Reklama

Niedziela Podlaska

Radosna manifestacja na rzecz życia i rodziny

Marsz już po raz czwarty poprowadził jego koordynator
ks. Piotr Arbaszewski

Jadwiga Ostromecka

Marsz już po raz czwarty poprowadził jego koordynator ks. Piotr Arbaszewski

W niedzielę 7 czerwca w Sokołowie Podlaskim prawie tysiąc osób udziałem w marszu manifestowało przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowanie dla każdego życia

Kolejna liczna grupa oczekiwała na uczestników marszu i na atrakcje przygotowane przez organizatorów Rodzinnego Dnia Dziecka w parku im. Księcia M. K. Ogińskiego. Patronat honorowy nad marszem w Sokołowie Podlaskim objęli: biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, Maria Koc i Waldemar Kraska – senatorowie RP i burmistrz miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula.

Marsz już po raz czwarty poprowadził jego koordynator ks. Piotr Arbaszewski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej. Uczestnicy przed wyjściem odmówili w konkatedrze Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Do zebranych przemówił i błogosławił biskup senior Antoni Pacyfik Dydycz. Do marszu dołączył bp Tadeusz Pikus. Obaj biskupi uczestniczyli następnie w festynie przed Domem Miłosierdzia im. Jana Pawła II.

Przedsięwzięcie miało bardzo radosny przebieg – był wspólny śpiew, skandowano hasła promujące rodzinę, nie zabrakło transparentów i biało-czerwonych flag, kolorowych baloników i innych okolicznościowych gadżetów. Śpiew prowadziła schola „Sursum Corda” z parafii konkatedralnej. Transparentami, a niekiedy ubiorem wyróżniały się Szkolne Koła Caritas – z I LO, PG nr 1 i nr 2 w Sokołowie Podl., klasa mundurowa z ZS nr 1, Wspólnota Sychar, Ruch Światło-Życie – Kościół Domowy, Droga Neokatechumenalna, swój udział zaznaczyło też przedszkole Sióstr Salezjanek i przedszkole ze Skibniewa.

Reklama

Marsz zakończył się przed Domem Miłosierdzia, gdzie wszystkich powitał ks. Rafał Romańczuk, dyrektor. Przemówili bp Tadeusz Pikus i senator Maria Koc. Ks. Piotr Arbaszewski zachęcał m.in. do podpisania się pod apelem do ministra zdrowia o wycofanie ze sprzedaży pigułki ellaOne i pod tzw. synowskim listem do papieża Franciszka w sprawie obrony rodziny. Wielu dorosłych złożyło podpisy. Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny. Przedszkolaki ze wszystkich miejskich placówek i przedszkola Sióstr Salezjanek zaprezentowały kilka etiud tanecznych. Wyjątkowe stroje, piękna muzyka, pomysłowe układy, zaangażowanie wzbudziły zachwyt publiczności. Wystąpili też podopieczni Świetlicy Środowiskowej Caritas, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, najstarsza grupa ZPiT „Sokołowianie”, kapela „Sokołowscy Bardowie”, ludowy zespół „Węgrowianie”, zespół instrumentalno-wokalny „Huragany” z GOKiS w Sterdyni oraz gość specjalny – kapela „Łochowianie” z Łochowa. Wszyscy byli gorąco oklaskiwani przez liczną publiczność.

Na placu przy Domu Miłosierdzia dla młodszych i starszych przygotowano różnorodne atrakcje, m.in. plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami, wiele stoisk, m.in. Nadleśnictwa Sokołów, Warsztatów Terapii Zajęciowej, namiot medyczny, loterie, stoisko z materiałami pro-life. Można też było posilić się za przysłowiową złotówkę. Nie brakowało chętnych do „rejsu” po stawie. Impreza mogła być atrakcyjna dzięki licznym sponsorom. Wszystkich ks. Arbaszewski wymienił i serdecznie podziękował.

Organizatorzy sokołowskiego Marszu dla Życia i Rodziny oraz Festynu Rodzinnego to: Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Dom Miłosierdzia Caritas, Podlaskie Stowarzyszenie Kultury, Sokołowski Ośrodek Kultury.

2015-06-25 13:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Ulicami Warszawy we wrześniu przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. To odpowiedź na ataki lewicowych aktywistów

2020-09-02 09:26

mat. prasowe

„Wspólnie brońmy rodziny” – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 20 września w Warszawie. Organizatorzy zapowiadają, że Marsz jest odpowiedzią na nasilające się ataki lewicowych środowisk i aktywistów LGBT. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Życia i Rodziny.

Więcej ...

14 posłów PiS zawieszonych w prawach członków partii

2020-09-18 13:54

PAP

Decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii zawieszonych zostało w piątek czternaścioro posłów PiS, w tym minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, Henryk Kowalczyk i Lech Kołakowski - poinformował szef komitetu wykonawczego Krzysztof Sobolewski.

Więcej ...

Archidiecezjalne Czuwanie na Jasnej Górze

2020-09-18 17:55
Podczas Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich

ks. Łukasz Romańczuk

Podczas Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich

Trwa Archidiecezjalna Pielgrzymka Duchowieństwa i Wiernych na Jasną Górę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Terlecki: koalicja praktycznie nie istnieje

Polityka

Terlecki: koalicja praktycznie nie istnieje

Nikt nikogo nie zmusza do kapłaństwa

Niedziela Łódzka

Nikt nikogo nie zmusza do kapłaństwa

Od ledwie dostateczny z religii do magistra teologii

Wiara

Od ledwie dostateczny z religii do magistra teologii

14 posłów PiS zawieszonych w prawach członków partii

Wiadomości

14 posłów PiS zawieszonych w prawach członków partii

Kard. Nycz: tłumów już nie będzie, cieszmy się z...

Polska

Kard. Nycz: tłumów już nie będzie, cieszmy się z...

Jasna Góra żegna Emmę Morosini - najstarszą pieszą...

Jasna Góra

Jasna Góra żegna Emmę Morosini - najstarszą pieszą...

Kard. Sarah: „Z radością powróćmy do Eucharystii”

Watykan

Kard. Sarah: „Z radością powróćmy do Eucharystii”

Kuria wrocławska wydała komunikat w związku z...

Niedziela Wrocławska

Kuria wrocławska wydała komunikat w związku z...

Przebaczać

Wiara

Przebaczać