Syna Bożego
S. Gertruda Bociąg MSC
Adobe Stock
W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.
„Piotr, apostoł Jezusa Chrystusa, do wybranych przez Boga (…). Bóg Ojciec wybrał was zgodnie ze swym odwiecznym postanowieniem, a Duch uświęcił, abyście byli posłuszni i zostali pokropieni krwią Jezusa Chrystusa. Niech Bóg udzieli wam obficie łaski i pokoju!” (1 P 1, 1n). Piotr Apostoł zaczyna swój list od pozdrowienia adresatów, jakby im mówiąc czy przypominając, kim są. Są wybrani przez Ojca Jego odwiecznym postanowieniem, uświęceni przez Ducha i pokropieni Krwią Jezusa Chrystusa. W ten sam sposób możemy określić siebie: jesteśmy pokropieni Krwią Syna Bożego, należymy do Niego za cenę Jego Krwi, mamy wartość Jego Krwi. Tej wartości nikt nigdy nie jest w stanie nam odebrać. Na naszych czołach i w naszych sercach mamy niezmywalną pieczęć Ducha, i w żyłach Krew Syna Bożego. Czy jestem tego świadomy? Pamiętam o tym? Niech Bóg udzieli nam obficie swej łaski i pokoju!
Tekst pochodzi z książki s. Gertrudy Bociąg MSC: Zobacz
Rozważania na niedzielę: Przed czym ostrzega Jezus?
Ks. Marek Studenski
Mat.prasowy
Wielu z nas boi się pokazać światu swoje prawdziwe oblicze, swoje lęki, słabości i wątpliwości. Jednak to właśnie w naszej ludzkości, w naszej autentyczności leży prawdziwa siła.
Rozważania na niedzielę bp. Andrzeja Przybylskiego: XIV Niedziela Zwykła
2025-07-04 12:00
Bp Andrzej Przybylski
Episkopat News/flickr.com
Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.
Bp Przyborek w Markowej: gościnność Rodziny Ulmów rodziła się z Chleba Życia
2025-07-06 17:09
pab/KAI
www.ulmowie.pl
Błogosławiona rodzina kierowała się w życiu zasadą miłości Boga i bliźniego
W Markowej trwa Święto bł. Rodziny Ulmów, związane z przypadającym jutro wspomnieniem liturgicznym „Samarytan z Markowej”. Uroczystej Mszy św. w niedzielę w miejscowym kościele przewodniczył bp Piotr Przyborek, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej, przewodniczący Rady KEP ds. Turystyki i Pielgrzymek oraz członek Rady ds. Rodziny. W homilii podkreślił, że ujęła go gościnność Ulmów, która nie pozostawiała nikogo głodnym, mimo że niewiele mieli. Jak podkreślił, taka postawa rodzi się z karmienia się Chlebem Życia, czyli komunią św.