Reklama

Niedziela Łódzka

Wspaniały owoc wiary

Maria Niedziela

Ten dom jest dla wszystkich jawnym owocem wiary w Boga, jest następstwem głębokiej wiary ludzi, którzy wiedzą, że bez uczynków jest ona martwa - podkreślił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. z okazji oddania i poświęcenia Domu Duszpasterskiego i Świetlicy Środowiskowej w parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. Metropolita Łódzki przewodniczył Eucharystii dziękczynnej w intencji wszystkich, którzy przyczynili się do powstania Domu, który służyć ma nie tylko parafianom, ale także pozostałym mieszkańcom Zgierza, oraz za tych, którzy z Domu będą korzystać. W uroczystości wzięli udział proboszczowie wszystkich zgierskich parafii, także ewangelicko-augsburskiej, władze miasta, gminy i powiatu - z prezydent Iwoną Wieczorek na czele, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych ze Zgierza wraz z pocztami sztandarowymi, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie ze szkół znajdujących się na terenie parafii oraz liczni wierni.

Wszystkich zgromadzonych w świątyni powitał proboszcz ks. kan. Andrzej Blewiński, który wyraził ogromną radość z powodu pierwszej wizyty Księdza Arcybiskupa w parafii oraz z otwarcia tak potrzebnego 24 grupom tu działającym oraz dzieciom uczęszczającym do świetlicy środowiskowej Domu. Podziękował osobom o dobrym i wrażliwym sercu, władzom miasta i sponsorom, dzięki którym w szybkim czasie udało się wyremontować stary budynek i przystosować go do potrzeb mieszkańców parafii i całego Zgierza. Także Metropolita łódzki w homilii skierował słowa ogromnej wdzięczności dla tych, którzy nawet symbolicznym groszem wsparli to wspaniałe i potrzebne dzieło. Podkreślił, że nic co wielkie i znaczące w oczach Boga nie może się dokonać bez Jego miłosiernego wejrzenia i błogosławieństwa. Apelował też do zgromadzonych, by nie dali się ponieść politycznej poprawności przeżywania życia tak, jakby Boga nie było, bo to niebezpieczny sposób myślenia. - Światła wiary nie wolno chować przed innymi wstydliwie i żyć tak, jakby nie było się ochrzczonym - powiedział. - Trzeba przyznawać się do Boga, bo tylko wierność Jemu, do końca, daje błogosławione owoce - dodał. I podkreślił, że takim owocem wiary wielu osób jest Dom Duszpasterski i Świetlica Środowiskowa. - To śmiały, ale jakże wspaniały zamysł, który pogłębi wzajemną miłość, zaufanie i nadzieję - powiedział. Bo tu otwarte drzwi będą czekały na dzieci i młodzież, tu znajdą miejsce wszystkie grupy działające przy parafii i każdy, kto będzie potrzebował wsparcia czy pomocy.

Reklama

Ksiądz Arcybiskup na zakończenie Mszy św. udzielił pasterskiego błogosławieństwa uczestnikom liturgii. Następnie zaproszeni goście i mieszkańcy parafii udali się przed nowo wyremontowany dwukondygnacyjny budynek duszpasterski, który przecinając wstęgę otworzył i poświęcił abp Marek Jędraszewski.

Gospodarzami tej części uroczystości był Ksiądz Proboszcz oraz prezes Archidiecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej i pomysłodawczyni wielu dzieł w parafii Matki Bożej Dobrej Rady - Marianna Strugińska-Felczyńska.

2013-10-02 09:17

Wybrane dla Ciebie

George Weigel pyta: czy na Ukrainie trwa ludobójstwo?

2022-12-01 16:11
George Weigel

Monika Książek/Niedziela

George Weigel

​Czas skończyć ze sloganami i na poważnie zająć się tym, co dzieje się na wschodzie Europy. Świat musi skonfrontować się z faktami i odpowiedzieć na pytanie, czy na Ukrainie trwa ludobójstwo dokonywane ręką rosyjskiego agresora. Pyta o to George Weigel podkreślając, że bierność i niedowidzenie mogą sprawić, że powtórzy się historia ludobójstwa w Rwandzie i na Bałkanach czy eksterminacji ujgurskiej mniejszości w Chinach.

Więcej ...

Zostało mało czasu. Pomagają ciężko choremu Oliwierowi

2022-11-30 20:57
Kiermasz ciast i haftowanych obrazów przy parafii w Inwałdzie.

Agnieszka Smaza

Kiermasz ciast i haftowanych obrazów przy parafii w Inwałdzie.

Wierni kilku parafii diecezji pomogli ciężko choremu Oliwierowi Komanowi z Wadowic.

Więcej ...

Papież apeluje o wolontariuszy angażujących się dla dobra wspólnego

2022-12-01 18:16

PAP/ETTORE FERRARI

Świat potrzebuje wolontariuszy i organizacji, angażujących się na rzecz dobra wspólnego – powiedział papież Franciszek w krótkim wideo komentującym papieską intencję modlitewną na grudzień.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Polska z awansem do fazy pucharowej MŚ

Sport

Polska z awansem do fazy pucharowej MŚ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

Polska

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...

Rok liturgiczny

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...