Reklama

Jarosław Ciszek
Obraz „Jezu, ufam Tobie” w drodze do stacji docelowej – parafii św. Siostry Faustyny w Będzinie

Nawiedzenie dobiegło końca

2012-12-07 11:50

Agnieszka Lorek
Edycja sosnowiecka 50/2012, str. 1

Peregrynacja obrazu „Jezu, ufam Tobie” i relikwii bł. Jana Pawła II już za nami. Nawiedzenie rozpoczęło się 25 marca w sosnowieckiej Matce kościołów, zaś jego kulminacyjny moment nastąpił w niedzielę Chrystusa Króla, 25 listopada

Podczas 8 miesięcy wędrówki święte znaki dzień po dniu nawiedzały kolejne parafie Kościoła sosnowieckiego. Nasza diecezja przeżyła w tym czasie prawdziwe duchowe poruszenie. Dzieci, młodzież, dorośli i starsi wiekiem, wspólnoty, stowarzyszenia, organizacje religijne i społeczne na czele z duszpasterzami parafii, nie szczędząc wysiłku, czasu i zaangażowania włączali się w przygotowania duchowe i materialne, by jak najgodniej przyjąć Króla Miłosierdzia i Jego wielkiego czciciela bł. Jana Pawła II do swoich serc i kościołów.

Parafie Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wysokiej, św. Marcina BM w Wojkowicach Kościelnych i Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Będzinie-Syberce - to ostatnie wspólnoty, do których zawędrował obraz Jezusa Miłosiernego namalowany przez Zofię i Stanisława Wywiołów z Olkusza. Końcowe stacje, na wzór poprzednich, stanęły na wysokości zadania. Nieustanne czuwanie, adoracja, modlitwy, refleksja, zawierzenie wszystkich spraw, problemów, radości, życia całego - stały się wspólnym udziałem wiernych. Podczas uroczystości peregrynacyjnych pasterze naszego Kościoła, bp Grzegorz Kaszak i bp Piotr Skucha nawoływali, apelowali, prosili wiernych o zanurzenie się w łaskach Bożego miłosierdzia, o duchowe wykorzystanie spotkania z miłosiernym Jezusem.

Reklama

Choć kolejne spotkania w każdej z parafii Kościoła sosnowieckiego trwały tylko dobę, to jednak Pan Jezus Miłosierny tchnął w wiernych nowego ducha, nową nadzieję.

Wędrujące znaki pozostają u nas. Relikwie krwi bł. Jana Pawła II wróciły na swoje pierwotne miejsce, do sosnowieckiej bazyliki katedralnej, zaś cudowny obraz „Jezu, ufam Tobie” trafił do będzińskiej wspólnoty św. Siostry Faustyny na Górkach Małobądzkich.

Tagi:
obraz peregrynacja

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Misja specjalna Kościoła

Misja specjalna Kościoła

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Wzajemne wsparcie

Wzajemne wsparcie

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

X Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

X Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem