Reklama

Ks. Adrian Put

Diecezjalny Dzień Dziecka

2015-06-11 09:55

Ks. Adrian Put
Edycja zielonogórsko-gorzowska 24/2015, str. 1

W sobotę 6 czerwca do sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie przybyło blisko 4 tys. dzieci z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i poznańskiej, aby przeżyć Diecezjalny Dzień Dziecka. Z dziećmi i ich opiekunami spotkał się bp Tadeusz Lityński, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił kazanie

Diecezjalny Dzień Dziecka zorganizowały: Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze, Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Diecezjalne Sanktuarium Maryjne w Rokitnie. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: biskup zielonogórsko-gorzowski Stefan Regmunt, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak oraz wojewoda lubuski Katarzyna Osos.

– To już kolejny Dzień Dziecka, który wpisuje się w Diecezjalną Pielgrzymkę Dzieci do Rokitna. Spotkanie to przeżywamy pod hasłem: „Bądźmy razem”. Zapraszamy najmłodszych do Rokitna, aby tu pod okiem Matki Bożej obchodzili swoje święto – powiedział ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas diecezjalnej. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. Były: pokazy, zawody sportowe, gry i zabawy. Na przybyłych czekały posiłek i upominek. Organizatorzy zadbali, by dzieciom niczego nie brakowało.

Reklama

– Tematem, który tutaj nieustannie się przewija, są słowa Pana Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przyjść do Mnie”. I one tutaj są ze swoimi rodzicami i opiekunami. Gromadzą się przy Jezusie i Jego Matce. Cieszyłem się, kiedy widziałem, jak wiele z nich przystąpiło do Komunii św. i modliło się podczas Eucharystii – dodał ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

Do Rokitna przybyli podopieczni placówek prowadzonych przez Caritas, dzieci zrzeszone w grupach parafialnych oraz indywidualni uczestnicy. Podczas rozmowy z dziećmi z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach dowiedziałem się, że dla wielu z nich to były najlepszy Dzień Dziecka. Po Mszy św. i posiłku wszyscy mogli uczestniczyć w różnych grach i zajęciach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Lasów Państwowych oraz policji. Jednak największą atrakcją okazały się wozy straży pożarnej, które zorganizowały dla dzieci kurtynę wodną. Przy tak wysokiej temperaturze, jaka panowała tego dnia w Rokitnie, dzieciaki przyjęły ten prezent z wielkim entuzjazmem.

Tagi:
Dzień Dziecka

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Emmanuel w Częstochowie

Emmanuel w Częstochowie

Znasz swoje powołanie?

Znasz swoje powołanie?

Europejskie spotkanie Taizé odbędzie się w Polsce

Europejskie spotkanie Taizé odbędzie się w Polsce

Gdy katolik ma dość

Gdy katolik ma dość

Przegląd nr 29/2019

Przegląd nr 29/2019

O koncertach życzliwości

O koncertach życzliwości

Obchody Święta Policji w Gorzowie

Obchody Święta Policji w Gorzowie

Pielgrzymka z Trzemeśni

Pielgrzymka z Trzemeśni

100. rocznica powstania Policji Państwowej

100. rocznica powstania Policji Państwowej

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem