Reklama

Maria Fortuna-Sudor
Wystawę otowrzyli: Jakub Bałtroszewicz, Marta Dzbeńska-Karpińska i Marek Jurek

Kraków-Łagiewniki

Historia życia

2015-10-29 12:12

Maria Fortuna-Sudor
Edycja małopolska 44/2015, str. 8

Po prezentacji wystawy „Krótka historia o tym, dlaczego życie jest dobre” w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz na Jasnej Górze w Częstochowie przyszedł czas jej pokazania w Krakowie.

17 października w dolnej części sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach ekspozycję otwarli: Marta Dzbeńska-Karpińska (autorka zdjęć), Jakub Bałtroszewicz (sekretarz generalny Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka „Jeden z nas”) oraz europoseł Marek Jurek. – Dla mnie wielką wartością było współtworzenie tej wystawy – powiedziała do zebranych Marta Dzbeńska-Karpińska, przypominając, że w swej twórczości zajmuje się promocją życia, mówieniem o tym, że jest ono piękne, dobre i stanowi wartość niezbywalną. Autorka zdjęć informowała: – Ta wystawa na 22 planszach przedstawia historię życia ludzkiego od poczęcia poprzez etapy takie jak ciąża, dzieciństwo, młodość, dorosłość aż do śmieci. Za każdą z tych plansz, za każdym z tych zdjęć kryje się historia danego człowieka.

Reklama

Z kolei Marek Jurek wyznał, że bardzo się cieszy, iż ekspozycja znalazła się w łagiewnickim sanktuarium. Nawiązując do jej prezentacji w Brukseli, europoseł stwierdził: – Ta wystawa pokazała Polskę, pokazała zasady, których bronimy. Pokazaliśmy, że Polska jest tym krajem, który w sposób szczególny chce być wierna cywilizacji życia, że chcemy być wierni nauczaniu Jana Pawła II. Odnosząc się do miejsca, w którym wystawa została tym razem zaprezentowana, Marek Jurek przekonywał: – Miłosierdzie Boże jest silniejsze od każdego zła. I my przetrwamy wszystko; i komunizm, i rewolucje. Tylko musimy bardzo w to wierzyć. Zarówno w życiu indywidualnym jak i w życiu społecznym jest możliwe realizowanie idei dobra.

Wystawę można oglądać do końca listopada.

Tagi:
wystawa obrońcy życia

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Sztandar dla strażaków z Będzina

Sztandar dla strażaków z Będzina

Wstańcie, chodźmy

Wstańcie, chodźmy

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

"Wstańcie, chodźmy..."

Potrzebujemy siebie nawzajem

Potrzebujemy siebie nawzajem

Młodzi kochający Teatr

Młodzi kochający Teatr

Proboszcz Roku Dolnego Śląska

Proboszcz Roku Dolnego Śląska

Bp Ignacy Dec uhonorowany  tytułem doktora honoris causa Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu

Bp Ignacy Dec uhonorowany tytułem doktora honoris causa Papieskiego Wydziału...

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem