Reklama

Edytorial

edytorial

„Niedziela” pełna niespodzianek

Niedziela Ogólnopolska 50/2014, str. 3

Bożena Sztajner/Niedziela

Tuż przed świętami „Niedziela” podejmuje temat Boga Ojca i w ten sposób przybliża tajemnicę Bożego Narodzenia. Stwórca świata z miłości do człowieka poddał się ograniczeniom czasu i przestrzeni. Posłał z nieba na ziemię swojego odwiecznego Syna, który przyjął ludzką naturę. To pokazuje, jak wielki jest człowiek w oczach Boga. Ks. prof. Mariusz Rosik odkrywa w „Niedzieli” oblicze Pana Boga, podkreślając, że Jego istotą jest miłość. „Gdyby Bóg nie był miłością, nie byłby Bogiem” - wyjaśnia. Z kolei znany teolog, ks. prof. Jerzy Szymik, próbując możliwie najzwięźlej scharakteryzować Chrystusa, mówi: „Chrystus był nade wszystko Synem”. A przez Syna poznajemy Ojca: „Kto Mnie widzi, widzi także Ojca” (por. J 14, 8-9) - to słowa Pana Jezusa. Boże Synostwo będziemy kontemplować w „Niedzieli” już za tydzień.

Niedawno na www.niedziela.pl przez chwilę była widoczna taka sentencja: „Każdy człowiek, którego mamy obdarować miłością, jest dla nas łaską i ratunkiem” (to słowa bp. Jana Wątroby). Mając na uwadze tę łaskę obdarowywania innych, nasza Redakcja już od pierwszej niedzieli Adwentu przygotowała sporo niespodzianek. Wtedy bowiem zaczęliśmy wydawać „Codziennik Kapłański”, który może każdego dnia podpowiadać bieżące intencje w czasie sprawowania Mszy św. i praktycznie wspierać kapłana przy ołtarzu. Kolejny dar „Niedzieli” to brewiarz audio. Przez naszą stronę internetową można włączyć się w Liturgię Godzin Kościoła, ściągając przez kod QR na swój tablet lub smartfon pliki dźwiękowe z nagraną modlitwą brewiarzową. To propozycja dla podróżujących, którzy nie mają dostępu do brewiarza, ale także dla osób niewidomych i niedowidzących.

Reklama

Naszych Czytelników pragniemy obdarować obficie przede wszystkim świątecznie. Pod choinką znajdą Państwo wraz z następną „Niedzielą” film Pawła Woldana pt. „Spełniona w Maryi”. To opowieść o Marii Okońskiej, niezwykłej kobiecie konsekrowanej, założycielce Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, w młodości uczestniczce Powstania Warszawskiego, która z różańcem poszła na czołgi. Maria Okońska łączyła w sobie prostotę wiary z szaleństwem zawierzenia. Wielu ludzi przybyło 30 listopada br. na jasnogórską premierę filmu, ale też wielu się wtedy nie zmieściło w wypełnionej po brzegi Kaplicy Różańcowej. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. Nasi Czytelnicy będą bowiem mogli w swoich domach w czasie Świąt zapoznać się z ekranową biografią Marii Okońskiej. Świąteczny numer wydajemy w nakładzie 170 tys. egzemplarzy - mamy więc nadzieję, że „Niedziela” z filmem dotrze do większości oczekujących.

W związku z synodem biskupów na temat rodziny ofiarujemy naszym Czytelnikom kalendarz na 2015 r. pt. „Życie jest darem Boga”, przepełniony troską o każde życie, szczególnie to najmniejsze i to już gasnące. Będziemy też mogli spotkać się przy wigilijnym stole i zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy, które zebraliśmy w specjalnym dodatku „Wigilia z «Niedzielą»”. Prezentem jest też możliwość zaprenumerowania „Niedzieli” po niższej cenie (szczegóły na s. 68).

Wraz z całym utrudzonym Zespołem Redakcyjnym mam nadzieję, że „Niedziela” znajdzie się w Państwa domowym Betlejem i będzie jedną z gwiazdek oświetlających przepełniony Boską i ludzką miłością świąteczny czas.

2014-12-09 15:09

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Komandosi Pana Boga

Niedziela Ogólnopolska 4/2019, str. 3

Więcej ...

Benedykt XVI stanowczo potępia ideę „małżeństwa homoseksualnego”

2021-09-15 10:51

Grzegorz Gałązka

„Koncepcja «małżeństwa homoseksualnego» stoi w sprzeczności ze wszystkimi następującymi po sobie kulturami ludzkości, a zatem oznacza rewolucję kulturową, która przeciwstawia się całej tradycji ludzkości, aż po dzień dzisiejszy” – stwierdza papież-senior we wcześniej nie publikowanym artykule, zawarty w tomie „La Vera Europa Identità e Missione (Prawdziwa Europa, tożsamość i misja), który ukaże się jutro we włoskich księgarniach.

Więcej ...

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Wiara

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Ona wskaże drogę

Kościół

Ona wskaże drogę

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Kościół

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

Wiara

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

Jak uciekałam z World Trade Center

Wiadomości

Jak uciekałam z World Trade Center

Amy Brooks: Bóg nie popełnia błędów i ja także nim...

Wiara

Amy Brooks: Bóg nie popełnia błędów i ja także nim...

Oferta programowa TVP z okazji beatyfikacji Prymasa...

Wiadomości

Oferta programowa TVP z okazji beatyfikacji Prymasa...

Bilokacja – czym jest i kto może jej doświadczyć?

Wiara

Bilokacja – czym jest i kto może jej doświadczyć?

Tutaj Matka Boża mówiła po polsku

Sanktuaria

Tutaj Matka Boża mówiła po polsku