Reklama

Grzegorz Szydło
Koncert w wykonaniu scholi parafialnej

Czas Dzieciaka

2015-06-25 13:30

Ks. Janusz Barski
Edycja legnicka 26/2015, str. 3

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” – te biblijne słowa podkreślają wagę postawy osób dorosłych, które mogą pomóc odkryć dziecku piękno życia w bliskości Chrystusa. Jednak często jest na odwrót, gdzie właśnie dzieci swoim entuzjazmem i dynamiką kruszą mury opancerzonych serc dorosłych. Tak dzieje się w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Lubaniu-Księginkach, gdzie przestrzenią dziecięcego apostolstwa stała się niedzielna Eucharystia z ich udziałem. Początkowo dziwiła i trochę szokowała, potem zaczęła być interesująca, aż w końcu stała się czasem oddziaływania dzieci na dorosłych. Wyrażało się to zarówno w coraz aktywniejszym udziale osób dorosłych w liturgii, jak i w dialogowanym śpiewie liturgicznym.

Takie obserwacje skłaniają do podejmowania inicjatyw, jakie podkreślają rolę najmłodszych apostołów we wspólnocie parafialnej. Od 2008 r. przy okazji Dnia Dziecka jest organizowany „Czas Dzieciaka”, który rozpoczyna biały tydzień. Główną atrakcję stanowi festyn dziecięcy, zaś zwieńczeniem spotkania jest związany ze zbliżającymi się wakacjami koncert scholi parafialnej.

Reklama

Od września 2014 r. parafialna grupa wokalna działa w zmienionym składzie. Koniec roku szkolnego stał się okazją do podsumowania pierwszego roku działalności scholi w formie uroczystego koncertu. W odróżnieniu od poprzednich koncertów spotkanie, które odbyło się 14 czerwca, poprowadziła 8-osobowa grupa inspicjentów.

Na koncert złożyło się kilka części tematycznych. Tradycją koncertów stała się obecność gości honorowych. Wśród nich znaleźli się rodzimy trębacz Mateusz Wójcik oraz reprezentanci dziekańskiej parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej – Jędrzej i Jakub Haber. Występy trwały nieco ponad godzinę. Reakcje publiczności były spontaniczne. Mogliśmy liczyć i na aplauz widowni, i na jej czynne włączanie się w śpiew. Za tę atmosferę gorąco dziękujemy.

Tagi:
Dzień Dziecka

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Szkoły Papieskie na Jasnej Górze

Szkoły Papieskie na Jasnej Górze

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Niedziela nr 41/2019

Niedziela nr 41/2019

Jesteś ważny!

Jesteś ważny!

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Święto Patronki śląskiej ziemi

Święto Patronki śląskiej ziemi

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem