Reklama

Jadwiga Ostromecka
Marsz już po raz czwarty poprowadził jego koordynator ks. Piotr Arbaszewski

Radosna manifestacja na rzecz życia i rodziny

2015-06-25 13:30

Jadwiga Ostromecka
Edycja podlaska 26/2015, str. 7

W niedzielę 7 czerwca w Sokołowie Podlaskim prawie tysiąc osób udziałem w marszu manifestowało przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowanie dla każdego życia

Kolejna liczna grupa oczekiwała na uczestników marszu i na atrakcje przygotowane przez organizatorów Rodzinnego Dnia Dziecka w parku im. Księcia M. K. Ogińskiego. Patronat honorowy nad marszem w Sokołowie Podlaskim objęli: biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, Maria Koc i Waldemar Kraska – senatorowie RP i burmistrz miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula.

Marsz już po raz czwarty poprowadził jego koordynator ks. Piotr Arbaszewski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej. Uczestnicy przed wyjściem odmówili w konkatedrze Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Do zebranych przemówił i błogosławił biskup senior Antoni Pacyfik Dydycz. Do marszu dołączył bp Tadeusz Pikus. Obaj biskupi uczestniczyli następnie w festynie przed Domem Miłosierdzia im. Jana Pawła II.

Przedsięwzięcie miało bardzo radosny przebieg – był wspólny śpiew, skandowano hasła promujące rodzinę, nie zabrakło transparentów i biało-czerwonych flag, kolorowych baloników i innych okolicznościowych gadżetów. Śpiew prowadziła schola „Sursum Corda” z parafii konkatedralnej. Transparentami, a niekiedy ubiorem wyróżniały się Szkolne Koła Caritas – z I LO, PG nr 1 i nr 2 w Sokołowie Podl., klasa mundurowa z ZS nr 1, Wspólnota Sychar, Ruch Światło-Życie – Kościół Domowy, Droga Neokatechumenalna, swój udział zaznaczyło też przedszkole Sióstr Salezjanek i przedszkole ze Skibniewa.

Reklama

Marsz zakończył się przed Domem Miłosierdzia, gdzie wszystkich powitał ks. Rafał Romańczuk, dyrektor. Przemówili bp Tadeusz Pikus i senator Maria Koc. Ks. Piotr Arbaszewski zachęcał m.in. do podpisania się pod apelem do ministra zdrowia o wycofanie ze sprzedaży pigułki ellaOne i pod tzw. synowskim listem do papieża Franciszka w sprawie obrony rodziny. Wielu dorosłych złożyło podpisy. Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny. Przedszkolaki ze wszystkich miejskich placówek i przedszkola Sióstr Salezjanek zaprezentowały kilka etiud tanecznych. Wyjątkowe stroje, piękna muzyka, pomysłowe układy, zaangażowanie wzbudziły zachwyt publiczności. Wystąpili też podopieczni Świetlicy Środowiskowej Caritas, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, najstarsza grupa ZPiT „Sokołowianie”, kapela „Sokołowscy Bardowie”, ludowy zespół „Węgrowianie”, zespół instrumentalno-wokalny „Huragany” z GOKiS w Sterdyni oraz gość specjalny – kapela „Łochowianie” z Łochowa. Wszyscy byli gorąco oklaskiwani przez liczną publiczność.

Na placu przy Domu Miłosierdzia dla młodszych i starszych przygotowano różnorodne atrakcje, m.in. plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami, wiele stoisk, m.in. Nadleśnictwa Sokołów, Warsztatów Terapii Zajęciowej, namiot medyczny, loterie, stoisko z materiałami pro-life. Można też było posilić się za przysłowiową złotówkę. Nie brakowało chętnych do „rejsu” po stawie. Impreza mogła być atrakcyjna dzięki licznym sponsorom. Wszystkich ks. Arbaszewski wymienił i serdecznie podziękował.

Organizatorzy sokołowskiego Marszu dla Życia i Rodziny oraz Festynu Rodzinnego to: Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Dom Miłosierdzia Caritas, Podlaskie Stowarzyszenie Kultury, Sokołowski Ośrodek Kultury.

Tagi:
marsz

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Dziękczynienie

Adwent 2019 – Dziękczynienie

II Konferencja Maryjna

II Konferencja Maryjna

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Spotkania z  Maryją...

Spotkania z Maryją...

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

komentarz i życzenia

komentarz i życzenia

Koncert w Warszawie

Koncert w Warszawie

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem