Reklama

Sól ziemi

Drogowskazy

Musimy dobrze wybrać

Niedziela Ogólnopolska 36/2015, str. 3

blvdone/fotolia.com

Z powagą i wielkim podziwem przyglądamy się pracom ekshumacyjnym prowadzonym od lipca 2012 r. pod kierunkiem prof. Krzysztofa Szwagrzyka na tzw. Łączce na warszawskich Powązkach, mającym na celu odkrycie prawdy o mordach komunistycznych w roku 1945 i w latach późniejszych. Na wypadek bowiem, gdyby coś się w przyszłości zmieniło, komuniści starali się zacierać ślady po swoich zbrodniach i wrzucali ciała pomordowanych do tzw. dołów śmierci. Dziś są one odkrywane. Patrzymy na wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas, żeby uszanować tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Dobrze, żeby cała Polska o tym wiedziała, żeby dowiedziała się o tym młodzież i umiała zaczerpnąć ze źródeł tego bohaterstwa na swoje dziś i jutro. Nie możemy przejść obojętnie wobec tego wszystkiego, co stało się w Polsce w latach powojennych. Żyją jeszcze zapewne ci okrutni zbrodniarze, którzy w tamtym czasie posuwali się do morderstw na swych braciach. Choć dzisiaj są już może ludźmi starymi, to przecież istnieje potrzeba elementarnej choćby sprawiedliwości. Stąd pytanie, które nieodparcie ciśnie się na myśl: dlaczego tylko z Telewizji Trwam możemy czerpać takie informacje, dlaczego telewizja publiczna nie podejmuje tego tematu, tak ważnego dla Polski i Polaków?

Wybrzmiała nam teraz sprawa referendum ogłoszonego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Przekręty, które stosuje PO, są bardzo wymowne. Zapomina się, że to nie tylko PiS, ale 6 mln ludzi, którzy złożyli swe podpisy, chce wypowiedzieć swoje zdanie w ważnych kwestiach obywatelskich. Jeżeli dzisiaj mówimy o podmiotowości, to trzeba pamiętać, że o podmiotowość właśnie walczyli ci, których nazywamy dziś Żołnierzami Wyklętymi. Oby ich mogiły, ich kości niedbale wrzucone w ziemię nie były świadectwem zapomnianym. Partia rządząca, wraz z PSL, zapomniała, co znaczy podmiotowość narodu, odmówiła mu prawa głosu.

Oczekujemy na nowe, na decyzje, które podejmie naród. Nie tylko te odnoszące się do pytań referendalnych, ale szczególnie te dotyczące głosowania w nadchodzących wyborach, które będą przekładać się na naszą podmiotowość, na to, żeby każdy Polak czuł się w swojej ojczyźnie dobrze. Chcemy państwa prawdziwie przyjaznego. Może nam je zapewnić opcja chrześcijańska, ewangeliczna, która bazuje na prawie naturalnym, na przykazaniu miłości i na szacunku dla życia każdego człowieka, także tego w stadium embrionalnym. Wybór władz należy do obowiązków każdego obywatela. A jasność decyzji musi towarzyszyć wszystkim, dla których Polska jest najważniejsza.

2015-09-01 14:03

Wybrane dla Ciebie

Franciszek zachęcił Polaków do działań na rzecz pokoju

2022-12-07 12:10

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Do działania na rzecz pokoju, zwłaszcza na Ukrainie, pamiętając o straszliwych zbrodniach, jakich dopuszczali się Niemcy na obywatelach polskich narodowości żydowskiej zachęcił papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Więcej ...

"Essa" zwycięzcą plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2022

2022-12-07 09:21

Adobe.Stock

"Essa" została Młodzieżowym Słowem Roku 2022. "+Essa+ jest jak młodzież – różnorodna i niepoddająca się szablonowym definicjom, ale za to spontaniczna i ekstatycznie emocjonalna" – mówi PAP prof. Anna Wileczek, przewodnicząca jury plebiscytu.

Więcej ...

Poznań/ Rozprawa apelacyjna od wyroku ws. Marka M. oskarżonego o nawoływanie do zabójstwa abp. Jędraszewskiego

2022-12-08 07:19

Adobe.Stock.pl

W czwartek Sąd Okręgowy w Poznaniu ma rozpoznać apelację prokuratury od wyroku w sprawie Marka M., oskarżonego m.in. o nawoływanie do zabójstwa abp. Jędraszewskiego. W czerwcu tego roku sąd rejonowy uniewinnił mężczyznę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Godzina Łaski

Kościół

Godzina Łaski

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...