Reklama

Andrey Cherkasov/fotolia.com

Ku wyzwoleniu

2018-08-14 11:07

Ewa Monastyrska
Edycja zamojsko-lubaczowska 33/2018, str. I

Sierpień został uznany za miesiąc trzeźwości. W tym czasie osoby chcące modlić się za uzależnionych i współuzależnionych odmawiają sobie nie tylko spożywania napojów alkoholowych, ale powstrzymują się od zakupu i proponowania innym trunków wysokoprocentowych. W myśl słów Chrystusa, że istnieją demony, które „można wyrzucić tylko modlitwą i postem” (Mt 17,21), Polacy ofiarowują swoje wyrzeczenie w imię trzeźwości osób bliskich, a także całego narodu. W tym roku księża biskupi zachęcają, by owa wstrzemięźliwość trwała nie tylko przez miesiąc, ale przez 100 dni dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaapelował o to Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie wyszło w tym roku z inicjatywą warsztatów dla osób współuzależnionych, prowadzonych przez o. Adriana Lorysia. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i będzie kontynuowane.

– Pierwsze warsztaty były zorganizowane z myślą o osobach, które mają w domu osobę uzależnioną i doświadczają ciężarów współuzależnienia. To była szkoła życia. Brało w niej udział ok. 70 osób z terenu diecezji. Oprócz zaplanowanych tematów były otwarte pytania do ojca i to był najpiękniejszy czas, bo uczestnicy dzielili się sobą i odkrywali prawdę o mechanizmach uzależnienia i współuzależnienia. Była to ewangelia pisana życiem. Słuchacze cenili sobie wskazówki o. Adriana. Nie jest to teoretyk, ale praktyk uczący godnego życia – powiedział o warsztatach ks. Piotr Jakubiak.

Reklama

Przez cały sierpień w krasnobrodzkim sanktuarium trwają modlitwy w intencji osób uzależnionych i współuzależnionych. Natomiast 1 września, w pierwszą sobotę miesiąca, zaplanowano kolejne warsztaty z o. Adrianem Lorysiem.

– Tym razem idziemy dalej. Będzie to pierwszy krok w szkole życia. Sam o. Adrian Loryś mówi o tych warsztatach, że będzie to szkoła godnego życia. W kolejnych miesiącach będziemy pokonywać kolejne kroki. Serdecznie zachęcam do udziału, bo wiem, że warto – dodał ks. Piotr Jakubiak.

Szczegóły programu dostępne są na stronie internetowej krasnobrodzkiego sanktuarium, na plakatach i pod numerem tel. 606 956 486.

Tagi:
trzeźwość

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Plany wobec Częstochowy

Plany wobec Częstochowy

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

„NIEDZIELA

„NIEDZIELA" JUTRA

Niedziela nr 38/ 2019

Niedziela nr 38/ 2019

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

Święty Krzyż

Święty Krzyż

III Wieluńskie Dni Kultury Żydowskiej

III Wieluńskie Dni Kultury Żydowskiej

Dentysta w Afryce

Dentysta w Afryce

Święto we wspólnocie domu

Święto we wspólnocie domu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem