Reklama

Aspekty

Diecezjalny Dzień Dziecka

W sobotę 6 czerwca do sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie przybyło blisko 4 tys. dzieci z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i poznańskiej, aby przeżyć Diecezjalny Dzień Dziecka. Z dziećmi i ich opiekunami spotkał się bp Tadeusz Lityński, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił kazanie

Diecezjalny Dzień Dziecka zorganizowały: Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze, Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Diecezjalne Sanktuarium Maryjne w Rokitnie. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: biskup zielonogórsko-gorzowski Stefan Regmunt, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak oraz wojewoda lubuski Katarzyna Osos.

Reklama

– To już kolejny Dzień Dziecka, który wpisuje się w Diecezjalną Pielgrzymkę Dzieci do Rokitna. Spotkanie to przeżywamy pod hasłem: „Bądźmy razem”. Zapraszamy najmłodszych do Rokitna, aby tu pod okiem Matki Bożej obchodzili swoje święto – powiedział ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas diecezjalnej. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. Były: pokazy, zawody sportowe, gry i zabawy. Na przybyłych czekały posiłek i upominek. Organizatorzy zadbali, by dzieciom niczego nie brakowało.

– Tematem, który tutaj nieustannie się przewija, są słowa Pana Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przyjść do Mnie”. I one tutaj są ze swoimi rodzicami i opiekunami. Gromadzą się przy Jezusie i Jego Matce. Cieszyłem się, kiedy widziałem, jak wiele z nich przystąpiło do Komunii św. i modliło się podczas Eucharystii – dodał ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

Do Rokitna przybyli podopieczni placówek prowadzonych przez Caritas, dzieci zrzeszone w grupach parafialnych oraz indywidualni uczestnicy. Podczas rozmowy z dziećmi z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach dowiedziałem się, że dla wielu z nich to były najlepszy Dzień Dziecka. Po Mszy św. i posiłku wszyscy mogli uczestniczyć w różnych grach i zajęciach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Lasów Państwowych oraz policji. Jednak największą atrakcją okazały się wozy straży pożarnej, które zorganizowały dla dzieci kurtynę wodną. Przy tak wysokiej temperaturze, jaka panowała tego dnia w Rokitnie, dzieciaki przyjęły ten prezent z wielkim entuzjazmem.

2015-06-11 09:55

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski przeczytał najmłodszym bajkę z okazji Dnia Dziecka

Archidiecezja Krakowska /youtube.com

Abp Marek Jędraszewski z okazji Dnia Dziecka przeczytał najmłodszym opowiadanie pt. „Lolek w kościele Mariackim” ze zbioru „Bajki mariackie” autorstwa Ewy Czaczkowskiej. Nagranie wideo, na którym metropolita krakowski czyta opowiadanie pt. „Lolek w kościele Mariackim” opublikowano na kanale YouTube archidiecezji krakowskiej.

Więcej ...

W. Brytania: W Glasgow spłonął kościół mający długie związki z Polską

2021-07-28 15:01

twitter.com/ArchdiocGlasgow

W Glasgow w nocy z wtorku na środę niemal doszczętnie spłonął katolicki kościół pod wezwaniem św. Szymona, który od II wojny światowej był duchowym centrum tamtejszej Polonii. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

Więcej ...

Hagia Sophia może zniknąć z listy UNESCO

2021-07-29 16:58
Hagia Sophia

Vatican News

Hagia Sophia

Trwa konflikt między tureckimi władzami a Komitetem Światowego Dziedzictwa UNESCO w kwestii bazylik Hagia Sophia i Chora, które w 2020 roku, po ponad 85 latach funkcjonowania jako muzea, zostały zmienione na meczety. Choć Komitet wystąpił o zaktualizowanie statusu świątyń po dokonanych przekształceniach, Turcja nie zamierza wypełniać poleceń oenzetowskiej instytucji.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii...

Polska

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii...

Dzieją się cuda

Kościół

Dzieją się cuda

Przyjaciele Pana

Święci i błogosławieni

Przyjaciele Pana

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Polska

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

Kościół

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę -...

Jasna Góra

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę -...