Reklama

Niedziela Sandomierska

Podaruj komuś skrzydła

Caritas Diecezji Sandomierskiej od lat prowadzi program długoterminowej pomocy skierowany do dzieci - uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół średnich. Program nosi nazwę „Skrzydła”

Program Skrzydła został stworzony, aby pomagać dzieciom, które nie mogą się uczyć i odrabiać lekcji, bo nie mają zeszytów i książek. Nie mogą skoncentrować się na lekcji, ponieważ są głodne, a obiad w szkole, to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia. Często chorują i opuszczają lekcje, ponieważ nie mają kurtki, czapki, spodni i butów na zimę. Są zdolne i chcą się uczyć, ale bieda powoduje, że czują się gorsze od swoich rówieśników i nie wierzą we własne umiejętności. Marzą o tym, żeby kiedyś zostać „kimś” i wyrwać się z biedy, która ich upokarza. Wreszcie - nie mogą wyjechać na wakacje ani wycieczkę szkolną, chociaż tak jak inne dzieci są ciekawe świata i ludzi.

Program Skrzydła został pomyślany w ten sposób, że firma lub osoba prywatna deklaruje się wspomóc finansowo dosłownie jednego ucznia na czas przynajmniej jednego szkolnego semestru. Wielkość tej pomocy określa sam sponsor. Program daje także możliwość wyboru formy pomocy i dopasowania jej do indywidualnych potrzeb ucznia.

Dyrektor sandomierskiej Caritas ks. Bogusław Pitucha przekonuje: - Zachęcamy wszystkich ludzi dobrego serca, którzy rozumieją, że każde dziecko potrzebuje wsparcia, do przyłączenia się do naszego programu i wybrania dowolnej formy wsparcia. Każda wpłata na rzecz programu to pomoc dla konkretnego dziecka. Ks. Pitucha dodaje: - Skrzydła to program, do którego chcemy zaangażować firmy i osoby indywidualne, które poprzez deklaracje finansowe lub jednorazowe wpłaty, obejmą opieką konkretne dziecko, zgłoszone na listę Caritas przez pedagoga szkolnego. Caritas Diecezji Sandomierskiej uczestniczy w programie „Skrzydła” od 2005 r., obejmując dotychczas pomocą 60 dzieci. Każdego roku darczyńcy przekazywali 9 tys. zł, co pozwalało na pomoc co najwyżej 9 dzieciom rocznie. Potrzeby natomiast są ogromne.

Caritas Diecezji Sandomierskiej informuje nas, że także w tym roku pod opiekę Skrzydeł trafiło 60 dzieci. W roku szkolnym 2013/14 sandomierska Caritas otrzymała wsparcie z programu Skarbonka Skrzydeł - dzięki hojności Caritas Polska kolejnych 10 podopiecznych będzie otrzymywało wsparcie przez cały rok szkolny.

Reklama

Caritas naszej diecezji za pośrednictwem łamów naszego tygodnika wyraża ogromną wdzięczność 20 indywidualnym darczyńcom, którzy zechcieli w tym roku szkolnym wesprzeć podopiecznych Caritas. Potrzeby są jednak nadal ogromne, o czym informują nas katecheci i pedagodzy szkolni współpracujący z diecezjalną Caritas.

Pozostaje nam jedynie przyłączyć się do apelu, który kierujemy do ludzi dobrej woli i wrażliwego serca. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy rozumieją, że każde dziecko zasługuje na swoją szansę, na możliwość edukacji bez ograniczeń powstałych z biedy o przyłączenie się do programu „Skrzydła”. Pamiętajmy, że każda wpłata na rzecz tego programu to pomoc dla jednego konkretnego dzieciaka.

Odpowiedzialną w naszej diecezji za program „Skrzydła” jest Małgorzata Badura (tel.: 15 644-55-86 wewn. 340.

Numer konta: Bank NPH O/Sandomierz 81 1060 0076 0000 3200 0031 9541 z dopiskiem program „Skrzydła”.

2013-10-02 09:18

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Caritas włączyła się w akcję przeciw przemocy wobec kobiet

BOŻENA SZTAJNER

Więcej ...

Śladami Borgiasza...

wikipedia.org

Niedawne uroczystości koronacyjne w Jarosławiu i jego związki z „cudownym Obrazem”, a także jego wspomnienie jako „drugiego fundatora zakonu jezuitów – są doskonałą okazją bliższego poznania osoby św. Franciszka Borgiasza, jezuity, który wcześniej był wicekrólem Katalonii, był żonaty, miał ośmioro dzieci, a papież kilkakrotnie ofiarował mu godność kardynalską...

Więcej ...

Sprawiedliwa wśród pisarzy świata

2022-10-03 17:24
Zofia Kossak, 1933 r.

Wikipedia.com

Zofia Kossak, 1933 r.

W 2022 roku przypada setna rocznica debiutu literackiego Zofii Kossak. Losy pisarki mocno były związane z historią Polski zmagającej się z okrutnymi totalitaryzmami: sowieckim bolszewizmem i komunizmem oraz niemieckim nazizmem. Przez Niemców pisarka została skazana na śmierć, a przez komunistów - na zapomnienie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Październik - nowy (różańcowy) początek!

Wiara

Październik - nowy (różańcowy) początek!

Możemy być pewni, że papież wie więcej niż...

Watykan

Możemy być pewni, że papież wie więcej niż...

#NiezbędnikRóżańcowy: „Pan z Tobą

Kościół

#NiezbędnikRóżańcowy: „Pan z Tobą"

Błagam i proszę, niech w październiku zapełnią się...

Kościół

Błagam i proszę, niech w październiku zapełnią się...

Komunikat w sprawie Wyższego Seminarium Duchownego w...

Kościół

Komunikat w sprawie Wyższego Seminarium Duchownego w...

Kim są najbardziej znani archaniołowie?

Święci i błogosławieni

Kim są najbardziej znani archaniołowie?

Katar: Polscy piłkarze przeciwni założeniu tęczowej...

Sport

Katar: Polscy piłkarze przeciwni założeniu tęczowej...

Biskup Piotrowski zapowiedział diakonat stały w swojej...

Kościół

Biskup Piotrowski zapowiedział diakonat stały w swojej...

Zmarł bp Jan Styrna

Kościół

Zmarł bp Jan Styrna