Reklama

Niedziela Legnicka

2. Marsz dla Życia i Rodziny w Bolesławcu

Bóg, rodzina, miłość

Ulicami Bolesławca przeszli
manifestujący w obronie najwyższych
wartości – życia i rodziny

Sławomir Puciato

Ulicami Bolesławca przeszli manifestujący w obronie najwyższych wartości – życia i rodziny

W niedzielę 31 maja ulicami Bolesławca przeszedł 2. Marsz dla Życia i Rodziny. Towarzyszyły mu słowa św. Jana Pawła II: „Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera”

Marsz rozpoczął się Mszą św. w parafii pw. Świętych Cyryla i Metodego w Bolesławcu. Po Eucharystii kilkaset osób wyruszyło w kierunku parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

– Dziś, kiedy rodzina i życie są atakowane, konieczne jest manifestowanie w obronie tych najważniejszych wartości. Dlatego tutaj jesteśmy. Dlatego są tutaj młode rodziny z dziećmi, są też starsi oraz wszyscy, dla których rodzina i życie są fundamentem – powiedział Łukasz Molak z Bolesławieckiego Stowarzyszenia Aktywni. Jak dodaje, podczas marszu można było złożyć podpis pod projektem ustawy, która broni ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

Reklama

Manifestujący nieśli banery przedstawiające rozwój dziecka w łonie matki w kolejnych tygodniach życia. Obrazom towarzyszyły słowa Jana Pawła II: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”.

Na bolesławieckim rynku marsz zatrzymał się na kilka minut. Tam uczestnicy spontanicznie zatańczyli taniec belgijski.

Korowód zakończył się w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy koncertem zespołu New Life’m. Jego wokalistka – Agnieszka Musiał pochodzi z Bolesławca. W tej właśnie parafii została ochrzczona, przyjęła I Komunię św. i bierzmowanie. Występ był dla niej wyjątkowy, co wyraziła w podziękowaniach dla organizatorów i proboszcza parafii. Zgromadzeni na placu przed kościołem czynnie uczestniczyli w koncercie. Kilka piosenek zaśpiewali wspólnie z zespołem.

Reklama

W Bolesławcu jednocześnie promowano Światowe Dni Młodzieży 2016. W przyszłym roku miasto będzie gościło setki młodych z różnych zakątków świata, dlatego wolontariusze bolesławieckiego campusu już teraz zachęcali do zaangażowania się w to wielkie wydarzenie, którego ukoronowaniem będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem na Błoniach Krakowskich.

Jak powiedziała Barbara Brzozowska, pilnie poszukiwani są wolontariusze, którzy chcieliby się zaangażować w prace przygotowawcze do przyjęcia pielgrzymów, a także rodziny, które przyjmą zagranicznych gości do siebie na noclegi. Warto dodać, że takie akcje w Bolesławcu prowadzone są systematycznie już od dłuższego czasu.

Prowadzący marsz o. Piotr Wiśniewski ze szkoły Ojców Pijarów na zakończenie spotkania podziękował wszystkim uczestnikom, organizatorom i zespołowi za bardzo dobry koncert. Podkreślił przy tym szczególnie rolę świeckich w kościele, którzy organizując takie inicjatywy, robią to z potrzeby serca. – Katolik nie może tylko siedzieć w kościele, ale ma aktywnie uczestniczyć w różnych wydarzeniach Kościoła – zaznaczył.

Organizator – Bolesławieckie Stowarzyszenie Aktywni – składa podziękowania: Bolesławieckiemu Ośrodkowi Kultury – Międzynarodowemu Centrum Ceramiki za profesjonalne nagłośnienie, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży za pomoc w organizacji, policji za zabezpieczenie trasy oraz sponsorom, bez których ta inicjatywa nie mogłaby się odbyć.

2015-06-11 09:55

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Każde życie jest bezcenne

Sławomir Kowalczyk

Więcej ...

Podczas Igrzysk Olimpijskich transmisje Mszy św. na antenie TVP2

2021-07-23 19:43

Bożena Sztajner/Niedziela

Podczas trwania Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, od soboty, 24 lipca do niedzieli, 8 sierpnia, wszystkie Msze św. transmitowane do tej pory w TVP1, będą emitowane w TVP2. Zmiana dotyczy również programu „Między Ziemią a Niebem”, który też będzie można oglądać w Dwójce - przekazała TVP w przekazanym KAI komunikacie.

Więcej ...

Przewodniczący KEP: Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych

2021-07-24 09:32

Karol Porwich/Niedziela

Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych ani też nie może dać się im zinstrumentalizować - podkreślił abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP przemawiał podczas V Kongresu Ruchu „Europa Christi” i Spotkania Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej. Wydarzenie organizowane pod hasłem „W służbie narodu – w oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia” odbywa się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Polska

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Ksiądz na wakacjach

Kościół

Ksiądz na wakacjach

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Dziękujemy Bogu za każdy dzień

Polska

Dziękujemy Bogu za każdy dzień

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Kościół

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Ojciec Pio i epidemie

Wiara

Ojciec Pio i epidemie

Od piątku jedna forma liturgii rzymskiej

Kościół

Od piątku jedna forma liturgii rzymskiej