Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Rowerem do Pani Jasnogórskiej

W dzisiejszych czasach pielgrzymowanie przybiera różnorakie formy, a jedną z nich stają się coraz bardziej popularne pielgrzymki rowerowe. I właśnie w taki sposób 22 sierpnia wczesnym rankiem 23 pątników z Biłgoraja wyruszyło już po raz czwarty w pięciodniową pielgrzymkę do tronu Pani Jasnogórskiej. Pielgrzymka została zorganizowana przez parafię pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju oraz Stowarzyszenie Jedność Ziemi Biłgorajskiej. Pielgrzymi zostali pobłogosławieni przez proboszcza parafii komandora porucznika ks. Józefa Michalika. Trasa pielgrzymki została tak wyznaczona i podzielona, by uczestniczyć w niej mogli także mniej wprawieni rowerzyści, gdyż etapy są krótkie – ok. 50-80 km dziennie, zaś przejazd odbywa się głównie drogami o niskim nasileniu ruchu. Najstarszy uczestnik pielgrzymki liczył 70 lat, zaś najmłodszy to 11-letni uczeń V klasy szkoły podstawowej.

Pielgrzymce przyświecają dwa główne cele. – Pierwszym i najważniejszym jest pogłębienie swojej wiary poprzez codzienny udział we Mszy św., a także wiezione intencje i modlitwy odmawiane w czasie postojów. Drugi cel związany jest z wakacyjnym wypoczynkiem, gdyż zamierzamy, zgodnie z nauką Papieża Franciszka, poznawać walory turystyczne miejsc spotykanych na trasie przejazdu. Liczymy na to, że noclegi zaplanowane w atrakcyjnych miejscach, takich jak Stalowa Wola, Jasień, Chęciny czy Koniecpol ułatwią nam to zadanie – podkreślił organizator pielgrzymki, Mirosław Lipiński.

Pielgrzymom towarzyszy również opiekun duchowy, którym w tym roku jest wikariusz parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju, ks. Krzysztof Maj, który wyraźnie podkreślał, podczas kazania na Eucharystii rozpoczynającej pielgrzymkę, że nie jest to tylko zabawa i atrakcyjne spędzenie wolnego czasu, lecz jest to czas dla Boga i Jego Matki, czas na refleksję, modlitwę, co sprawia, że pielgrzymka ma charakter duchowy. – Wyruszyliśmy w taki szczególny dzień, kiedy w liturgii Kościoła wspominamy Maryję Królową. Mamy poprzez te trudności, które pojawią się na trasie, łączyć się z Bogiem i powierzać Mu swoje intencje oraz intencje tych, którzy prosili nas o modlitwę, a dzięki temu uczyć się wrażliwości na drugiego człowieka i pokory wobec Pana Boga – mówi ks. Maj.

Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę 26 sierpnia – w dniu święta Matki Bożej Częstochowskiej, a ich pielgrzymowanie zakończyła odpustowa Msza św. sprawowana na wałach jasnogórskich.

2015-09-03 11:16

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Rajd rowerowy u Prezydenta

Artur Stelmasiak

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował VIII Rajd Rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich spod pałacu Prezydenckiego na Wawel. - Kiedyś witałem rajd w Krakowie, a teraz żegnam ich w Warszawie - mówi "Niedzieli" Prezydent RP

Więcej ...

UE/ Minister Adamczyk w Brukseli: Via Carpatia i CPK wpisane do sieci głównych szlaków komunikacyjnych Unii

2022-12-05 17:33

Andrzej Adamczyk/Twitter

Via Carpatia i Centralny Port Komunikacyjny zostały wpisane do sieci bazowej Transeuropejska Sieć Transportowa (TEN-T), czyli sieci głównych szlaków komunikacyjnych w UE - powiedział w poniedziałek w Brukseli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk po spotkaniu unijnych ministrów odpowiedzialnych w swoich rządach za kwestie transportu.

Więcej ...

7. Bieg dla Życia w Jarosławiu

2022-12-06 11:21
Uczestnicy biegu

Michał Pacławski

Uczestnicy biegu

Od 7 lat kilkudziesięciu biegaczy pokonuje trasę 45 kilometrów łącząc Jarosławskie Opactwo z Klasztorem ss. Karmelitanek w Przemyślu, przez to manifestując miłość do Życia.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Kościół

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Wiara

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Ks. Żak: Dyskusja? Nie ma chęci rozumienia Jana Pawła...

Kościół

Ks. Żak: Dyskusja? Nie ma chęci rozumienia Jana Pawła...

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla...

Święci i błogosławieni

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...