Reklama

Niedziela Wrocławska

Parafia pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Sułowie Wielkim

Samotnia św. Jana Chrzciciela

Materiał prasowy

To pierwsze takie miejsce w Archidiecezji Wrocławskiej, w którym w ciszy będzie można usłyszeć głos Pana Boga czy odpocząć. Dziś 23 czerwca br. bp Maciej poświęci Samotnie św. Jana Chrzciciela w Sułowie Wielkim [dekanat Góra Wschód]

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pomysłodawcą takiego miejsca jest ks. Waldemar Cwynar, proboszcz parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Sułowie Wielkim. - W naszej archidiecezji brakowało takiego miejsca. Wiem z własnego doświadczenia, że takie miejsce jest potrzebne ludziom. Sam z takich samotni korzystałem m.in. z Pustelni św. Eliasza w Jasionie czy św. Szarbela w Nowy Belęcinie - zaznacza kapłan, który na stronie internetowej samotni wskazał: - Zdawać by się mogło, że Samotnia św. Jana Chrzciciela jest odpowiedzią na potrzeby i pragnienia ludzi chcących w warunkach innych niż zwykle zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad swoim życiem i rozeznawać głos Boga – i pewnie tak jest! Warto jednak pamiętać, że BÓG JEST ZAWSZE PIERWSZY, stąd wierzę mocno, że Samotnia św. Jana Chrzciciela jest odpowiedzią na „potrzeby Boga”.

Samotnia została postawiona na polanie nieopodal plebanii i kościoła. Taka lokalizacja pozwala na to, aby być blisko przestrzeni sacrum - skorzystać z adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystii, a także pozwala to na ułatwiony dostęp do rozmowy duchowej. - Korzystający z pustelni mają do wyboru trzy warianty pobytu. Pierwsza forma jest najprostsza. To bycie w samotności. Pozwala to na odpoczynek, przemyślenie i przemodlenie trudnych spraw, wytchnienie w trudnym czasie, wypoczynek. Drugi sposób pozwala na towarzyszenie w tym czasie kapłana, który pełni rolę kierownika duchowego. Służy on sakramentami świętymi, ma czas na rozmowę. Z kolei trzeci sposób ma formę indywidualnych rekolekcji z towarzyszeniem kapłana - wymienia ks. Cwynar, którego pasją jest towarzyszeniem duchowym wiernym. Zajmuje się też sakramentalnym kierownictwem duchowym czy też prowadzi rekolekcje o spowiedzi generalnej oraz pogaduchy duchowe online.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Lokalizacja samotni pozwala na kontakt z Panem Bogiem oraz zachwyceniem się pięknem przyrody i stworzonego przez Najwyższego świata. Dojazd do tego miejsca jest bardzo prosty, bo znajduje się on ok. 10 km od drogi ekspresowej S5 na trasie Wrocław - Poznań [zjazd Rawicz]. W samej samotni znajduje się wszystko to, co jest potrzebne: miejsce do modlitwy [klęcznik], łóżko, łazienka, aneks kuchenny. W samotni można zaplanować pobyt od dwóch do sześciu nocy. - Doba rozpoczyna się o godz. 15 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończy o godz. 12 modlitwą Anioł Pański - mówi kapłan.

Reklama

Samotnia otrzymała patrona, jakim był św. Jan Chrzciciel. - Wybór tego świętego był oczywisty. Z jednej strony jego styl życia pasuje idealnie do tego miejsca, a z drugiej strony to patron Archidiecezji Wrocławskiej - podkreśla ks. Waldemar.

Jedyny warunek, jaki należy spełnić to pełnoletność. - Z samotni mogą korzystać osoby, które ukończyły 18 rok życia - mówi ks. Cwynar, dodając: - A chcąc zarezerwować termin lub dowiedzieć się czegoś więcej o tym miejscu czy pobycie w samotni można zadzwonić pod numer telefonu: 502 162 162.

Informacje szczegółowe, formularz zgłoszeniowy oraz kalendarz znajduje się na stronie: www.sulowwielki.archidiecezja.wroc.pl

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2024-06-23 08:51

Wybrane dla Ciebie

Fundusz sprawiedliwości: wobec pani Urszuli nie zostanie zastosowane zabezpieczenie majątkowe

2024-07-23 07:55

Adobe Stock

Wobec przetrzymywanej w areszcie urzędniczki Ministerstwa Sprawiedliwości, pani Urszuli, nie zostanie zastosowane zabezpieczenie majątkowe. Taką decyzję wydał Sąd Okręgowy w Warszawie, który rozpatrzył zażalenie na postanowienie o tym zabezpieczeniu, wystosowane przez pełnomocnika aresztowanej.

Więcej ...

Św. Kinga

Kaplica św. Kingi w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach

Julia A. Lewandowska

Kaplica św. Kingi w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach

Więcej ...

Letnia Szkoła Katolickiej Nauki Społecznej

2024-07-23 15:16

mat. prasowy

Z radością informujemy, że w dniach 25-30 sierpnia 2024 roku odbędzie się Letnia Szkoła Katolickiej Nauki Społecznej, organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie „ Civitas Christiana”. Wydarzenie to jest skierowane do młodzieży w wieku 18-25 lat, która pragnie pogłębić swoją wiedzę na temat katolickiej nauki społecznej oraz jej zastosowań w życiu codziennym i działalności społecznej. Zapraszamy do Udziału!

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Co się dzieje u ks. Olszewskiego?

Kościół

Co się dzieje u ks. Olszewskiego?

Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a wy jesteście...

Wiara

Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a wy jesteście...

Posłowie po raz kolejny pytają o przyczyny rezygnacji z...

Wiadomości

Posłowie po raz kolejny pytają o przyczyny rezygnacji z...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jerozolima: sensacyjne odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

Kościół

Jerozolima: sensacyjne odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

Świadectwo: Mama, tata i dziewięciu synów. Bo...

Wiara

Świadectwo: Mama, tata i dziewięciu synów. Bo...

Historyczna decyzja Watykanu

Wiara

Historyczna decyzja Watykanu

Kard. Ryś na pogrzebie Jerzego Stuhra: dla mnie został na...

Wiadomości

Kard. Ryś na pogrzebie Jerzego Stuhra: dla mnie został na...