Reklama

Niedziela Lubelska

Nie lękajcie się wybrać Chrystusa

Parafia pw. św. Stanisława w Rudzie-Hucie przeżywała zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnych i czasu nawiedzenia przez kopię Krzyża Trybunalskiego w wigilię Zesłania Ducha Świętego

Jak przypomniał bp Artur Miziński, najważniejszym celem rekolekcji ewangelizacyjnych było i jest spotkanie z Jezusem Chrystusem jako Bogiem żywym, obecnym w historii człowieka. Na zakończenie tego wyjątkowego czasu sprawowana jest Liturgia pod przewodnictwem biskupa z udzieleniem sakramentu bierzmowania. – Ta Liturgia to szczególny czas dla całej wspólnoty parafialnej, wszak staje się ona Wieczernikiem Zesłania Ducha Świętego, którego na nas wszystkich pragnie wylać Ojciec niebieski, dzięki zasługom Jezusa Chrystusa, a szczególnie Jego męce i śmierci podjętej dla nas na krzyżu, obecnym wciąż pośród nas w relikwiach Krzyża Świętego, które peregrynują po archidiecezji podczas rekolekcji – mówił Ksiądz Biskup. – Tak jak w dniu Pięćdziesiątnicy Duch Święty sprawił, że Apostołowie odnowieni i umocnieni mogli wyjść z Wieczernika, by głosić światu Dobrą Nowinę o zbawieniu dokonanym w Jezusie Chrystusie, jedynym Odkupicielu Człowieka, tak dzisiaj ten sam Duch jest wciąż posyłany nam, abyśmy jako ci, którzy uwierzyli w Jezusa Chrystusa, mogli w mocy tego Ducha iść i głosić braciom Dobrą Nowinę nie tyle słowem, ile świadectwem codziennego życia – podkreślał.

Reklama

Wyjaśniając znaczenie nowej ewangelizacji, bp Miziński przywołał słowa kard. J. Ratzingera, który zwrócił uwagę na to, że ewangelizować, to wskazywać drogę i uczyć sztuki życia. – Na początku działalności publicznej Jezus mówi: Przyszedłem, aby głosić Ewangelię ubogim (por. Łk 4, 18). To znaczy: mam odpowiedź na wasze najważniejsze pytanie; wskazuję wam drogę życia, drogę szczęścia; więcej, ja sam jestem tą drogą – cytował Ksiądz Biskup, zachęcając wiernych, by nieustannie wsłuchiwali się w słowa Chrystusa i podążali Jego śladami. Chociaż we współczesnym świecie nie jest łatwo być dobrym chrześcijaninem, Bóg nie pozostawia człowieka samemu sobie, ale umacnia go i czyni zdolnym do dawania prawdziwego świadectwa Ewangelii. – Kto otwiera się na działanie Ducha Świętego, umie podejmować w życiu odpowiedzialne wybory, opowiada się po stronie Boga, prawdy i dobra – podkreślał Pasterz. Zwracając się do młodych, którzy zdecydowali się przyjąć sakrament bierzmowania, bp Miziński mówił: – Kościół głosi wam Jezusa Chrystusa, bo wierzy, że to w Nim człowiek odnajduje szczęście i sens życia: On sam jeden ma słowa życia wiecznego. Nie bójcie się rozpalać w sobie pragnienia przeżycia waszego życia z Nim i dla Niego, a na pewno nie doznacie zawodu. Nie lękajcie się wybrać Chrystusa!

Po przyjęciu sakramentu bierzmowania młodzi, naznaczeni Duchem Świętym, podkreślali, że ich serca przepełnia radość. Wdzięczni za dar wiary i łaskę otrzymanych sakramentów, zapewniali, że dołożą wszelkich starań, by wzrastać w dobrym, podążać drogami wiary i stawać się coraz bardziej wiarygodnymi świadkami miłości Boga do ludzi. Pamiątką czasu bierzmowania i nawiedzenia będą dla nich poświęcone przez Księdza Biskupa krzyże. O błogosławione owoce czasu rekolekcji dla wszystkich parafian bp Miziński modlił się podczas Mszy św. Wraz z nim Liturgię celebrował proboszcz ks. Aleksander Tabaka, sprawując ją w intencji młodzieży. Zamówiona Msza św. była darem wspólnot Żywego Różańca dla młodych, którzy swoją dorosłość chcą budować z Chrystusem na fundamencie wiary.

2014-06-25 15:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kard. Ravasi: Benedykt XVI jak Mojżesz będzie się wstawiał za Ludem Bożym

BOŻENA SZTAJNER

Więcej ...

USA: wkrótce więcej ofiar śmiertelnych Covid-19 niż grypy hiszpanki

2021-09-20 20:12

Adobe Stock

W Stanach Zjednoczonych w najbliższym czasie będzie już więcej ofiar śmiertelnych Covid-19 niż grypy hiszpanki przed 100 laty - podały media. Obecnie liczba zmarłych z powodu koronawirusa wynosi w kraju prawie 674 tys.

Więcej ...

Abp Pennacchio: Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne

2021-09-21 18:21

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

„Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne” – powiedział abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, który 21 września odwiedził sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Trzeci cud w Oknie Życia w Wieluniu

Niedziela Częstochowska

Trzeci cud w Oknie Życia w Wieluniu

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce...

Wiara

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce...

Watykan: od 1 października obowiązkowy paszport covidowy

Watykan

Watykan: od 1 października obowiązkowy paszport covidowy

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Wiara

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Wiara

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Kościół

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Niemcy

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Wiara

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Ona wskaże drogę

Kościół

Ona wskaże drogę