Reklama

Wiara

Ponad 50 tysięcy widzów w polskich kinach na pokazach 4. sezonu "The Chosen"

2024-03-28 11:39

Materiały promocyjne/thechosen.pl

Serial o Jezusie z kolejnym sukcesem. W polskich kinach 4. sezon zebrał ponad 50 000 widzów, a licznik wciąż rośnie. Kolejne odcinki serialu, co stało się całkowitym fenomenem w branży filmowej, wciąż wyświetlane są w kinach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poza repertuarowym wyświetlaniem w kinach, również społeczność ambasadorów serialu organizuje w całej Polsce pokazy grupowe, które nierzadko mają sale zajęte do ostatnich miejsc. W wielu miejscowościach można wybrać się na taki pokaz czy to do kina sieciowego, lokalnego czy domu kultury. Kina widząc ogromne zainteresowanie same wstawiają do repertuaru kolejne odcinki lub powtarzają wyświetlanie od 1 odcinka. Już pojawiają się pierwsze całodzienne maratony z 4. sezonem.

Polska prapremiera 4. sezonu, która odbyła się 26 stycznia w warszawskich Złotych Tarasach, poprzedzona została premierami w Los Angeles oraz Londynie. Na polskie wydarzenie dostępnych było 2 tysiące biletów. Dostępne bilety na główną salę wyprzedały się w mniej niż 24 godziny. W prapremierze wzięły udział także gwiazdy serialu Jonathan Roumie (wcielający się w postać Jezusa) oraz Elizabeth Tabish (Maria Magdalena).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W weekend otwarcia 95 kin w Polsce odwiedziło ponad 12 tysięcy widzów. W Stanach Zjednoczonych natomiast serial uplasował się na 2 miejscu w amerykańskim box office, zbierając ponad 14 milionów dolarów. W polskich kinach można zobaczyć cały 4. sezon, wyświetlane są w setach po 2 odcinki. Oglądania jest więcej ponieważ same odcinki są dłuższe niż w ubiegłym sezonie, a całość to ponad 9 godzin obrazu.

Serial oparty na historii Jezusa opowiedzianej z perspektywy osób, które znały go osobiście, zbiera pozytywne opinie od krytyków filmowych oraz widzów na całym świecie. Najnowszy sezon serii, słowami reżysera i twórcy całego przedsięwzięcia Dallasa Jenkinsa, będzie „najbardziej emocjonalnym z dotychczasowych”.

Do początku maja serial dostępny jest tylko i wyłącznie w kinie. Następnie zostanie udostępniony widzom za darmo w aplikacji The Chosen i online. Na produkcję 4. sezonu złożyło się 78 000 fanów serialu z całego świata, głównie ze Stanów Zjednoczonych.

Wciąż trwa zbiórka na 5. sezon serialu, którego całkowity koszt szacowany jest na 50 milionów dolarów. Rozpoczęcie zdjęć do kolejnego sezonu planowane jest w maju br. The Chosen to pierwszy tego rodzaju wielosezonowy serial opowiadający historię Jezusa w przełomowy sposób. Początkowo oparty na crowdfundingu i pomocy fanów, dzisiaj na świecie dystrybuowany jest we współpracy z amerykańsko-kanadyjską wytwórnią filmową Lionsgate.

Reklama

Serial zebrał łącznie 10 milionów obserwujących na wszystkich globalnych platformach społecznościowych. Szacuje się że ponad 200 milionów osób na świecie zobaczyło przynajmniej jeden odcinek. The Chosen wciąż będąc na czele najpopularniejszych seriali wielu platformach streamingowych, jak Amazon Prime, Peacock i Netflix, bije także popularność w kinach i stacjach telewizyjnych na całym świecie. Odcinki serialu zebrały ponad 600 milionów wyświetleń w 175 krajach.

Podziel się cytatem

Twórcy serialu wraz z fundacją Come&See planują przetłumaczyć serial na ponad 600 języków. Serial dostępny jest za darmo w aplikacji The Chosen i online na watch.thechosen.tv

Podziel się:

Oceń:

+21 -4

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jonathan Roumie: modlitwa ugruntowała we mnie wiarę

2024-03-28 13:51

Niedziela Ogólnopolska 14/2024, str. 68-69

Jonathan Roumie

Movieguide®, CC BY-SA . /licenses/by-sa/.>, via Wikimedia Commons

Jonathan Roumie

To największy zaszczyt, jaki spotkał mnie w życiu i w całej karierze – przyznaje Jonathan Roumie, który wcielił się w postać Jezusa w serialu "The Chosen". Ta rola zaprowadziła go do wiary i do spotkania z realnym Bogiem.

Więcej ...

Bądź świadkiem, że Jezus żyje!

2024-03-15 10:08

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 24, 35-48.

Więcej ...

Warszawa: ruszył Narodowy Marsz Życia

2024-04-14 13:31

PAP/Albert Zawada

Odśpiewaniem hymnu Polski na Placu Zamkowym w Warszawie rozpoczął się Narodowy Marsz Życia. To wielka manifestacją w obronie życia, rodziny, wartości i niepodległości oraz wyraz solidarności z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia, zwłaszcza dziećmi zagrożonymi aborcją. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Do uczynienia niedzieli dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego zachęcił przewodniczący Episkopatu abp Tadeusz Wojda SAC.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Rozważania na niedzielę: Wiara to fakty, nie teoria

Wiara

Rozważania na niedzielę: Wiara to fakty, nie teoria

Panie! Umacniaj mnie na drodze dawania świadectwa o Tobie!

Wiara

Panie! Umacniaj mnie na drodze dawania świadectwa o Tobie!

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Smoleńsk. Niezabliźniona rana

Wiadomości

Smoleńsk. Niezabliźniona rana

Oblicze Jezusa Miłosiernego nad Częstochową

Niedziela Częstochowska

Oblicze Jezusa Miłosiernego nad Częstochową

Krzyżu mój, Krzyżu – com dla Ciebie zrobił? Słów...

Kościół

Krzyżu mój, Krzyżu – com dla Ciebie zrobił? Słów...

Maryja – Matką s. Faustyny

Wiara

Maryja – Matką s. Faustyny

Gdzie szukać Bożego Miłosierdzia?

Wiara

Gdzie szukać Bożego Miłosierdzia?