Reklama

Tadeusz Olczyk
Bp Antoni Długosz na Radomszczańskich Dniach Rodziny

Dni modlitwy, refleksji i radości

2015-06-18 09:58

Mirosława Łęska
Edycja częstochowska 25/2015, str. 6

Małżeństwo – sakramentem wzajemnego uświęcenia” – to hasło XVI Radomszczańskich Dni Rodziny, trwających od 23 maja do 7 czerwca. Taki też był temat kazania, które na inaugurującej Dni uroczystej Sumie wygłosił w kolegiacie św. Lamberta ks. dr Jacek Reczek, dyrektor Referatu Duszpasterstwa Rodzin

Po Sumie spod kolegiaty wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny zakończony piknikiem integracyjnym w Parku Świętojańskim. Po południu odbył się natomiast wieczór poetycki z Miejskim Teatrem Źródło. Dwa dni później w Miejskiej Bibliotece Publicznej 37 osób czytało fragmenty adhortacji apostolskiej Jana Pawła II „Familiaris consortio” – o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym. W czytaniu uczestniczył m.in. abp Wacław Depo, który wziął również udział w finale konkursu literackiego dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W Zespole Szkół Drzewnych Metropolita Częstochowski spotkał się z młodzieżą.

27 maja niezwykle ciekawy przebieg miała debata szkolna w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 nt.: „Małżeństwo w oczach młodych ludzi”. Kolejno 30 i 31 maja w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 5 odbyły się warsztaty komunikacji dla narzeczonych i małżeństw, które poprowadzili Małgorzata i Jan Wilkowie. W kolegiacie św. Lamberta wierni usłyszeli zaś świadectwo Anny Rastawickiej z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, a w Parku Świętojańskim odbył się finał ogólnopolskiej kampanii społecznej – „Kilometry Dobra”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”. Natomiast w Miejskim Domu Kultury ogłoszono wyniki konkursu plastycznego: „Mój dom, moja rodzina”. Wieczorem odbył się tam koncert zespołu ewangelizacyjnego 77FM – „Dobry wieczór z Mocą”.

1 czerwca w PSP nr 5 miał miejsce Sportowy Dzień Dziecka, zaś w MBP odbyło się spotkanie z dziećmi nt.: „Brat i siostra – przyjaciel czy wróg”, które prowadziła Renata Zając, autorka książek dla dzieci i młodzieży. W Boże Ciało w MDK wyświetlono film pt.: „Donnby. Każdy jest Kimś”, z przesłaniem pro-life.

Reklama

Szczególnie charakter miało spotkanie z rodzinami Betel, Domowego Kościoła i Fundacją „Promień radości” w Eko- ogrodzie Barbary Wojnowskiej, przygotowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej” 6 czerwca. Mszę św. odprawił bp Antoni Długosz, który potem porywał wszystkich uczestników do zabawy, tańczył z nimi, śpiewał, żartował.

Niedziela 7 czerwca była dniem oficjalnego zakończenia RDR. W kościele Matki Bożej Królowej Polski prelekcję nt.: „Miłość małżeńska może być piękna” wygłaszał dr hab. Mieczysław Guzewicz. Po południu spod kolegiaty św. Lamberta wyszła procesja z relikwiami św. Jadwigi Królowej, patronki Radomska (tydzień temu była o tym mowa na łamach „Niedzieli” – przypomnienie Redakcji). Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo. Wszystkim uczestnikom dziękowali prezydent miasta Anna Milczanowska oraz inicjator i główny koordynator RDR Tadeusz Olczyk, który powiedział: – Dobrych rodzin nie możemy zbudować bez Bożego błogosławieństwa i dlatego, organizując RDR, idziemy drogą nauczania Kościoła, papieża św. Jana Pawła II, za Ojcem naszej diecezji i naszymi duszpasterzami.

Tagi:
rodzina Radomsko

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Cierpliwe adwentowe czekanie

Cierpliwe adwentowe czekanie

Maryja i Jan Chrzciciel- bohaterowie Adwentu

Maryja i Jan Chrzciciel- bohaterowie Adwentu

Budować na skale

Budować na skale

Nauka i wiara

Nauka i wiara

Czas łaski

Czas łaski

Jasna Góra - Skarbiec Kultury

Jasna Góra - Skarbiec Kultury

Czas łaski - ostatnie spotkanie z cyklu

Czas łaski - ostatnie spotkanie z cyklu "Wieczorów Maryjnych"

Konferencja

Konferencja "Unia dla gospodarki-jak zostać przedsiębiorcą"

Częstochowa. Trwa II Konferencja Maryjna

Częstochowa. Trwa II Konferencja Maryjna

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem