Reklama

Niedziela Legnicka

Uśpiony wojownik (cz. 2)

Dorota Niedźwiecka

Wielcy teoretycy propagandy XX wieku powtarzają za swoimi poprzednikami: epatowanie treściami erotycznymi to bardzo skuteczny sposób, by wprawić człowieka w stan pasywności woli. Im bardziej obywatel skupiony jest na własnych doznaniach, tym bardziej traci zainteresowanie wspólnym budowaniem społeczeństwa

Manipulacje za pomocą treści erotycznych znane były od starożytności. W sposób szczególny zostały wykorzystane w oświeceniu – pisałam w 1. części artykułu, streszczając główne myśli z wystąpień dr. Michaela Jonesa podczas pobytu w Polsce.

Jak zniszczyć mistycyzm?

– 150 lat po Markizie de Sade, kolejny wybitny teoretyk wyzwolenia seksualnego Wilhelm Reich „doprowadził jego dzieło do doskonałości” – podkreśla dr Michael Jones. – Reich był marksistą, freudystą, przeciwnikiem Kościoła katolickiego, autorem „Psychologii masowej faszyzmu” – kontunuuje.

Reklama

– Po latach jałowych debat na temat istnienia Boga, Reich doszedł do wniosku, że nie jest w stanie w ten sposób przekonać katolików do ateistycznego komunizmu. Podczas sesji terapeutycznych zauważył natomiast prostą zależność: gdy zmienia się postępowanie seksualne młodych idealistów katolickich w kierunku wolnego seksualizmu, podkreślając zwłaszcza znaczenie masturbacji, zanika religijność – mówi.

Podczas sesji terapeutycznych zachęcał do masturbacji. Aby przekonać klientów do zmiany ich moralnego sposobu postrzegania tych kwestii, posługiwał się argumentami dotyczącymi masowości zjawiska. Takie ujęcie tematu ułatwiało klientom rezygnację z przepracowania zachowań autoerotycznych. A Reichowi – doświadczalne podstawy do skutecznego niwelowania światopoglądu katolickiego.

Reich nie ograniczył swojej strategii do osób świeckich. Doszedł do wniosku, że promocja dewiacyjnych zachowań wśród kleru katolickiego doprowadzi do jak najgorszych konsekwencji dla Kościoła.

Reklama

– Patrząc na historię Kościoła katolickiego, szczególnie w ciągu ostatnich 50 lat w USA widzimy, że rewolucja seksualna Reicha dokonała ogromnych spustoszeń. Promocja w college’ach tzw. katolickich takich przedstawień jak „Monologi waginy”, promocja antykoncepcji czy aborcji, doprowadziły do takiego typu zjawisk jak pedofilia. Cele Reicha zostały poniekąd osiągnięte. Kościół katolicki został osłabiony – mówi Jones.

Zdecydowana obrona

Dr Jones podkreśla, że w tym czasie, gdy Reich pracował w Wiedniu jako terapeuta i poszukiwał sposobów na wprowadzenie rewolucji seksualnej, w Hollywood rozpoczęto produkcję filmów z treściami erotycznymi. Katolicy zareagowali na to w sprzyjających warunkach. Pod naciskiem Kościoła jeden z wpływowych bankowców wstrzymał dofinansowanie w momencie wysokiego zadłużenia Hollywood (1929 r.). W tym samym czasie katolicy pod zdecydowanym przewodnictwem arcybiskupa Filadelfii, rozpoczęli bojkot wszystkich produkcji hollywoodzkich. Wytwórnia Warner Bros. traciła przez to 120 tys. dolarów tygodniowo.

– W ten sposób wymuszono na Hollywood kodeks moralny produkcji filmowych – podsumowuje prelegent. – W pierwszym starciu w wojnie kulturowej Kościół katolicki odniósł zdecydowane zwycięstwo.

Walka o władzę

Niestety, zabrakło mu zdecydowania i energii podczas kolejnych starć. Dr Michael Jones podkreśla, że w 1965 r. podczas kolejnej próby epatowania erotyzmem przez Hollywood, Kościół katolicki powinien na nowo nawołać wiernych do bojkotowania produkcji.

– Niestety, katolicy mieli już wtedy złamany kręgosłup moralny – stwierdza Jones. – Wycofali się z pola walki. Od tamtego momentu przegrywali wszystkie główne bitwy w wojnie kulturowej w Stanach: bitwę przeciwko antykoncepcji, aborcji, homoseksualizmowi i ostatnio przeciw tzw. małżeństwom homoseksualnym.

Dr Jones, obserwując współczesne działania seksualizacyjne, mocno podkreśla, że prawdziwym celem edukacji seksualnej, promocji masturbacji, zachowań dewiacyjnych i współczesnych „raichowskich” przedstawień jak „Monologi waginy”, jest wykorzenienie wiary i moralności głównie kobiecej części społeczeństwa.

– Skutkami społecznego upadku moralności jest przejęcie kontroli politycznej przez siły wrogie temu społeczeństwu – konkluduje.

* * *

– Jestem tu po to, by Wam powiedzieć, że Zachód przegrał – podkreśla Jones. – Nie musi to jednak być zła wiadomość (...). Za każdym razem, gdy Zachód upada, przybywa polski Jan Sobieski z kawalerią, aby pobić przeciwnika i uratować cywilizację. Teraz wróg przybywa z Zachodu, i nazywa się „edukacja seksualna”...

* * *

Dr Michael Jones to katolicki pisarz, apologeta. W przeszłości – wykładowca Kolegium Najświętszej Maryi Panny w Notre Dame, w stanie Indiana. Obecnie – redaktor naczelny „Culture Wars”. Autor piętnastu książek, w tym bestsellera na temat rewolucji seksualnej „Libido Dominandi. Seks jako narzędzie kontroli społecznej”

Nagrania z wykładów Michala Jonesa w Polsce można obejrzeć na stronie: www.miastowroclaw.pl

2014-03-06 11:05

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Eksperci Episkopatu zaniepokojeni próbami ingerencji w kod genetyczny człowieka

Graziako

Próby ingerencji w kod genetyczny człowieka godzą w szacunek dla godności osoby ludzkiej - podkreśla w rozmowie z KAI bp Józef Wróbel.

Więcej ...

Franciszek: pomóżmy Europie w odkryciu oblicza Jezusa

2021-09-23 18:12

PAP

„Pomóżmy dzisiejszej Europie chorej na znużenie w odkryciu na nowo wiecznie młodego oblicza Jezusa i Jego Oblubienicy” –zaapelował Ojciec Święty do uczestników jubileuszowej sesji plenarnej Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE). Istnieje ona od 50 lat. Papież sprawował wraz z nimi Eucharystię w bazylice watykańskiej. W obradach tego gremium bierze udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

Więcej ...

Już jutro Diecezjalna Pielgrzymka Pokutna z Ośna do Górzycy

2021-09-24 14:51

Karolina Krasowska

Już po raz czwarty 25 września wyruszy z Ośna Lubuskiego Diecezjalna Pielgrzymka Pokutna do Górzycy.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward...

Polska

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward...

Teraz inaczej patrzę na życie - bp Janiak o swojej...

Polska

Teraz inaczej patrzę na życie - bp Janiak o swojej...

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową...

W wolnej chwili

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową...

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św....

Kościół

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św....

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Kościół

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Wiara

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych...

Franciszek

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych...

Akt oskarżenia za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

Polska

Akt oskarżenia za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Niemcy

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...