Reklama

Maria Fortuna-Sudor
Wystawę otowrzyli: Jakub Bałtroszewicz, Marta Dzbeńska-Karpińska i Marek Jurek

Kraków-Łagiewniki

Historia życia

2015-10-29 12:12

Maria Fortuna-Sudor
Edycja małopolska 44/2015, str. 8

Po prezentacji wystawy „Krótka historia o tym, dlaczego życie jest dobre” w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz na Jasnej Górze w Częstochowie przyszedł czas jej pokazania w Krakowie.

17 października w dolnej części sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach ekspozycję otwarli: Marta Dzbeńska-Karpińska (autorka zdjęć), Jakub Bałtroszewicz (sekretarz generalny Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka „Jeden z nas”) oraz europoseł Marek Jurek. – Dla mnie wielką wartością było współtworzenie tej wystawy – powiedziała do zebranych Marta Dzbeńska-Karpińska, przypominając, że w swej twórczości zajmuje się promocją życia, mówieniem o tym, że jest ono piękne, dobre i stanowi wartość niezbywalną. Autorka zdjęć informowała: – Ta wystawa na 22 planszach przedstawia historię życia ludzkiego od poczęcia poprzez etapy takie jak ciąża, dzieciństwo, młodość, dorosłość aż do śmieci. Za każdą z tych plansz, za każdym z tych zdjęć kryje się historia danego człowieka.

Reklama

Z kolei Marek Jurek wyznał, że bardzo się cieszy, iż ekspozycja znalazła się w łagiewnickim sanktuarium. Nawiązując do jej prezentacji w Brukseli, europoseł stwierdził: – Ta wystawa pokazała Polskę, pokazała zasady, których bronimy. Pokazaliśmy, że Polska jest tym krajem, który w sposób szczególny chce być wierna cywilizacji życia, że chcemy być wierni nauczaniu Jana Pawła II. Odnosząc się do miejsca, w którym wystawa została tym razem zaprezentowana, Marek Jurek przekonywał: – Miłosierdzie Boże jest silniejsze od każdego zła. I my przetrwamy wszystko; i komunizm, i rewolucje. Tylko musimy bardzo w to wierzyć. Zarówno w życiu indywidualnym jak i w życiu społecznym jest możliwe realizowanie idei dobra.

Wystawę można oglądać do końca listopada.

Tagi:
wystawa obrońcy życia

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Patriotyzm z Polakami

Patriotyzm z Polakami

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Plakaty

Plakaty

"Spiżarnia Caritas" w Głogowie.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem